“Legfeljebb 50%-os az esélye Trumpnak arra, hogy megnyerje az elnökválasztást” – jelentette ki Budapesten a Danube Intézet és a Heritage Foundation összejövetelén John Fund konzervatív újságíró, aki Trump belső köréhez tartozik.
Elmondta, hogy Donald Trump szellemileg lelassult, és sokak szerint poszt traumás stresszben szenved a merénylet után.
“Észszerű volt Orbán Viktor miniszterelnök döntése, hogy mindent Trump győzelmére tett fel, de figyelembe kell venni a politikai realitásokat és Trump nyilvánvaló mentális hanyatlását”
– hangsúlyozta a konzervatív újságíró.
Mi következik ebből? “Ha Kamala Harris nyer, akkor kormányának gyűlölete a Fidesz ellen odavezethet, hogy példát statuáljon: mi történik akkor, ha szembeszállsz a washingtoni konszenzussal.”
Mit jelenthet ez a gyakorlatban? “Ha Kamala Harris elnök lesz, akkor két szóval intézi el a magyar kormányt, és ez nem a boldog születésnapot lesz!” – jósolta meg a Trumphoz közeli újságíró.
Mindez kiderült már David Pressman amerikai nagykövet beszédéből, melyet egy másik budapesti tanácskozáson mondott el. Ebben nyíltan megkérdőjelezte:
“demokrácia van-e még Magyarországon?!”
Ez a kérdésfeltevés azt mutatja, hogy a demokrata adminisztráció el van szánva arra, hogy Orbán Viktort levegye a sakktábláról.
A Federal Reserve Board Trump ellen foglalt állást
A kamatcsökkentés nem sokkal a választás előtt támogatást jelent a demokratáknak, és azt mutatja: az USA pénzügyi elitje nem bízik Trump elképzeléseiben. Miért nem? Mert az ex elnök, ha visszajutna a Fehér Házba, akkor megkísérelné uralma alá hajtani a Federal Reserve Boardot. A jegybank szerepet betöltő magánbank, amely nemcsak az USA, de az egész világ pénzügyi életére meghatározó hatással van, nagyon is kényes a függetlenségére. Ezt Biden elnök meg is ígérte Powellnek, a Federal Reserve Board elnökének. Trump megválasztása csorbíthatná ezt a függetlenséget, mert az USA ex elnöke megkísérelné ráerőltetni akaratát a Federal Reserve Boardra.
Orbán és Trump világképe egyáltalán nem egyezik
Ez derült a miniszterelnök politikai igazgatójának előadásából a Danube-Heritage konferencián. Orbán Balázs lényegében a pekingi álláspontot adta elő: a világnak több központja van, és ezek között kell megtalálnia mindenkinek a maga nemzeti érdekét. Csakhogy Trump éppúgy mint a demokraták Washingtonban, ragaszkodnak az USA vezető szerepéhez. Orbán Viktor csak annyiban járna jobban Trumppal, hogy az USA elnöke éppúgy szembeállna az Európai Unióval mint ő, vagyis a magyar miniszterelnök nemcsak Putyin és Hszi Csin-ping, de Trump ügynöke is lehetne az európai integráció bomlasztásában. Siralmas szerep ez, amely ráadásul nem is kecsegtet túlságosan sok haszonnal.
Ez kiderült az árvízzel kapcsolatban is: Ursula von der Leyen brüsszeli támogatást jelentett be a tagállamoknak, de Magyarországról megfeledkezett. Finom figyelmeztetés az Orbán kormánynak: a szembeállás nem kifizetődő vállalkozás.