Kezdőlap Címkék Szuverenitásvédelem

Címke: szuverenitásvédelem

Brüsszel a tagállamokhoz: ne kémkedjetek a polgáraitok után !

Nem szabad a civil társadalomban szisztematikusan kémkedni a nemzetbiztonságra hivatkozva – erre figyelmezteti a brüsszeli bizottság a tagállamokat, ahol a hidegháborús helyzetre hivatkozva mindinkább aktivizálódnak a rendőrállami reflexek – különösen az egykori szocialista országokban, de nemcsak ott.

Spanyolországban legkevesebb 65 katalán szeparatista politikust figyeltek meg a Pegasus- szal vagy hasonló kém szoftverrel. Görögországban az ellenzék vezérének okostelefonját hallgatta le ilyen módon a kormány. Lengyelországban és Magyarországon a Pegasust ellenzéki újságírók és politikusok lehallgatására használták – írja a brüsszeli bizottság dokumentuma, melyet a Politico ismertet.

Az Európai Parlament szólította fel a brüsszeli bizottságot, hogy foglalkozzon a témával – először az Európai Unió történetében. A dokumentum megállapítja, hogy

“a demokrácia védelmében meg nem engedett módszereket használni nem elfogadható az Európai Unió keretein belül.”

Mikor engedhető meg kémszoftverek használata?

Terrorizmus és súlyos bűncselekmények esetében mint például: pedofília, kábítószer kereskedelem vagy korrupció.

A lényeget a következő mondat tartalmazza:

“az, hogy mi tartozik a nemzetbiztonság körébe nem kizárólag a tagállamok döntése, abba az Európai Unió intézményeinek is beleszólása kell, hogy legyen!”

Ez nyilvánvalóan komoly vitát váltana ki, ezért a dokumentum közzétételét egyelőre elhalasztották – tájékoztatta a Politico munkatársát két magát megnevezni nemkívánó uniós tisztviselő.

Magyar szuverenitásvédelem

“Van itt egy nagy erő, külföldről jön, messze ágazó összefüggései vannak, rengeteg pénzük van, és befolyást akarnak gyakorolni Magyarországon. Mi a védekezés egyetlen módszere? Nyilvánosság és transzparencia!” – jelentette ki Orbán Viktor, aki nem Oroszországra vagy Kínára gondolt noha az orosz titkosszolgálat igencsak aktív Magyarországon, kínai tanácsadók pedig ott serénykednek a magyar nemzeti bankban. Orbán nyilván az USA-ra gondolt hiszen az Egyesült Államok nagykövete nem is nagyon titkolja: le akarják venni a sakktábláról a magyar miniszterelnököt épp kínai és orosz barátsága miatt. Lánczi Tamás így nyilatkozott a Szuverenitásvédelmi Hivatal tevékenységéről Moskovics Juditnak, az RTL tudósítójának Tusnádfürdőn: ”A hivatal nem hatóság, de bekérhet bármelyik szervezettől adatokat. Átvizsgálhatják azokat, és nyilvánosságra hozhatják a jelentést.

Az átláthatóság növelése érdekében újabb jogszabályokat kell majd hozni, mert vannak olyan szervezetek, melyek kerek-perec megtagadják az együttműködést a magyar állam egyik hivatalával!”

– háborgott Lánczi Tamás, aki a Transparency Internationalt említette. Ez a nemzetközi szervezet nevezte Magyarországot az Európai Unió legkorruptabb államának. Ennek alapján mondja azt Magyar Péter, hogy Magyarország az Európai Unió legszegényebb és legkorruptabb állama lett! Az Orbán kormány nemigen tudja cáfolni a tényeket, ezért azokat akarja megfélemlíteni, akik ezeket közlik.

Mit válaszolt a Transparency International?

“Teljes mértékben kielégülne ez a kíváncsiság, ha Lánczi Tamás elolvasná az éves beszámolóinkat” – nyilatkozta az RTL-nek Ligeti Miklós, a magyarországi Transparency International jogi igazgatója. Aki hozzáfűzte:

”Véletlen vagy sem, de az adóhatóság is eljárást kezdeményezett a Transparency International ellen, különböző számlákat kérnek, a kéréseket természetesen teljesítjük.”

Tuzson Bence igazságügyi miniszter az Európai Uniót bírálta Tusnádfürdőn: ”napjainkban annak a változásnak vagyunk a tanúi, hogy megpróbálják felszámolni az Európai Unió garanciális szabályait például a vétójogot. Az uniós intézményrendszert olyan irányban próbálják meg “nyomni”, hogy a döntéseket ne lehessen megvétózni hanem feles támogatással is érvénybe léphessenek.”

Lánczi Tamás az USA szerepére mutatott rá:

”amint a Transparency Internationalt vizsgálni kezdtük, az Egyesült Államok azonnal interveniált.”

Orbán a Magnyitszkij törvénytől tart

Az Egyesült Államoknak ez a törvénye lehetővé teszi, hogy a washingtoni igazságügyi minisztérium külföldi államok korrupciós ügyeit is vizsgálja amennyiben azok az USA nemzetbiztonságot érintik. Erre a törvényre hivatkozva vizsgálták Malajzia akkori miniszterelnökének legkevesebb 4,5 milliárd dolláros korrupciós ügyét. Az ex kormányfő jelenleg 12 éves fegyház büntetését tölti korrupció miatt.

A Magnyitszkij törvényt alkalmazzák Putyin hűséges oligarcháival szemben is, erre hivatkozva fagyasztották be vagyonukat az Egyesült Államokban. Orbán úgy érezheti, hogy a Transparency International a lándzsa hegye, mely elérheti Mészáros Lőrincet és Tiborcz Istvánt is. A Magyarbasi feltehetően tanult a malajziai miniszterelnök gyászos sorsából, és a pénzt feltehetően nem nyugati bankokban tartja. Azért is barátkozik az Egyesült Arab Emírségekkel, Katarral vagy Azerbajdzsánnal, mert onnan nem adják ki általában az odamenekült  korrupt kiskirályokat, és a pénzüket sem fagyasztják be. Mi lesz a Magyarországon ellopott pénzzel, amelyet nem lehet külföldre vinni? Ez sápasztja a magyar miniszterelnököt, akinek mindenáron hatalmon kell maradnia, ha el akarja kerülni a malajziai miniszterelnök nem épp irigylésre méltó sorsát.

FRISS HÍREK

A Független Hírügynökség kiadásai meghaladják bevételeinket.
A pártoktól független újságírás egyre nehezebb helyzetben van Magyarországon.

A hagyományos finanszírozás modelleket nem csak a politika lehetetleníti el, de a társadalmi kihívások is.

A fuhu.hu fennmaradásához, hosszútávú működéséhez, szerkesztőségünk rászorul támogatásotokra.
Segítségetekkel lehetőség nyílik arra, hogy munkánkat továbbra is az eddig megszokott színvonalon végezhessük tovább.

Ide kattintva megtalálod bankszámlaszámunkat!

NÉPSZERŰ HÍREK