Óriási meglepetésként nem került be Real Madrid játékos a spanyol válogatott Eb-keretébe, ilyet korábban soha nem tudtuk volna elképzelni. De, vajon mi áll ennek a hátterében, hol vannak a Királyi Gárda spanyoljai?
Ha végig nézzük a spanyol játékosok piaci értékét, akkor már nem számít akkor meglepetésnek ez, hiszen az első Real Madrid labdarúgó, Dani Carvajal 14. ezen a listán, ez alapján egyébként befért volna a keretbe, de jelenleg sérüléssel bajlódik. Carvajal csapattársai közül Asensio a második ezen a listán, aki a 23. helyen található, a harmadik Real Madrid játékos Isco pedig már csak a 39. Azért is elképesztők ezek az adatok, mert a „kisebbik” madridi csapatból az első 3 helyezettig mindössze a 7. helyig kell mennünk a bet-fogadas.com adatai alapján. Ez pedig minden elmond a világ egyik legnagyobb klubjának a jelenlegi helyzetéről.
De olyan csapatok labdarúgói is megelőzik az első Realost, mint Real Socieadad, Villareal és Lazio. A legértékesebb spanyol játékos jelenleg a Barcelona szupertehetsége Ansu Fati, aki még mindig csak 18 éves és már 80 millió eurót ér a piacon. Mögötte a Real Madrid nevelés, és két évet a Királyiaknál is futballozó Marcos Llorente található, akit egyszerűen elherdáltak és eladták a városi riválisnak. Llorente zseniálisan szezonon van túl és a szezon egyik legjobb középpályása volt, 12 góllal és 11 gólpasszal járult hozzá az Atletico bajnoki címéhez.
Llorente mellett található még három 70 millió eurót érő játékos, köztük van a Real Sociedadból Mikel Oyarzabal, a Manchester City védekező középpályása Rodri és egy másik barcelonai fiatal tehetség, a szintén 18 éves Pedri. Ezután következik a bajnokcsapat két további alapembere Koke és Saúl. Ahhoz pedig, hogy egy fiatal, spanyol Real Madrid játékost találjunk a 263.! helyig kell lapoznunk a listán a 22Bet adatai alapján, ott találhatunk rá a 21 éves Hugo Durora, aki jelenleg 2,5 millió eurós piaci értékkel rendelkezik. A királyiak tehát nincsenek jó helyzetbe, főleg ha körülnézünk a többi csapatnál, de elég csak a fő rivális Barcelonánál, akik két 18 évest is adnak a top 5-be.
Legkevesebb hat milliárd eurót veszítettek az elit klubok Európa hat legnagyobb futball bajnokságában.
A Covid-19 járvány miatt mindenütt óriási a hiány: a nagy klubok közül csakis a Bayern München és a Real Madrid dicsekedhet pozitív szaldóval – állapítja meg a KPMG jelentése, melyet a párizsi Les Échos ismertet.
A Paris Saint-Germain megnyerte a 2019-2020-as bajnokságot, és ezzel 125,8 millió eurós veszteséget produkált. Ez elsősorban amiatt történt, mert a francia bajnokság volt az egyetlen Európa futball nagyhatalmai közül, melyet megkurtítottak miközben a többiek inkább halasztották a mérkőzéseket. Ettől függetlenül a bevétel kiesés mindenütt óriási: az Európai Klubok Szövetsége /ECA/ szerint legkevesebb 6 milliárd euróról van szó.
Rekord deficitek
A Paris Saint Germain, melyet Katar emírje pénzel, hogy olyan játékosokat tudjon megfizetni mint Neymar és Mbappé, az aranyérmes a veszteség listán. Rögtön utána a portugál Porto következik: 116,2 millió euróval. A Juventus 89,7 millió euróval a bronzérmes.
Az angol bajnok, a Liverpool bevételei 47,6 millió euróval csökkentek az előző bajnokságot képest. A Real Madrid is kénytelen volt 18 millió eurós veszteséget elkönyvelni az előző évhez képest, de még így is 681,2 eurós pozitív mérleggel dicsekedhet.
A TV a mentőangyal
A stadionok bezárása óriási veszteséget okozott mindenkinek, de a televíziós közvetítési jogok szépen hoztak a járvány idején. A sok elhalasztott mérkőzés persze itt is komoly veszteséggel járt, de az UEFA bőségesen kárpótolta az elit csapatokat – írja a párizsi Les Échos. Ezért aztán a BL döntő két csapata: a Bayern München és a Paris Saint Germain csak 4%-al kisebb televíziós jogdíjat zsebelt be mint az előző szezonban. Akik korábban kiestek mint a Real Madrid, a Juventus vagy a Liverpool azok komolyabb veszteséget szenvedtek el: volt olyan klub, amelyik 20%-al kevesebbet inkasszált mint a vírust megelőző szezonban.
Bércsökkentés?
A klubok különböző taktikával próbálták meg mérsékelni a az elmaradt bevételeket. Sok klubnak sikerült csökkentenie a játékosok fizetését: Bayern München /-6%/, Juventus /-13%/. Franciaországban ez nem ment, mert a társadalombiztosítási rendszer ezt nem tette lehetővé a Paris Saint Germain számára.
Ettől függetlenül a KPMG jelentése hangsúlyozza: a játékosok és a játékos ügynökök pénzei olyan szintet értek el, melyek komoly pénzügyi problémát jelentenek még a gazdag kluboknak is – függetlenül a Covid-19 vírusválságtól.
2022-ig szól Zinedine Zidane új szerződése a Real Madrid csapatához, amely egy csúfos vereséget követően kiesett a Bajnokok Ligájából / az Ajax Amsterdam 4-1 re győzött a királyi gárda ellen/.
Korábban Zinedine Zidane irányításával háromszor is megnyerte a Bajnokok Ligáját a Real Madrid. Csaknem tíz hónappal ezelőtt meglepetést keltett, hogy Zidane felállt a kispadról a Real Madrid csapatánál, ahol pedig remek volt a kapcsolata Florentino Perez elnökkel és a játékosokkal. Dehát a csapat ásza, Cristiano Ronaldo leszerződött Itáliába a Juventus csapatához. Zinedine Zidane tudta: nélküle nem megy!
1998-ban nyerte meg a futball világbajnokságot Zinedine Zidane. Aki most a legutóbbi világbajnokság sztárját, Mbappét akarja megszerezni a Real Madridnak. Mbappé a Paris Saint Germain sztárja. A francia csapat – meglepetésre – szintén kiesett a Bajnokok Ligájából. Mbappé ennek ellenére közölte: marad a párizsi csapatnál a vereség ellenére is. Zinedine Zidane-nak mindenképp csatár sztárra van szüksége, aki pótolni tudja Cristiano Ronaldo-t. Szóba jöhet még a brazil Neymar…
Zidane-nak van ideje hiszen a szerződése 2022-ig szól. Kedden már meg is kezdi az edzéseket. A lakással nincsen gondja, mert el sem költözött Madridból! Mint aki számított rá, hogy végülis visszahívják. A csúfos vereség után ez is történt. 48 órás gondolkodási időt kért Florentino Perez elnöktől. A hétvégén gondolkodott, majd döntött : visszatér a Real Madrid kispadjára! A kabil kis srác, aki Marseille-ben a grundon kezdte a focit, most újra elfoglalhatja annak a csapatnak a vezető edzői posztját, mely már mindent elért. De a Real Madrid most gödörben van, elsősorban Zinedine Zidane-on múlik : mikor teljesít újra úgy a csapat mint amikor korábban ő irányította és háromszor is nyert a Bajnokok Ligájában…
Miután pár napja 3-0-ra győztek a katalánok és ezzel bejutottak a spanyol Király Kupa döntőjébe, most a bajnokságban győztek idegenben. Igaz, most „csak” 1-0-ra, de ezzel is megalázták a Real Madridot, amely így már 12 pontos hátránnyal követi a bajnokságot vezető Barcat.
Az El Clásico fontos jelenete volt Rakitic 26. percben szerzett gólja mellett Lionel Messi és Sergio Ramos újabb összecsapása. A Real csapatkapitánya egy szerelésnél szájba vágta Messit. A meccs után Rámos azt állította, hogy ez véletlen volt. Azt is mondta, hogy a bajnokság egyre távolabb kerül tőlük, de a végéig harcolni fognak, a labdarúgásban bármi lehetséges.
A Barcelona az első csapat, amely 72 óra alatt kétszer is meg tudta verni a Realt a Bernabeuban. Ráadásul a két csapat örök mérlege is átbillent, a Barca most először vezeti a listát: 242 mérkőzésen 96 Barca-győzelem, 95 Real-győzelem, 51 döntetlen.
Könnyed 3-0-val jutott be a címvédő Barcelona a labdarúgó spanyol Király Kupa döntőjébe.
A párharc február 6-án rendezett első mérkőzése 1-1-es döntetlennel zárult. A visszavágó első félidejében nem született gól, majd a második felvonás elején Luis Suárez szerzett vezetést a vendégeknek, akik a 69. percben Raphael Varane öngóljával, majd három perccel később Suárez büntetőjével eldöntötték az El Clásicót.
Ez volt a két csapat 240. egymás elleni tétmérkőzése, ötven döntetlen mellett a Real Madrid és immár a Barcelona is 95 győzelemmel rendelkezik.
A 2017 májusában kinevezett Ernesto Valverde századik alkalommal irányította vezetőedzőként a katalánokat, mérlege 68 siker, 23 döntetlen és kilenc vereség.
A címvédő Barcelona korábban negyvenszer volt döntős a Király Kupában, harmincszor nyert, köztük a legutóbbi négy kiírásban. Az idei finálét május 25-én rendezik.
A két csapat legközelebb szombat este találkozik egymással, a bajnoki rangadót ugyancsak Madridban tartják.
A katalánok ellenfele a Király Kupa fináléjában a Valencia-Betis párharc győztese lesz. (MTI)
Torinóban tovább tart a Ronaldo-őrület. A portugál szupersztár, aki kilenc év után hagyta ott a Real Madridot, 129,3 millió dollárért váltott klubot.
A világ egyik leghíresebb és sikeresebb sportolójaként ismert Ronaldo pénzügyi vonzereje rendkívül nagy, ráadásul a Juventus a közösségi médiában egyetlen nap alatt több mint egymillió új követőt szerzett.
Vagyis, Ronaldo még labdába sem rúgott, de máris kezdi visszafizetni a sokak által túlzottnak tartott átigazolási díját. (Mint ismeretes, a torinói Fiat gyár dolgozói sztrájkot helyeztek kilátásba, amiért a Juventust támogató cég Ronaldo átigazolására költötte a pénzt, ahelyett, hogy az ő fizetésüket emelte volna.)
A fentieket Szabados Gábor sportközgazdász is megerősítette. Szerinte
a 33 éves portugál labdarúgó hozzáadott marketingértéke lényegesen nagyobb, mint bármely más futballistáé és e mögött rengeteg háttérmunka van.
Ha egy klub leigazolja Cristiano Ronaldót, akkor nemcsak azon gondolkodik, hogy mennyire tudja segíteni a csapatot a pályán az ötszörös aranylabdás, hanem a játékos óriási marketingértéke is nagyon fontos szempont, hiszen ez a mezeladások mellett sok egyéb területen is jelentős bevételnövekedést hozhat a Juventusnak.
Mindehhez hozzájön, hogy a közösségi médiában meglévő,
mintegy 300 milliós rajongótáborával
jelen pillanatban Cristiano Ronaldo marketingszempontból „erősebb brand”, mint maga a Juventus futballklub.
Váratlanul összehívott sajtótájékoztatón jelentette be távozását a Real Madrid futballklubtól Zinedine Zidane. A sokk erejét fokozta, hogy tette ezt alig pár nappal azután, hogy klubját – zsinórban harmadjára – győzelemre vitte a Labdarúgó Bajnokok Ligájában. Azt mondta, hogy a klubjának új emberre, módszerre van szüksége.
Zidane utódjáról a klub elnöke, Florentino Perez fog dönteni. Ő is részt vett a sajtótájékoztatón, ahol azt mondta, hogy teljesen váratlanul érte a bejelentés, Zidane – akinek nagyon sz, írja a BBC.
A Realnak öt éven belül már a negyedik vezetőedzőt kell megtalálnia – emlékeztet a BBC.
A 45 éves algériai származású francia labdarúgó 155 alkalommal játszott a Realban, ahol utóbb már vezetőedzőként irányította a csapatot. Focistaként világ- és Európa-bajnoki győzelmek részese volt. 108-szor húzhatta magára a francia válogatott mezét, volt UEFA-bajnokok ligája-győztes, kétszeres európai Szuperkupa-győztes, UEFA-kupa-győztes, kétszeres olasz, egyszeres spanyol bajnok. A FIFA háromszor választotta az év labdarúgójának. 1998-ban aranylabdát nyert. A a világ valaha volt legjobb labdarúgóját listázó FIFA 100-nak a tagja.
Utolsó mérkőzését 2006. július 9-én, a labdarúgó világbajnokság Franciaország-Olaszország döntőjén játszotta. 2013-tól 2014-ig Carlo Ancelotti mellett segédedző volt a Real Madridban, illetve 2014–16-ig a Real Madrid Castilla edzője. A Real Madrid CF edzőjeként már az első (fél)szezonjában BL-győztes lett.
3-0-ra győzött a Barcelona idegenben a Real Madrid ellen. A kiegyenlített első félidő után a másodikban egyre jobban játszottak a vendégek. A két nagy sztár közül egyértelműen Messinek volt jobb meccse.
A több sérültet nélkülöző Barcelona kezdőcsapatában nem volt meglepetés, a Madridéban viszont igen: Zinedine Zidane Kovacicot tette be Isco helyére – horvát középpályás feladata Lionel Messi semlegesítése mellett a Barcelona középpályás-játékának zavarása volt.
A második percben már a Barcelona kapujában volt a labda, de Ronaldo lesről fejelt. A Madrid volt mezőnyfölényben, gólt is lőhettek volna, de
Ronaldo hatalmas helyzetben lyukat rúgott.
A Barcelona ezután jól védekezett, majd Messi zseniális indítása után Paulinho lövését óriási bravúrral védte Keylor Navas.
A brazilnak később volt még egy nagy helyzete, amikor szintén a kapus védett, közben a másik oldalon Ronaldo is helyzetbe került: az egyiknél nagyon önző volt, nem passzolt üresen álló csapattársának, a másiknál ter Stegen védett, az amúgy nagyon gyengén játszó Benzema fejese pedig a kapufát érte.
Közben a Barcelona nem kapott meg egy büntetőt: egy szögletnél a remekül játszó Piqué húzódott előre, Carvajal kihúzta a lábát, de a bíró nem sípolt.
A második félidőben egy másik Barcelona jött ki a pályára:
az 54. percben aztán Sergi Roberto labdát szerzett a saját 16-osánál, Busquets szép cselekkel megtartotta a labdát, jól indította Rakiticot, aki 40 méteres sprint után a már felérkező Robertóhoz passzolt, ő pedig úgy passzolt Luis Suárezhez, hogy a csatárnak már könnyű dolga volt.
A gól még idegesebbé tette a Real Madridot:
Sergio Ramos a labdáért folytatott harcban megütötte Suárezt,
de megúszta az egyértelmű kiállítást, csak sárga lapot kapott.
A 64. percben azonban megfogyatkozott a hazai csapat: egy újabb ellentámadás végén többször is kapura lőttek a Barcelona játékosai, végül Paulinho fejesét Carvajal kézzel ütötte ki – ő piros lapot, a Barcelona pedig 11-est kapott, amit Messi magabiztosan be is lőtt.
Ezután a Madridnak is voltak helyzetei, de a csereként beállt Bale és Ramos lövésénél ter Stegen nagyokat védett. A másik oldalon Messi sokadik nagyszerű indítása után a szintén csereként beállt Semedo került helyzetbe, itt Navas védett.
A 93. percben a Barcelona bevitte a kegyelemdöfést: Messi mentett meg egy labdát az oldalvonalnál (a lassítások alapján lehet, hogy kint volt), középre adott, a pár perccel korábban beálló Aleix Vidal lövése pedig becsorgott Navas alatt.
A második félidőben a Barcelona sokkal jobban játszott a Madridnál,
és megérdemelten nyert. Ernesto Varverde taktikailag megverte Zidane-t, és a vendégek között sokkal jobb jó teljesítmény volt.
A győzelemmel a Barcelona 14 pontra növelte előnyét, igaz, a Madrid egy meccsel kevesebbet játszott.
Lionel Messi pedig újabb rekordot döntött meg:
ez volt az 526. gólja a spanyol bajnokságban, ezzel az öt topliga valaha volt legeredményesebb gólszerzője lett, Gerd Müllert megelőzve.
Már a nyolcaddöntőben összesorsolták a PSG-t a Real Madriddal, a Barcelonát pedig a Chelsea-vel.
A csoportgyőzteseket sorsolták össze a másodikokkal, azonos országbeliek és korábbi csoportellenfelek nem kerülhettek össze.
Az összesen öt angol továbbjutó többsége nem panaszkodhatott: a Manchester City a Baselt, a Liverpool az FC Portót, a Manchester United a Sevillát kapta – a Tottenhamnek viszont a Juventus jutott. Emellett még Bayern München-Besiktas és Sahtar Donyeck-AS Roma párharc lesz.
Az első meccseket február 13-14-én és 20-21-én, a visszavágókat március 6-7-én és 13-14-én rendezik.
A teljes program:
február 13., kedd:
Juventus – Tottenham Hotspur
FC Basel – Manchester City
február 14., szerda:
Real Madrid – Paris Saint-Germain
FC Porto – Liverpool
február 20., kedd:
Chelsea – FC Barcelona
Bayern München – Besiktas
február 21., szerda:
Sahtar Donyeck – AS Roma
Sevilla – Manchester United
március 6., kedd:
Paris Saint-Germain – Real Madrid
Liverpool – FC Porto
március 7., szerda:
Tottenham Hotspur – Juventus
Manchester City – FC Basel
március 13., kedd:
AS Roma – Sahtar Donyeck
Manchester United – Sevilla
március 14., szerda:
FC Barcelona – Chelsea
Besiktas – Bayern München
Tegnap a FüHü is megemlékezett az Aranycsapat húsz évvel ezelőtt elhunyt legendás balszélsőjéről, a kiismerhetetlen cseleiről Rongylábúnak becézett Czibor Zoltánról. Megírtuk azt is, hogy miután Czibor 1956-ban disszidált, a kor szocialista szelleméből következett, hogy idehaza a nevét sem lehetett leírni.
Nem ő az egyetlen, aki disszidált, és akit ezért a hivatalos Magyarország megpróbált kitörölni a magyar futball történetéből.
Hasonlóképpen járt az Aranycsapat talán legjobb, de mindenképpen legismertebb játékosa, Puskás Ferenc is.
Puskást mindenki szerette, még a szűk ötvenes években is elismerték különleges képességeit, tudását. Bejáratos volt a nagyfőnökökhöz, ha valamelyik csapattársa bajba került, ő mindent el tudott intézni.
1956-ban, több csapattársával együtt nem jött haza, Spanyolországban telepedett le. A Real Madridban, több mint tizenöt kilónyi túlsúlya miatt, először nem akarták alkalmazni, ám ő néhány hét alatt ledobta magáról a fölösleget, és azt követően tíz éven át focizott a királyi gárdában.
Hatszor volt spanyol bajnok, kétszer gólkirály, és a világ talán legpatinásabb klubjánál minden idők legjobb játékosának választották.
A szocializmus diszkrét bája: miközben a legismertebb magyar, az egykori Száguldó Őrnagy, a nagyvilágban sikert sikerre halmozott, idehaza még a nevét sem lehetett leírni. Amikor a Real Madrid egy barátságos meccsen a Vasas ellen futballozott, a spanyolok, legalábbis a magyar újságok összeállításai szerint, mindössze tíz emberrel léptek a pályára – a Puskás nevű, tízes számú mezt viselő játékost ugyanis, valamiért elfelejtették megemlíteni az akkori magyar lapokban.
1961-ben szüleimet sikerült végre sikerült rávennem, hogy vegyék meg nekem a Real Madridot. Ma már nem divat a srácok körében gombfocizni, sőt, úgy gondolom, a legtöbben azt sem tudják, mi fán terem ez a játék, ám a hatvanas években – különösen az első felében – a gombfocizás még nagyon népszerű elfoglaltságnak számított. Amikor rossz idő volt, és nem a Klauzál téren fociztunk a barátaimmal, akkor gombfoci bajnokságokat rendeztünk – gólokkal, kiállításokkal, izgalmakkal, veszekedésekkel.
Mint a többi fiúnak, nekem is számos csapatom volt.
Jó szívvel emlékszem vissza a valamikori MTK-ra – Szimcsákkal a balszélen, Lanczkor állt a kapuban, a jobbhátvédet Palicskónak, a bal bekket Lantosnak hívták. A középcsatár Kuti, valamint a jobbösszekötő Bödör is igen ismert játékosnak számított. Nem is szólva persze Sándor Csikarról, akiről ma egy jó nevű, válogatottakat is adó futballakadémiát neveztek el.
Az általam vezényelt „istállóba” tartozott az FTC is. Itt játszott a többi között Dékány Doktor, Vilezsál Oszkár, Dalnoki Puhavagyjenő, és az idővel állatorvossá, majd kisgazda képviselővé avanzsált Dr. Fenyvesi Máté is. És megvolt persze a brazil válogatott is, a két Santossal, Didivel, Vavával és Pelével súlyosbítva, valamint Kádár János kedvenc együttese, a Vasas, a Bundzsák, Kékesi, Raduly és más jelesek által fémjelezett alakulat.
Ebbe az istállóba szerettem volna megvásárolni a Real Madridot. A magyar csapatok mellett ugyanis ők voltak a kedvenceim.
Szüleim, akik máskülönben viszonylagos szimpátiával kezelték gombfociőrületemet, valamiért nem rajongtak különösebben az ötletért.
Direktben nem beszéltek le róla, ám nem is nagyon erőltették, hogy megvásároljam a csapatot. Egyszer azután már nem lehetett tovább halogatni, szeretett felmenőim minden ésszerű kifogásból kifogytak, így magamhoz vettem a tőlük kapott pénzt, és lerongyoltam a sarokra, a trafikba. (A fiatalabbak kedvéért: a trafik egy olyan bolt volt, amelyben elsősorban dohányárukat lehetett vásárolni. Meg persze minden mást, amit a trafikos fontosnak tartott.).
A trafikos régi ismerősként fogadott, gombfocimániám miatt törzsvásárlónak számítottam. Azt megelőzően már vagy tízszer megnéztem a Realt, kézbe fogtam és csodálattal bámultam a „fiúkat” szimbolizáló gombokat. Ezúttal azonban nem egyszerű érdeklődőként vettem részt a kiskereskedelmi folyamatban, hanem végfelhasználóként, azaz vevőként.
Nem ragoznám tovább a Real Madrid megvásárlását: hamar túlestünk az üzleten. Mindegyik játékost ismertem természetesen, az újságok jóvoltából kívülről fújtam a csapat összeállítását.
Egyedül a Marsall nevű gombot nem tudtam hová tenni.
Illetve tudtam, merthogy a többinek mind meg volt a helyük: az isteni Di Stefano volt a középcsatár, a balszélen egy Gento nevű fiatalember száguldozott, kizárásos alapon közéjük kellett elhelyeznem a titokzatos Marsall nevű játékost. Akinek, ráadásul, még a fotója is ismerősnek tűnt. A szüleim ugyanis, bár nem verték nagydobra, néhány 1956 előtti magyar sportújságot megőriztek – ott láthattam régebben a Marsall nevű balösszekötőt.
Kérdeztem a trafikost, hogy kerül ide ez a futballista, ám ő diszkréten odasúgta: most mások is vannak a boltban, majd ha a többi vevő elment, elmondja. És valóban, amikor az ismeretlen vásárlók becsukták maguk mögött az ajtót, s végre egyedül maradtunk, beszédesebbnek bizonyult. Közölte velem, hogy
a Marsall nevű játékos valójában Puskás Ferenc, aki a Real Madrid egyik legnagyobb sztárja.
De, tette hozzá, miután disszidált, s hivatalosan hazaárulónak tekintik, Magyarországon nem létezik – a nevét nem szabad sem leírni, sem kimondani. Meg is kért, ne mondjam el senkinek, hogy a csapatomban Marsall néven Puskás játszik. Majd valamivel engedékenyebben hozzátette: ha mégis eldicsekednék vele a barátaimnak, azt semmiképpen se áruljam el, hogy tőle tudom.
Ez volt az én nagy találkozásom Puskással, akit a csapatomban Marsallnak hívtak. A Real Madrid egyébként valóban jó befektetésnek bizonyult. Sikert sikerre halmoztak a fiúk, szinte számolatlanul rúgták a gólokat mindenkinek – ki tudja miért, egyedül az MTK-t nem tudták soha legyőzni.
A Független Hírügynökség kiadásai meghaladják bevételeinket.
A pártoktól független újságírás egyre nehezebb helyzetben van Magyarországon.
A hagyományos finanszírozás modelleket nem csak a politika lehetetleníti el, de a társadalmi kihívások is.
A fuhu.hu fennmaradásához, hosszútávú működéséhez, szerkesztőségünk rászorul támogatásotokra.
Segítségetekkel lehetőség nyílik arra, hogy munkánkat továbbra is az eddig megszokott színvonalon végezhessük tovább.