Kezdőlap Címkék Európa Liga

Címke: Európa Liga

Ki lesz a 2021/22-es Európai Liga győztese?

Az Európa Liga az UEFA egyik legfontosabb klubversenye, és az a tény, hogy utat kínál a Bajnokok Ligájába, tovább növeli vonzerejét. A 2021/22-es Európai Liga nyolcaddöntős sorsolása lezárult, így az európai óriások hamarosan pályára szállhatnak az áhított trófeáért.

Bár az Európa Liga nem a kontinens legnagyobb versenye, mégis rengeteg figyelemre méltó klubot foglal magába, versenyképessége pedig növekszik, amikor a Bajnokok Ligájából kiesett csapatok az egyenes kiesési szakaszba kerülnek. De melyik csapatoknak van a legnagyobb esélye a győzelemre ebben a szezonban?

Kik a 2021/22-es Európai Liga favoritjai?

Barcelona

Hosszú idő telt el azóta, hogy a Barcelona utoljára bekerült az Európa Ligába. Noha a Blaugrana mindig magasabb szintű versenyekre vágyik, azért egy Európa második számú kupasorozatán aratott siker kikövezheti az utat egy még sikeresebb jövő felé, és megkönnyebbülést nyújthat a klub modern történelmének egyik leggyengébb szezonjában.

Noha olyan nagyágyúk, mint Lionel Messi és Antoine Griezmann elhagyták a klubot, fiatal sztárok Ferran Torres, Pedri és Gavi személyében várják, hogy a Barca új generációs csillagává váljanak, és van-e jobb módja a nagy színpadon való debütálásuknak, mintha dobogós helyet érnek el ebben a szezonban?

Ezeknek a fiataloknak a lelkesedése és ügyessége, Gerard Pique és Jordi Alba ravaszságával ötvözve bármely klubot megizzaszt majd az Európa Ligában, amint azt már a Napoli felett a kezdeti kieséses fázisban aratott győzelmükkel is megmutatták.

Most már ők a nagy favoritok, akik megnyerhetik a trófeát ebben az évben, részben azért, mert a török Galatasaray klubbal mérkőznek meg a nyolcaddöntőben, míg a korábbi favorit, a Sevilla a West Ham ellen játszik majd.

Sevilla

A Sevilla sosem maradhat ki az Európa Liga esélyesei közül. A Sevilla az örök favorit, amely nem kevesebb, mint hatszor nyerte már meg a versenyt — ez háromszor több, mint bármely más klub Európában — és ami még ennél is figyelemre méltóbb: mind a hat győzelmet az elmúlt 16 évben aratták!

A Los Nervionenses híres arról, hogy legjobb teljesítményét mindig erre a versenyre tartogatja, azonban idén kiváló teljesítményt nyújtottak a La Liga bajnokságon is, és jelenleg a második helyen állnak a tabellán, reménykedve, hogy elsöprik az élen álló Real Madridot.

Mivel ebben a szezonban hatból csak egy győzelmet szereztek a Bajnokok Ligában, vajon Julen Lopetegui csapata képes lesz-e inspirációt meríteni a klub korábbi Európa Ligás győzelmeiből, most, hogy itt játszanak majd? A meglepetéscsapat West Ham mindenképpen az útjukban áll!

Atalanta

Az Atalanta az elmúlt szezonban komoly erővé vált az olasz futballban, ám ebben a szezonban az Európa ligában találták magukat miután csak egy győzelmet arattak a Bajnokok Ligája hat csoportmérkőzésén.

Noha a La Dea otthoni pályán továbbra is küzd a Bajnokok Ligáján való indulási jogért, nyitott, támadó stílusukkal lehet, hogy az Európa Ligás győzelmet ugyanolyan életképes útnak tekintik majd az Európa elit versenyébe történő visszatéréshez a következő szezonban.

Gólok tekintetében bízhatunk a Luis Muriel és Duvan Zapata játékosokból álló tapasztalt kolumbiai duóban, de az még elválik, hogy Gian Piero Gasperini képes lesz-e megbízhatóbb védelmi tervet kidolgozni ezekre a kétlábú nagyágyúkra alapozva. Az Atalanta a Bundesliga harmadik helyezett Bayer Leverkusen csapatával játszik a nyolcaddöntőben.

Ha szeretne többet megtudni az Európa Liga legfrissebb esélyeiről, promócióiról és fogadásairól, látogasson el a https://www.sportfogadas.net oldalra.

Fradi: kis siker, sok pénz

A Ferencváros mintegy 1,7 milliárd forintot keresett azzal, hogy egy győzelemmel és négy döntetlennel zárta a labdarúgó Európa Liga csoportkörét. Tegnap a Ludogoreccel zárult idei sorozata.

Az európai szövetség (UEFA) honlapja szerint a korábbi, BL-selejtezős szereplésért, illetve az El-csoportkörbe jutásért kapott pénzdíjon (1,34 milliárd forint) felül az FTC további 1,33 millió eurót (437 millió forintot) keresett a csoportkörös teljesítményével. Itt egy győzelem 570 ezer eurót, egy döntetlen pedig 190 ezer eurót ért.

Ehhez az összeghez még hozzájön a közvetítési díjakból, illetve a jegyeladásokból származó bevétel. A Ferencváros a harmadik helyen végzett a csoportjában a spanyol Espanyol és a bolgár Ludogorec mögött. Az Európa Liga összdíjazása a mostani szezonban 560 millió euró (185 milliárd forint).

A MOL Fehérvár FC az előző idényben több mint 10,5 millió eurót (3,4 milliárd forint) keresett azzal, hogy a Bajnokok Ligája-selejtező negyedik fordulójából átkerült az El-csoportkörbe, majd ott a négyesében a harmadik helyen végzett.

Angol döntő lesz az Európa Ligában is

0

Az Arsenal idegenben 4-2-re legyőzte a Valenciát az Európa Liga elődöntőjének esti visszavágóján, így kettős győzelemmel, 7-3-as összesítéssel jutott a fináléba, ahol az a Chelsea lesz az ellenfele, amely tizenegyespárbajban verte az Eintracht Frankfurtot.

A spanyolok nagy elánnal kezdtek, és megérdemelten szereztek vezetést már a 11. percben. A vendég Arsenal a 17. percben váratlanul egyenlített, amivel megtörte a spanyolok lendületét. A szünet után az Arsenal jutott előnyhöz, de Kevin Gameiro második találatával ezúttal a házigazdák egyenlítettek. Hiába támadott azonban a Valencia, a gólokat a vendégek szerezték: Pierre-Emerick Aubameyang a 69. percben eldöntötte a továbbjutást, a 89. percben pedig beállította a végeredményt.

Londonban a vendég Eintracht bátor játékkal kezdett, de miután a vendégek sok hibával játszottak, a kapura kevés veszélyt jelentettek. A Chelsea húsz perc után vette át az irányítást, nem sokkal később Ruben Loftus-Cheek góljával előnyhöz is jutott.

A Frankfurt a szünet után is nyílt játékot vállalt fel, főként attól jutott plusz erőhöz, hogy Luka Jovics a 49. percben egyenlített. A 21 éves támadó a szezonban 14 El-meccsen 10 gólt szerzett, a Chelsea ellen mindkét meccsen betalált. A félidő közepén ismét mezőnyfölénybe került a Chelsea, de helyzetet ritkán alakított ki. Miután az eredmény nem változott, jöhetett a hosszabbítás.

A ráadás első felvonásában a vendégek két óriási gólhelyzete maradt kihasználatlanul, a másodikban viszont a Chelsea irányított, de hiába került a labda a hajrában a frankfurti kapuba, kapustámadás miatt nem ítélt gólt a játékvezető.

A tizenegyespárbajban két kör után 2-1-re még a németek vezettek, de negyedik és ötödik játékosuk lövését is védte Kepa, így a tizediknek érkező Eden Hazard sikeres rúgása továbbjutást ért a Chelsea-nek.

Érdekesség, hogy a Bajnokok Ligájában szintén két angol együttes, a Liverpool és a Tottenham Hotspur vívja a finálét. Hasonlóra, hogy a két sorozat döntőjében egy nemzet képviselői legyenek, korábban még nem volt példa.

Az Európa Liga fináléját május 29-én, Bakuban játsszák.

A két londoni klub két évvel ezelőtt az FA Kupa fináléjában találkozott, a Wembley-ben 2-1-re nyert az Arsenal. A győztes gólt Aaron Ramsey szerezte a 79. percben.

A Premier League idei szezonjában a Chelsea 3-2-re nyert a Stamford Brige-en, míg az Arsenal 2-0-ra győzött az Emirates-stadionban.

Európa Liga, elődöntő, visszavágók:

Valencia-Arsenal 2-4 (1-1)
Gól: Gameiro (11., 58.), illetve Aubameyang (17., 69., 89.), Lacazette (50.)

Továbbjutott: az Arsenal, kettős győzelemmel, 7-3-as gólkülönbséggel.

Chelsea-Eintracht Frankfurt 1–1 (1–0, 1–1, 1–1) – 11-esekkel 4–3
Gól: Loftus-Cheek (28.), illetve Jovic (49.)

Továbbjutott: a Chelsea, 2–2-es összesítéssel, tizenegyesekkel.

(M4 Sport)

Angol rangadó és Barcelona-Manchester United a BL-negyeddöntőben

0

A Manchester City a Tottenhammel, míg az FC Barcelona a Manchester Uniteddel találkozik a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjében.

A Nyonban rendezett sorsoláson így eldőlt, hogy a négyből egy angol csapat biztosan ott lesz a négy között. A Barcelona és a Manchester United csaknem tíz éve több emlékezetes csatát is vívott egymással a BL-ben: a 2008-as elődöntőben az angolok bizonyultak jobbnak, a katalánok az egy évvel későbbi fináléban 2-0-ra, míg a 2011-es döntőben 3-1-re verték a manchesterieket.

A címvédő Real Madridot kiejtő, négyszeres BL-győztes Ajax a nyolc között a kétszeres bajnok Juventusszal találkozik, a tavaly döntős, ötszörös bajnok Liverpool pedig az 1987-es és 2004-es első Portóval mérkőzik.

A sorsolás alapján mindkét manchesteri csapat hazai pályán játszhatná a visszavágót, ám az európai szövetség (UEFA) a helyi hatóságok kérésének eleget téve a United esetében felcserélte a pályaválasztói jogot, így Ole Gunnar Solskjaer együttese hazai pályán kezdi a negyeddöntőt. Az UEFA azzal indokolta döntését, hogy a Premier League legutóbbi, 2017-2018-as kiírásában a Manchester City előkelőbb helyen végzett (bajnok lett), mint városi riválisa.

Kialakult az elődöntő párosítása is: eszerint a 3. negyeddöntő továbbjutója az első párharc győztesével játszik, míg a negyedik összecsapás győztese a Liverpool-Porto találkozók nyertesével találkozik.

Az első negyeddöntőket április 9-én és 10-én játsszák, a visszavágókra egy héttel később kerül sor. Az elődöntők első felvonását április 30-án és május elsején rendezik, a második mérkőzéseket egy héttel később tartják. A döntőt június 1-jén Madridban, az Atlético Madrid stadionjában játsszák.

A negyeddöntő párosítása:

Ajax Amsterdam (holland)-Juventus (olasz) (1.)
Liverpool FC (angol)-FC Porto (portugál) (2.)
Tottenham Hotspur (angol)-Manchester City (angol) (3.)
Manchester United (angol)-FC Barcelona (spanyol) (4.)

Az Európa-ligában Arsenal-Napoli párharc lesz

Az angol Arsenal és az olasz Napoli párharca lesz a labdarúgó Európa Liga negyeddöntőjének slágertalálkozója.

A nyoni sorsoláson az is eldőlt, hogy az első mérkőzést annak ellenére az angolok otthonában rendezik, hogy eredetileg ők a második összecsapáson lettek volna a pályaválasztók. Ennek az az oka, hogy az európai szövetség (UEFA) döntése értelmében a két londoni együttes, az Arsenal és a Chelsea nem játszhat ugyanazon a napon otthon, és mivel a Premier League előző kiírásában Unai Emery csapata végzett hátrébb, így neki kell hazai környezetben kezdenie a negyeddöntőt.

Összekerült a versenyben maradt két spanyol együttes, a Villarreal és a Valencia, míg az ötszörös első Sevillát kiejtő cseh Slavia Praha a Chelsea-vel találkozik.

A negyedik párban az Eintracht Frankfurt a Benficával csap össze úgy, hogy az első mérkőzést a lisszaboniak otthonában rendezik.

A sorsoláson eldőlt az is, hogy az elődöntőben az Arsenal-Napoli párharc továbbjutója a spanyol csata győztesével találkozik, míg a másik párosításban a prágai együttes vagy a Chelsea játszhatja hazai pályán a második meccset.

A negyeddöntőben az első meccseket április 11-én, a visszavágókat egy héttel később rendezik. Az elődöntő játéknapjai május 2. és 9., a döntőt május 29-én Bakuban játsszák.

Arsenal (angol)-SSC Napoli (olasz) (1.)
Villarreal CF (spanyol)-Valencia CF (spanyol) (2.)
Benfica (portugál)-Eintracht Frankfurt (német) (3.)
Slavia Praha (cseh)-Chelsea (angol) (4.)

Az elődöntőben:

az 1. negyeddöntő győztese-a 2. negyeddöntő győztese
az 3. negyeddöntő győztese-a 4. negyeddöntő győztese

(MTI)

Egyéni hibák és kihagyott helyzetek miatt esett ki a Videoton

0

Bizakodva várta a visszavágót a Videoton, és bár az első félidőben jól játszott, a kihagyott helyzetek és a védekezésben elkövetett hihetetlen egyéni hibák miatt esélye sem volt arra, hogy a remekül kontrázó Partizan ellen bejusson az Európa-Liga csoportkörébe. A meccs 35 perc alatt eldőlt. A vége 0-4 lett.

Kezdőcsapatok:

Videoton: Kovácsik – Nego, Juhász, Fiola, Stopira – Hadzsics, Pátkai – Szuljics, Lazovics, Henty – Scsepovics.

Partizan: Sztojkovics – Vulicsevics, Miletics, Osztojics, Miletics – Jankovics, Radin, Everton, Soumah – Tawamba, Djurdjevics.

MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

A 0-0-s első meccs után a Videotonnak bármilyen győzelem a továbbjutást jelentette volna Felcsúton, vagyis, a magyar csapatnak gólt kellett lőnie. Ennek megfelelően a Videoton kezdte jobban a meccset, ezt Nego lövése is jelezte, amelyet Sztojkovics védett. Ez azonban a Partizannak sikerült: a 6. percben egy Videoton-szabadrúgás után

Szuljics hibázott hatalmasat, emiatt négy Partizan-játékos vihette két magyar védőre a labdát,

végül Tawamba hajszálpontosan lőtt a jobb alsó sarokba. 0-1.

Ezután is a Videoton maradt támadásban, Lazovics előbb Scsepovics passza után lőtt mellé, majd a fejesét védte a kapus. A legközelebb Henty járt a gólhoz, de egy szép csel után centikkel a jobb kapufa mellé lőtt. Nagy volt az iram az első negyedórában.

A Videoton továbbra is aktív maradt, folyamatosan jöttek a lövések, de Henty és Stopira sem találta el a kaput. Ezután egy pillanatra megfagyott a Videoton-szurkolók ereiben a vér, mert újra a magyar kapuba került a labda, de ezúttal lesről.

De ez is jelezte, hogy a Partizan kijött a szorításból, és a szerbek a magyarokkal ellentétben ki is használták a helyzetüket.

Ezúttal Fiola hibázott, nem tudta elrúgni a labdát

Djurdjevics elől, aki nagyon önzetlenül még passzolt is, Soumah-nak már csak az üres kapuba kellett gurítania. 0-2.

A 27. percben viszont a bíró hibázott óriásit: Osztojics röviden adta haza a labdát, amire Szuljics lecsapott volna, de a védő lerántotta – mégis megúszta sárga lappal. A szabadrúgást Lazovics a sorfalba rúgta, a szöglet után Stopira fejelt fölé.

A nagy iramot a labda sem bírta: fél óra elteltével egyszerűen kidurrant.

Az új labdával aztán a Partizan jutott el előbb a kapuig: Radin lövését bravúrral védte Kovácsik. Jött egy újabb bírói hiba, ami miatt azonban nem reklamálhattak a magyarok: Stopira akasztott meg szabálytalanul egy kontrát, de elmaradt a sárga lap. Továbbra is a Partizan maradt támadásban: megint Fiola nem figyelt, Djurdjevics kilépett mellőle, de centikkel mellé lőtt.

A következő helyzetét azonban nem hagyta ki:

ezúttal is egy Videoton szabadrúgás után jött a szerb kontra,

most Hadzsics nem tudott szerelni, Jankovics középre tett labdájánál Djurdjevicsnek nem volt nehéz dolga. 0-3.

A másik kapunál Stopira próbálta meg eljátszani, hogy szabálytalankodtak vele a 16-oson belül, de a bíró jól látta, hogy nem bántották. Ezért is kaphatott volna lapot.

Egy eladott labda után jött az újabb Partizan-kontra, ezúttal azonban rossz volt a beadás. Nem sokkal később Juhász fellökte Tawambát – sárga lapért cserébe. A bíró három percet hosszabbított, a végén még Stopira beadását Lazovics fejelte fölé. A Videoton egyik legjobb játékosán, a nigériai Hentyn egyre jobban látszott, hogy sérült, húzta a lábát, a szünetben le is kellett cseréni, Géresi állt a helyére.

A meccset Orbán Viktor is megnézte:

A második félidő elején viszont, ha még valakiben volt némi halvány remény, az is szertefoszlott: egy előrerúgott labdát Fiola könnyedén megszerzett volna, Juhász azonban fellökte a szerb csatárt,

buta szabálytalanság volt, jogosan kapta meg második sárga lapját.

A meccs ezután egyre unalmasabb lett, a Partizan-játékosok nyugodtan passzolgattak, a Videoton focistái pedig lélekben is feladták. Így is eljutottak helyzetekig, azonban vagy Stopira, vagy Hadzsics menteni tudott. 10 emberrel a Videoton már alig jutott el a szerb kapuig.

Az egyik ilyenből azonban nagy helyzet lett, Nego beadását azonban az ötösön belül Lazovics nagyon rosszul találta el, Géresi pedig lassan kelt fel a földről, így a labda a kapusé lett. Fél perccel később Pátkai lőtt kapura, utána viszont kétszer is a magyar védőknek kellett menteni veszélyes helyzetben. Scsepovics helyett beállt Marics.

Már a szerbek se koncentráltak, Jankovics a kaputól nyolc méterre üresen kapta a labdát, de csúnyán mellé lőtt. A túloldalon Pátkai adott remek labdát a 16-os vonalán üresen álló Géresinek, aki azonban lövés helyett cselezni próbált.

Már mindenki tudta, hogy a párharc eldőlt, eseménytelenül teltek el hosszú percek. Közben a nagyon gyengén játszó Szuljics helyett beállt Szabó. A csere után Lazovics lépett ki, de szögletre tisztáztak előle. Később egy röviden kifejelt labdát Pátkai lőtt a szerb kapu mellé. A szerb ellentámadásnál Djurdjevics lövését védte nagy bravúrral Kovácsik.

A következő helyzetét azonban ismét berúgta: a 87. percben

megint Fiola helyezkedett rosszul,

ráadásul nem akart szabálytalankodni, mert előtte egy perccel kapott egy felesleges szabálytalanságért sárga lapot, Djurdjevics így egyedül lépett ki, nem is hibázott. 0-4.

Az utolsó percek békés szerb passzolgatással teltek. Ezzel az utolsó magyar csapat is kiesett a nemzetközi kupaküzdelmekből.

A meccs után Marko Nikolics, a Videoton edzője (aki pont a Partizantól érkezett) az M4-nek azt mondta: az egyéni hibákkal túl sok ajándékot adtak az ellenfélnek, emiatt nem volt esélyük.

A francia sajtó szerint a Videoton megérdemelte a továbbjutást

0

A francia lapok keveset foglalkoztak a Videoton-Bordeaux Európa Liga előselejtezőjével, de abban mindenki egyetértett, hogy a magyar csapat megérdemelte a továbbjutást.

A L’Equipe-ben Jérémy Toulalan, a Bordeaux csapatkapitánya nagyon csalódottan nyilatkozott a mérkőzés után: „Reménykedtünk a továbbjutásban.

Rendkívül csalódottak vagyunk, mert nagyon sokat dolgoztunk, hogy eljussunk idáig.

Sajnáljuk, hogy így történt, a két meccs alapján nem sok hiányzott a kvalifikációhoz. Az otthon kapott gólt kellett volna elkerülnünk. A visszavágón kevés gólszerzési lehetőséget nyílt lehetőségünk, de egy találatra azért képesnek kellett volna lennünk.

Szomorúak vagyunk, de most már a bajnokság első fordulójára kell koncentrálnunk

(a Bordeaux az Angers ellen kezd). Az európai kupák fontosak, de nem tudtunk elég hatékonyak lenni, sem a védekezésben, sem a támadásban és a labdaszerzésben is kimondottan keveset nyújtottunk.”

A Le Monde értékelése szerint

a Bordeaux végig gyengén játszott, már az első percekben elveszíthették volna az egygólos előnyüket. Az első félidő végén azután eldőlt a meccs,

Stopira fejesgóljával, majd a szünet után egyből Sabaly kiállításával. A francia csapat tagjainak leginkább az róható fel, hogy nem sikerült veszélyeztetniük a magyarok kapuját. Loic Négo, a Videoton francia játékosa nagyon boldogan nyilatkozott a találkozó után:

„Franciaként az volt a legfontosabb célom, hogy kiverjünk egy francia csapatot az Európa Ligából. Ez sikerült!”

A Le Figaro nagy csapásnak tartja a Bordeaux kiesését, elismerve, hogy a Videoton végig jobban játszott az ellenfelénél. A lap szerint

a francia csapat egyszerűen nem tudta átjátszani a magyarok védelmét.

A Sud-Ouest című regionális napilapban nyilatkozott a mérkőzésről a Bordeaux kapusa. Benoit Costil nem vitatja, hogy a Videoton megérdemelte a továbbjutást és sajnálja, hogy nem tudta megfogni Stopira fejesét. „Ellenfelünk állandó nyomás alatt tartott minket és különösen az előrevágott labdák megjátszásában és a pontrúgásokban jeleskedett. Most már nem tehetünk mást, előre kell néznünk és fel kell készülnünk a bajnokság első fordulójára.”

Kiábrándító vereségről beszélt a Bordeaux kapitánya

0

Bravúrral jutott tovább a Videoton az Európa Ligában, a francia Girondins Bordeaux kiverésével. Azóta az is kiderült, hogy az utolsó selejtezőkörben a Partizan Belgrád lesz az ellenfél. A franciák edzője csalódottan nyilatkozott.

A Bordeaux kiesése az Európa Ligából várható volt, mert az első félidőben nagyon gyengén kezdett. A félidő végén a Videoton balhátvédje, Stopira gólt lőtt, ezzel már a Videoton állt továbbjutásra. Ráadásul a második félidő elején egy franciát ki is állítottak.

A párizsi Le Figaro helyszíni beszámolója szerint ezek után már hiába állítottak ki egy magyart is, ez nem változtatott a játék képén. A Bordeaux gólképtelennek bizonyult. Pedig a bíró még hosszabbított is, de ez sem segített a Bordeaux-n, amely az első selejtező párharcban kiesett,

pedig arra számított, hogy ősszel az Európa ligában játszik majd.

Tavaly hatodik lett a francia bajnokságban, és így szerzett jogot arra, hogy induljon az Európa Ligában. Hiába …

A csapatkapitány, a korábbi sokszoros válogatott Jérémy Toulalan a Bein Sports nevű honlapnak nyilatkozott a helyszínen.

„Nagyon kiábrándító ez a vereség, mert továbbjutásra számítottunk.

De sem a támadásban sem a védekezésben nem voltunk elég jók. Most a hazai bajnokságra kell koncentrálnunk, de mindenképp javulnunk kell mind a támadásban mind pedig a védekezésben”- mondta a Lyon egykori sztárja a Pancho stadionban, amelyet a párizsi Le Figaro nagyszerűnek nevez.

Bravúros Videoton-továbbjutás

0

1-0-ra győzött a Videoton a francia Girondins Bordeaux ellen az Európa Ligában, így továbbjutott a következő fordulóba.

Az első meccset Bordeaux-ban 2-1-re nyerték a franciák, de az idegenben lőtt gól miatt a Videoton is jó helyzetben volt. Jobban is kezdte a meccset a magyar csapat, több helyzete is volt, de ezek kimaradtak. A feszültség is nagy volt a pályán, ez több kemény belépőn, illetve a bíróval folytatott vitákon is látszott.

A félidő legnagyobb helyzetét viszont a franciák hagyták ki, Laborde-ról lemaradt a védője, ő azonban néhány méterről keresztbe fejelte a labdát a kapu előtt. Az első félidő hosszabbításában aztán megszületett az első gól: a Videoton zöld-foki szigeteki balhátvédje,

Stopira nagyszerűen fejelt kapura Suljic szöglete után, a labda a kapufáról pattant a hálóba.

A második félidő rosszul kezdődött a franciák számára: az első percben jobbhátvédjüket, Sabalyt második sárga lappal kiállította a bíró. Nem sokkal később a Videoton remekül játszó nigériai légiósa, Henty került nagy helyzetbe, de mellé lőtt.

Hamarosan azonban a Videoton is megfogyatkozott: Varga 10 perc alatt két sárgát is összeszedett, őt is kiállította a bíró. Igazán komoly helyzetet azonban a franciák nem tudtak kialakítani,

a Videoton jól védekezett,

így végül 2-2-es összesítéssel, idegenben lőtt góllal kiejtette sokkal esélyesebb ellenfelét.

A Független Hírügynökség kiadásai meghaladják bevételeinket.
A pártoktól független újságírás egyre nehezebb helyzetben van Magyarországon.

A hagyományos finanszírozás modelleket nem csak a politika lehetetleníti el, de a társadalmi kihívások is.

A fuhu.hu fennmaradásához, hosszútávú működéséhez, szerkesztőségünk rászorul támogatásotokra.
Segítségetekkel lehetőség nyílik arra, hogy munkánkat továbbra is az eddig megszokott színvonalon végezhessük tovább.