Az ukrán hírszerzés tette lehetővé az iszlamista lázadók győzelmét Szíriában

0
1017
x.com

20 tapasztalt drón kezelőt és sok drónt küldött  Idlib tartományba, az iszlamista lázadók főhadiszállására a HUR, az ukrán hírszerzés – írja a Washington Post.

Kirill Budanov tábornok az ukrán hírszerzés főnöke Washington és London maximális bizalmát élvezi. Ő szervezte meg az Északi Áramlat orosz tengeralatti földgáz vezetékek felrobbantását is.
Az Oroszországgal szövetséges Szíria bukását Trump megválasztott elnök is üdvözölte, mert ezzel Izrael erős pozícióba került míg ellenfelei Irán, a Hezbollah és a Hamász jelentősen meggyengültek, mert az utánpótlás a terrorista szervezetek számára Szírián keresztül élvezett. Ezért támogatja az USA, Törökország és Izrael az iszlamista erőket Szíriában, ahol véget ért az Asszad dinasztia több mint 50 esztendős uralma.

“Trump nem a barátunk”- mondja Putyin Bayer Zsoltja

“Jól ismerem Vlagyimirt, vele lehet tárgyalni“ – közölte Donald Trump miután megnyerte a választásokat. Moszkva hallgatott, majd Szíria elvesztése után Vlagyimir Szolovjov, Putyin média sztárja közölte: “Trump egyáltalán nem a barátunk!” Korábban még azzal a mesével próbálkoztak Moszkvában, hogy Putyin azért áldozta be Szíriát, hogy elérje tervei teljesülését Ukrajnában. Most Vlagyimir Szolovjov már másik propaganda vonallal állt elő:

“Jól ismerem Basar Asszad elnököt, többször készítettem vele interjút, de a hadseregben olyan változások mentek végbe, melyek meggyengítették a hatalmát.”

Nemes Gábor, a Kossuth Rádió egykori moszkvai tudósítója azt is észrevette Vlagyimir Szolovjov nyilatkozatában, amelyre az őszinteség kivételes percei utaltak:

”Törökország és Izrael bement Szíriába, a határok mozognak. Egyes országok eltűnhetnek nemcsak a Közel Keleten, de Európában is.”

Szíriát a brit – francia egyezmény hozta létre miután Őfelsége kormánya szépen átverte az arabokat, akik azt hitték, hogy Damaszkusz egy független arab állam központja lehet. A szír mozaik államot a franciák kapták, ők döntöttek úgy, hogy a keresztény és alavita kisebbségre alapozzák a hatalmukat a szunnita többséggel szemben. A Szovjetunió majd Oroszország ugyanezt a vonalat követte, ezért támogatta Putyin Basar Asszadot. Az USA, Törökország és Izrael viszont a szunnita többséget képviselő iszlamista milíciákat pénzelte és fegyverezte föl.

- Hirdetés -

Moszkva új Jaltára készül

A második világháború záró szakaszában a győzelemre álló nagyhatalmak felosztották a világot. Két táborra szakadt a világ közölte Zsdanov elvtárs nem sokkal a világháború befejezése után. A hidegháború Gorbacsov korszakában ért véget, a Szovjetunió 1991-ben esett szét. Putyin 2022 februárjában esett kísértésbe: el akarta foglalni Ukrajnát, és belőle ugyanolyan bábállamot fabrikálni mint Fehéroroszországból. A megnyerhetetlen háború Ukrajnában megmutatta, hogy Oroszország immár nem világhatalom. Ezt erősítette meg az oroszbarát szír rendszer bukása is. A gazdasági szankciók függő helyzetbe hozták Oroszországot Kínától. Putyin nem igazán örül ennek. Trump azért is akar külön külön tárgyalni mindenkivel, hogy Kissinger módszerét követve megossza az Egyesült Államok ellenfeleit. A megválasztott amerikai elnök vissza akarja szorítani a kínai befolyást, és elválasztani Oroszországot Kínától. Orbán Viktor mind Trumppal mind Putyinnal és Hszi Csin-pinggel jóban akar lenni, így könnyen eshet három szék között a pad alá.

- Hirdetés -

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .