Kezdőlap Címkék Rohán

Címke: rohán

A Fidesz 17 pillanata – 9. Rogán Antal és más mesés férfiak, helikopterrel

2016. október 2-án két fontos esemény is történt Magyarországon. Ezen a napon tartották az úgynevezett kvóta-népszavazást, és ugyanekkor volt Szabó Zsófi színművésznő lakodalma Mándokon. A népszavazás érvénytelen volt, mivel a szavazásra jogosultaknak csak kevesebb, mint a fele adott le érvényes szavazatot, igaz, az érvényesen szavazók több mint 98 százaléka nemmel válaszolt a feltett kérdésre. Szabó Zsófi lakodalma viszont jól sikerült, és az ott jelenlévő Rogán Antal és családja is jól érezték magukat.

 

A Népszabadság alig néhány nappal a bezárása előtt írta meg, hogy  a Miniszterelnöki Kabinetiroda vezetője és családja részt vett Szabó Zsófiék lakodalmán. Rogán Cecília és a színművésznő régi jó barátnők, így érthető, ha a Rogán-családot is meghívták a nevezetes eseményre.

A lap még arról is beszámolt, hogy Rogánék helikopterrel érkeztek a lakodalom helyszínére.

Rogán Cecília a helikopter bal első ülésében, a pilóta mellett, egyik gyermekük pedig a pilóta mögött ült, sőt, azt is sikerült kideríteniük, hogy a gép landolása után a Rogán-család beszállt egy csúcskategóriás, német rendszámú Mercedesbe.

Rogán a Népszabadság megkeresésére először tagadta a repülést és azt üzente, perelni fog. Miután megmutatták neki a fotókat, közölte, hogy nem is ő van a fotókon, összetéveszthették valakivel. Először a gépet üzemeltető cég vezetője is tagadott, majd később elismerte a repülést, állítva, hogy ő ajánlotta fel: elviszi a családot, mert jóban van Rogán Cecíliával.

– Én ajánlottam fel Cecíliának, hogy visszahozom őket Mándokról, az esküvőről, hogy ne kelljen a kisfiukkal éjszaka utazniuk.  Cégem, a Nakama Partners ügyfele, amelynek Rogán Cecília a tulajdonosa. Megállapodásunk szerint az út költségeit a két cég barterezi el egymással.

Vagyis, a cég vezetőjének állítása szerint legalábbis,

a szívesség nem a miniszternek szólt, hanem a feleségének.

A néhány nappal később bezárt Népszabadság számításai szerint a helikopter bérleti díja óránként 250 ezer forint, a mintegy másfél órás Budaörs-Mándok útvonal oda-vissza nagyjából 750 ezer forintba kerül.

Nagy fejmosást kaphatott Rogán Antal a főnökétől, mert nem sokkal ezután a parlamentben bocsánatot kért mindenkitől, akit ez a helikopteres kiruccanás bántott. Mint mondta, ő nem urizál, ő egy parasztgyerek, és amikor hazament, mondta is a feleségének, hogy máskor ne csináljon ilyet, mert nem szül jó vért, ha helikopterrel járnak lakodalomba.

Az ügy azért is kínos volt Rogánnak, és feltehetőleg ezért sem dicsérte meg őt Orbán, mert mint azt a cikkünk elején írtuk, ekkor volt a kvótáról szóló népszavazás. És nem derült ki pontosan, hogy a kormánynak nagyon fontos voksoláson- mert Orbán Viktor az ott szerzett munícióval készült Brüsszelbe – részt vett-e Rogán Antal.

A helikopteres utazás nem csupán Rogán Antalhoz köthető. És ezúttal nem Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes nemrégiben napvilágra került svédországi kiruccanásaira gondolunk, hanem arra a 2016 júniusában történt esetre, amikor

három férfi szállt ki a Ferihegyi repülőtér magángépeknek fenntartott részén egy sugárhajtású Bombardier Global 6000 típusú magángépből.

Egyikük Habony Árpád, Orbán Viktor tanácsadója, a másik személy Demján Sándor, valamint velük tartott még Csányi Sándor egyik cégének alelnöke.

Hongkongban jártak az urak, hogy mi célból, azt nem kötötték a nyilvánosság orrára, de nagyon úgy tűnt, hogy a letelepedési kötvények körül maszatoltak.

Miután leszállt a gép, ment mindenki amerre látott. Kivéve Habony Árpádot, mert róla sokáig nem lehetett tudni, hogy hol van. Ami különös volt: kijönni nem látták az épületből, bent sem volt – nagyon úgy nézett ki, hogy valamilyen általunk eddig nem ismert halmazállapotban van.

Aztán kiderült, hogy Habony Árpád mégsem vált köddé, hanem a sajtó munkatársait kijátszva, titokban, helikopterrel távozott. Ugyanannak a cégnek a helikopterével, amelyen Rogán Antal és családja néhány hónappal ezelőtt Rogán Cecília barátnője lakodalmán tette tiszteletét.

Kósa Lajos miniszter, aki a kérdéses időpontban a Fidesz frakcióvezetője volt, azzal igyekezett bagatellizálni a Rogán-család helikopterezését, hogy nem makaóztak Makaón. Majd miután rájött, hogy a vicc kissé erőltetettre sikeredett, a mostanság egy csengeri háztartásbelivel kötött üzleteiről elhíresült Kósa frakcióvezető a tőle megszokott szellemességgel közölte: egyébként sem olyan nagy szám, ha valaki helikopteren utazik, ezt a középosztály is megengedheti magának.

A sorozat előző két része itt olvasható:

Tolvajok Ráhel lakodalmán

A Quaestor-botrány

Magyarország, a csúnya történetek országa

Recseg-ropog az építmény. Nyilván áll még egy ideig, de a romlás jelei egyre szembetűnőbbek. Legutóbb a miniszterelnök vejével kapcsolatban kellemetlen megállapításokat tartalmazó OLAF-jelentést ütött minden korábbinál nagyobb és veszélyesebb rést a sokáig biztonságosnak tetsző bástyán.

Előbb, utóbb biztosan borul a bili. De addig még ott állnak a derék urak egymás mellett, összeszorított fogakkal, behunyt szemmel. Egymás tökét szorítják görcsösen. Szépen ki van találva ez a rendszer, a Nemtelen Együttműködés Rendszere.

Én nem mondom el, amit rólad tudok, cserébe te is hallgatsz arról, amit rólam tudsz.

Sokat tudnak egymásról ezek a derék urak, túl sokat ahhoz, hogy megszólaljanak. Idővel persze lesz közöttük olyan, aki elszólja magát, mint Altusz állatitkár az 1300  befogadott migráns esetében. Véletlen lehetett ez még, nem szándékos károkozás. De lesz majd olyan is, aki úgy érzi, hogy a többiek bántották, vagy kimaradt valamiből.

Az volt az eredendő bűn, amikor a hajdan volt FIDESZ-MDF székház eladásából származó pénz Orbán Viktor apukájának bányájaként kezdett új életet. Minden további kérdés innen datálódik. Hogyan lett Polt Péter legfőbb ügyész? Miből futotta Szijjártó Péternek 167 millió forintos kulipintyóra Dunakeszin? Jó, utóbbira tudjuk a választ. Szülei spórolták össze, egy élet megfeszített munkájával. (Tanulság: az ember, mielőtt megszületik, gondosan válogassa meg, hogy kik lesznek a szülei.)

Hogy is volt anno azokkal a Gripenekkel? Kik azok, akik ki vannak tiltva az Egyesült Államokból? Ki az a Habony Árpád, aki nem szerepel a kormány fizetési listáján, viszont Ibizán mozgatta az orrát, és a Szépművészeti Múzeumból kölcsönzött méregdrága festményekkel tapétázta ki lakása falait?

Igazak-e a mendemondák Rogán Antal és a letelepedési kötvények jól jövedelmező kapcsolatáról?

Lázár tudja Rogánról, miből van neki lakása a Pasa Parkban, sokfős személyzettel, hogy feleségének, Cilinek ne kelljen bajlódnia a háztartással.

Lázár tudja, de nem mondja. Mondaná, de mégsem, mert akkor Rogán is mondana valamit az ő millióiról. Hogy miből vett a tízéves Boldizsárnak 70 milliót érő lakást Budapesten. Kivel járt a londoni (brüsszeli – megfelelő aláhúzandó) szállodában?

Vajna tudja, hogy miből van Mészáros Lőrincnek a megannyi milliárdja, és kinek gyűjtögeti a pénzt látástól vakulásig. Magyarország legtehetősebb gázszerelője is tudja, honnan van a vaj Vajna fején, mint ahogyan Orbán kötélbarátjának, Garancsi Istvánnak, és Tiborcz Istvánnak, a miniszterelnök saját lábán álló vejének üzleti ügyeit is mindenki ismeri a díszes társaságból.

Pintér Sándor belügyminiszter mindenkiről mindent tud, és ő is tudja, hogy róla is mindent tudnak a többiek. Ez egy zártkörű klub, ahol mindenkinek van a másikról egy szaftos története. Ez a belépő a klubtagsághoz. Minél több a történet, annál gördülékenyebb a felvétel.

Egyszer biztosan eljön az igazság pillanata. Nem lesz jó pillanata az Magyarországnak, égzengés lesz és földindulás, amerre csak a szem ellát. Tényleg nem kívánjuk senkinek.

Most még csak néha szól valamelyikük, összetartja őket a közös rettegés. A félelem attól, hogy egyszer kiderül az igazság. Lehet, hogy mi, ma élők, akkor már nem leszünk, de legalább gyerekeinknek, unokáinknak megadatik, hogy hazatérjenek a messzi országokból.

Turistaként, természetesen. Rácsodálkoznak majd, hogy milyen szép hely ez a Magyarország, és nem értik az őseiket: miért engedték, hogy a hazájuk ilyen sokáig teli lehessen csúnyábbnál csúnyább történetekkel.

A Független Hírügynökség kiadásai meghaladják bevételeinket.
A pártoktól független újságírás egyre nehezebb helyzetben van Magyarországon.

A hagyományos finanszírozás modelleket nem csak a politika lehetetleníti el, de a társadalmi kihívások is.

A fuhu.hu fennmaradásához, hosszútávú működéséhez, szerkesztőségünk rászorul támogatásotokra.
Segítségetekkel lehetőség nyílik arra, hogy munkánkat továbbra is az eddig megszokott színvonalon végezhessük tovább.

Ide kattintva megtalálod bankszámlaszámunkat!