Már nyolc éve volt hatalmon Orbán Viktor amikor megingott a bizalma az Információs Hivatalban, melynek vezérkarát lefejezte 2018-ban. Vajon miért?
Szijjártó Péter magához hívatta az Információs Hivatal igazgatóját és két helyettesét, és nemcsak, hogy kirúgta őket, de átfogó vizsgálatot rendelt el a kémelhárításnál. Az Információs Hivatal főnökei vissza sem térhettek munkahelyükre, a külügy, amely 2018- ban átvette az irányítást, 30 fős kommandót küldött a Budakeszi útra, hogy alaposan vizsgálják át a titkosszolgálat működését – írja a 444. Mit keresett a belügyes kommandós alakulat az Információs Hivatal székházában? Az Orbán család dossziéját. Nem találtak semmit sem. A Direkt 36 kérdéseket intézett Orbán Viktor miniszterelnök hivatalához ezzel kapcsolatban, de természetesen nem kaptak választ. Az Információs Hivatalt 2018 előtt Lázár János kancellária miniszter felügyelte, aki nem került be a kormányba a választások után. 2022-ben visszatért mint építési és közlekedési miniszter.
Az Orbán dosszié
Lázár János, aki 2012 óta felügyelte az Információs Hivatalt, ráállította azt az Európai Unióra. Főként arra volt kiváncsi: mit tud az Orbán család pénzügyeiről az OLAF? Lázár János titkosszolgálati tanácsadója Cséfalvay Tamás tábornok volt, aki azért kapta meg a harmadik csillagot a vállapjára, mert leleplezte a Simon Gábor szocialista politikus bécsi bankszámláját épp a választási időszakban 2014-ben.
Az USA nagykövetség le akarta váltani Orbán Viktort, és Lázár Jánost ültetni a helyére. Ezért Lázár utasítására Cséfalvay Tamás tábornok dossziét állított össze Orbán családjáról, és főként a miniszterelnök kétes orosz kapcsolatairól. Cséfalvay Tamás a Szovjetunióban szerezte meg titkosszolgálati képzettségét, ezért a vizsgálatai különösen kínosan érinthették Orbán Viktort, akinek 2009-es oroszbarát fordulatát sokan sokféleképpen magyarázzák. Az mindenesetre tény, hogy Orbán megbízásából Simicska Lajos és Nyerges Zsolt az FSZB székházban tárgyalt a magyar-orosz “gazdasági együttműködésről.”
Putyin a Gazprombankon keresztül pénzeli külföldi barátait. A Gazprombankot épp mostanában tette feketelistára az USA. Pressman amerikai nagykövet figyelmeztette is erre Orbán Viktort. A magyar miniszterelnök hivatalosan mind a mai napig nem fogadta az USA nagykövetet, mert azt gyanítja, hogy Pressman megbízása az volt, hogy buktassa meg a nemzeti együttműködés rendszerét. Trump győzelmével ez az akadály elhárult bár a nemzeti együttműködés rendszere nem vált életképesebbé.
Mi történt Cséfalvay tábornokkal?
2018-ban Orbán személyesen tartott eligazítást a Budakeszi úton, és bizalmi emberét, Czukor Józsefet bízta meg az új irányvonal követésével. Czukor József, aki már állt korábban az Információs Hivatal élén, a Szovjetunióban, a Dzerzsinszkij akadémián szerezte meg diplomáját, majd diplomáciai karriert csinált: Berlinben volt nagykövet. Ő kötötte meg a Orbán Viktor tanácsadójaként Pegazus lehallgatási üzletet Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök embereivel. Jelenleg Svájcban nagykövet: a Berni Unió egyesíti az USA-val szövetséges titkosszolgálatokat.
Lázár János bukását követően Cséfalvay tábornok állás nélkül maradt, és a nyugdíjazásra várt. Ebben a helyzetben kereste meg őt Jakab Péter mondván: 2022-ben hadügyminiszter leszek Dobrev Klára kormányában. Elvállalja a katonai titkosszolgálat vezetését? Valójában Jakab Péter az Orbán dosszié után érdeklődött, de Cséfalvay Tamás tábornok nem mondhatott túlságosan sokat, mert villámgyorsan elhalálozott. Egyedül élt, ajtaján 26 zár. “Szívrohamot kapott” 64 éves korában épp akkor amikor megérkezett a nyugdíjazási parancs. Bár három csillagos tábornok volt, de a belügy nem vállalta fel a temetést. Hamvai a család költségén úsztak le a Dunán…