Alice Weidelt, az Alternative für Deutschland vezérét a németek 20%-a tartja alkalmasnak a kancellári posztra a február 23-i választásokon.
Elon Musk, a világ leggazdagabb embere, Trump talán legfontosabb tanácsadója őt tekinti a legalkalmasabbnak Németország vezetésére, ezért személyesen interjúvolta meg az egykori Twitteren, az X-en, melyet csekély 44 milliárd dollárért vásárolt meg.
Musknak bejött Trump támogatása: vagyona ma már megközelíti az 500 milliárd dollárt – a magyar éves GDP 212 milliárd dollár volt 2023-ban.
“Adolf Hitler kommunista volt!”- hangsúlyozta az Alternative für Deutschland főnökasszonya arra hivatkozva, hogy a náci rendszer nemzetiszocialista volt vagyis az államnak kulcsszerepet tulajdonított éppúgy mint a kommunisták. Ezenkívül Hitler éppúgy kontrollálni akarta a médiát mint a kommunisták míg “Elon Musk a szabad vélemény nyilvánítás híve.”
A dél-afrikai milliárdos egyik furcsa ideája az, hogy végülis a marslakók mentik majd meg a Földet: ”ahogy Amerika megmentette a világot az első majd a második világháborúban illetve a hidegháborúban, végveszély esetén jöhetnek a marslakók“ – adta elő Elon Musk.
“Én azt akarom, hogy Németországnak erős vezetője legyen. Abban reménykedem, hogy Donald Trump véget vet a szörnyű háborúnak Ukrajnában, ahol fiatalemberek a semmiért halnak meg. Európa nem képes véget vetni a háborúnak, ezért az USA-n a sor!”
– hangsúlyozta a szélsőjobboldali párt vezére.
“Ukrajna kis ország, az idő nem neki dolgozik” – jelentette ki Elon Musk, aki megerősítette: Donald Trump célja az, hogy mielőbb békét teremtsen Ukrajnában.
Musk és Trump leszarja Európát
Azért támogatják a szélsőséges mozgalmakat, hogy ezzel gyengítsék az önálló Európát, amely veszélyes vetélytársa is lehetne az Egyesült Államoknak, ha képes lenne egységes cselekvésre. Ezt vázolta fel Mario Draghi, aki a brüsszeli bizottságnak készített jelentésében azt javasolta, hogy az Európai Unió lépjen előre az Európai Egyesült Államok irányában nagy összegű közös kölcsönök felvételével, melyekből finanszírozni lehetne a közös fejlesztési célokat mindenekelőtt a digitális technológia terén, ahol Európa jócskán lemaradt az USA és Kelet Ázsia – mindenekelőtt Kína mögött. Németországban ez remekül megmutatkozik az autó iparban, amely nem is oly rég a zászlós hajója volt az európai gazdaságban. Jelenleg az amerikai Tesla és a kínai cégek nyomulnak előre Európában az elektromos autók és a hibridek piacán éppen, mert a digitális technológiájuk jobb mint a németeké.
Musk és Trump egyáltalán nem akarja, hogy az Európai Uniónak közös gazdaságfejlesztési politikája legyen, mert nem kíván konkurenciát.
Épp ellenkezőleg: piacot akar, ahonnan ki akarja szorítani a kínai konkurenciát. Németország azért tartott fenn igen intenzív gazdasági kapcsolatokat Oroszországgal és Kínával, hogy csökkentse az amerikai befolyást. Jelenleg is Kína Németország és az Európai Unió legfontosabb kereskedelmi partnere. Ezen kíván változtatni Donald Trump és Elon Musk, akik be próbálják terelni Európát is a nyugati akolba.
Orbán: hát én immár kit válasszak?
A magyar miniszterelnök mindenképp el próbálja kerülni a választást Nyugat és Kelet között. Minden attól függ, hogy Trump erőteljes Kína ellenes retorikája mögött milyen valós gazdaságpolitika rejlik?
“Magyarország félúton fekszik Washington és Peking között“
– hangsúlyozza Szijjártó Péter külügyminiszter.
Orbán Elon Muskban bizakodhat, aki üzleti okból Kína legfőbb lobbistája Donald Trump táborában. Ha üzletről van szó, akkor Musk egyáltalán nem vár a Marslakókra. Márpedig a 450 milliós Európai Unió és az 1,4 milliárd lakosú Kína nagyon is komoly piac. Orbán Viktor ebben a zavaros helyzetben otthonosan mozoghat hiszen mindig is a “káosz menedzserének” tekintette magát. A káosz már megvan, az eredmények még hiányoznak már ami az országot és nem az Orbán család rokonait, barátait és üzletfeleit illeti, de hát nem lehet minden tökéletes…