Davis Kupa: a belgák már 2:0-ra vezetnek

0
649
MTI/EPA/Stephanie Lecocq

Fucsovics Márton 6:4, 4:6, 7:6 (7-5), 6:3-ra kikapott Ruben Bemelmanstól a liege-i Belgium-Magyarország Davis Kupa-nyolcaddöntő pénteki nyitányán.

A két válogatott 13. csatájában a balkezes Bemelmans 4:1-re elhúzott, Fucsovics nagy küzdelemben utolérte őt, ám egy újabb belga brékkel 41 perc alatt a hazaiak kerültek szettelőnybe. A folytatásban a nyíregyháziak büszkesége alaposan megszenvedett a szerváival, de 4:4-nél egy brékkel hozta a játszmát, és kiegyenlített. Az összecsapás a harmadik szettben dőlt el, melyet óriási küzdelemben nyert rövidítésben Bemelmans, aki ezután már nem engedte ki a kezéből a meccset. A találkozó 3 óra 3 percig tartott.

A nap második mérkőzésén Balázs Attila a párharc legnagyobb sztárjával, a nemzetközi rangsorban hetedik David Goffinnel találkozott.

Balázs bátran kezdett a tavaly DK-döntős belgák vezére ellen, de csak 2:2-ig tudta tartani a lépést, amikor „semmire” elvesztette az adogatását. Néhány perccel később a közelben született Goffin már 5:3-ra vezetett, Balázs fogadóként összesen két pontot nyert, majd 5:4-nél sem tudott labdamenetet hozni, így 32 perc elteltével a rendezők voltak előnyben.

A harmadik felvonás elején Goffin kétszer is brékelt, ezzel eldőlt a meccs, a mérkőzés során bréklabdáig sem jutó Balázs erejéből ekkor már csak néhány szép megoldásra futotta. A találkozó 1 óra 33 percig tartott.

Az első nap után a házigazdák 2-0-ra vezetnek. Szombaton 14.30 órakor a páros mérkőzésre kerül sor, a hazai színeket Julien Cagnina és Joris De Loore, a magyarokat Fucsovics és Balázs képviseli a liege-i Country Hall du Sart-Tilmanban.