“Az oroszok azt üzenik: működj együtt velünk, különben megölünk”

0
1177
1.pluska.sk

Arról beszélt a HVG munkatársának Pavel Macko szlovák altábornagy, aki sokáig magas tisztséget viselt a NATO-ban is, hogy az oroszok halállal fenyegetnek, ha nem működsz együtt velük. A konkrét példa a Magyarországon is komoly érdekeltséggel rendelkező német hadiipari cég, a Rheinmetall. Amelynek vezérigazgatója visszautasította az orosz hírszerzést, válaszul Moszkva ráküldte a gyilkos kommandót. A CIA figyelmeztette a német kémelhárítást, amely megakadályozta a Rheinmetall főnökének meggyilkolását.

Miért csinálja ezt Oroszország hiszen Putyin korábban együttműködésre törekedett a Nyugattal? Az orosz elnök részt vett a G8 csúcstalálkozókon, rendszeresen találkozott a nyugati vezetőkkel. Miért változott meg Putyin?

“Oroszország úgy viselkedik mint egy kétségbeesett birodalom a paranoiája csúcsán. Oroszország úgy kommunikál és úgy viselkedik mint amely fenyegetve érzi magát függetlenül attól, hogy mi történik körülötte. Ezzel párhuzamosan úgy vannak vele: Oké, a birodalom hanyatlik, de most itt a lehetőség, hogy visszavágjunk, és megváltoztassuk a szabályokat sőt az egész játékot” – mondta a szlovák vezérkari főnök egykori helyettese. Aki megfeledkezik arról, hogy az USA 2021-ben stratégiai ellenfélnek nyilvánította Kínát és Oroszországot. Az Egyesült Államok 2014-től folyamatosan felkészítette Ukrajnát, hogy váljon alkalmassá a NATO tagságra. Az orosz villámháborút 2022 februárjában az USA segítségével állította meg az SZBU, amely lemészárolta a Zelenszkij elnök elfogására érkező elit kommandósokat. Biden elnök ezt követően közölte: az ukrajnai háború célja nem más mint Putyin megbuktatása. Ezt ugyan visszavonta, de nem kétséges, hogy az USA célba vette az orosz elnököt, akinek paranoiája nem teljesen alaptalan. Más kérdés, hogy súlyos stratégiai hibát követett el Ukrajna megtámadásával: beleesett egy csapdába, amelyből nemigen tud kikászálódni miközben végképp búcsút kell mondania világhatalmi ambícióinak.

Tud-e oroszul Orbán Viktor?

A magyar miniszterelnök katonai szolgálatát Zalaegerszegen töltötte egy elsőlépcsős alakulatnál, melynek feladata háború esetén az lett volna, hogy a szovjet elvtársakkal együtt kitűzze a vörös zászlót Milánóban. Simicska Lajos szerint Orbán Viktor ekkor került kapcsolatba az állambiztonsággal. Amely a kiválasztott embereit a Szovjetunióban képezte ki a magyar katonai szolgálat idején. A szovjet képzésnek ily módon nem maradhatott semmilyen nyoma hiszen a katona hivatalosan mindvégig Magyarországon szolgált. Amikor Palmer amerikai nagykövet arra kérte a budapesti szovjet nagykövetet , hogy adjon egy listát azokról, akik majd levezénylik a rendszerváltást Magyarországon 1989-90-ben, akkor ezen a listán Orbán Viktor és néhány más fideszes is rajta volt. A Fidesz még Kádár János idején legálissá vált noha a kommunista pártnak tilalma volt alternatív mozgalom engedélyezésére.

2009-ben az ellenzéki, de hatalomra készülődő Orbán Viktor nyakába borult Putyin orosz elnöknek Szentpéterváron. Később Simicska Lajos az ifjúkori jóbarát állítólag emiatt szakított vele. A szakítás után Simicska Lajos attól rettegett, hogy az orosz titkosszolgálat elteszi láb alól méghozzá polóniummal mint korábban Litvinyenko ezredest, a híres árulót, akire állítólag maga Putyin mondta ki a halálos ítéletet. Litvinyenko ezredes Londonban lehelte ki lelkét, mert a brit orvosok nem tudtak segíteni rajta.

Babis, a jóbarát

Orbán Viktor Andrej Babis egykori cseh miniszterelnökkel és az osztrák Szabadságpárt vezérével alakította meg a Patrióta frakciót az Európai parlamentben, amely most ünnepélyesen be is költözött ugyanabba a palotába Párizsban, ahol a szélsőjobboldal előző központja volt. Andrej Babis pályafutása ugyancsak érdekes, és emiatt akadályozta meg hatalmon maradását az amerikai nagykövetség Prágában: bár pártja, az ANO az első helyen végzett , de senki nem vállalta vele a koalíciót. A szlovák Andrej Babis a Szovjetunióban végezte tanulmányait, ahol “kapcsolatba került a KGB”-vel olyannyira, hogy Csehszlovákiába hazatérve összekötő tiszt lett a szovjet és a csehszlovák titkosszolgálat között. Már a kommunizmus idején vegyesvállalatot alakíthatott a marokkói foszfát kiaknázására. A dollármilliárdos vállalkozó később a politikába vetette magát, és Csehország miniszterelnöke lett. Orbán Viktorral kölcsönösen támogatták egymást választási kampányok idején. Most pedig a két oroszbarát politikus Patrióta lett, amely gyakorlatilag annyit jelent, hogy szemben állnak a Nyugattal és igencsak megértők a Kelettel szemben. Mind Babis mind Orbán szépen profitált az orosz kapcsolatból. Magyarország kevésbé. Csehország példája mutatja, hogy lehet másképp is: Prága maximálisan együttműködik Washingtonnal és Brüsszellel, teljes mértékben támogatja Ukrajnát. A csehek tudnak számolni: az orosz kapcsolat nem fizetődik ki…

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .