N. Rózsa Erzsébet Közel-Kelet szakértőnek, aki nemrég jött vissza Iránból. Úgy véli, hogy Izrael és az USA légitámadásai nem idézhetik elő az iszlamista rendszer bukását, épp ellenkezőleg Irán népei összezárnak Ali Khamenei vallási vezető mögött. Irán soknemzetiségű állam, a síita iszlám jelenti az összetartó erőt a perzsák, azeriek, arabok, beludzsok, kurdok stb. között.
Ali Khamenei vallási vezető fatvát adott ki, és ez szigorúan tiltja az atomfegyver előállítását. N. Rózsa Erzsébet szerint ezt nagyon komolyan veszik Iránban. Egyébként a CIA is erre a következtetésre jutott. Trump elnök állítólag ezért vétózta meg Ali Khamenei vallási vezető meggyilkolását, melyet a Moszad már alaposan előkészített.
“Irán több mint 200 éve nem indított háborút“ – hangoztatja N. Rózsa Erzsébet Közel Kelet szakértő a Privátbankár portálon.
Miért beszélte rá Netanjahu Trumpot az iráni atomalku felrúgására, majd pedig a bombázásra a nukleáris létesítmények ellen?
2015-ben Irán megállapodott hat nagyhatalommal – USA, Oroszország, Kína, Nagy Britannia, Franciaország és Németország abban, hogy csak békés célra használ nukleáris energiát, és lemond az atombombáról. Obama elnök írta alá az egyezményt, melyet azután Donald Trump felrúgott 2018-ban. Miért? Mert Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök erre beszélte rá. Irán visszatért az atombomba programhoz: most viszont Netanjahu Irán bombázására beszélte rá Trumpot. Vagyis az atombomba csak ürügy az izraeli miniszterelnök számára, de mi a mesterterv célja? Nagy Izrael megteremtése, és egy regionális szuperhatalom létrehozása a Közel Keleten. Nagy Izrael úgy jöhet létre, ha Izrael annektálja a gázai övezetet és Ciszjordániát nagyszámú palesztint elűzve onnan. Jelenleg ugyanis több arab él Nagy Izraelben mint zsidó, és a demográfiai előrejelzések sem Izraelnek kedveznek. Menetközben Izrael elveszítette morális tőkéjének jelentős részét, és párhuzamosan a barátait is. Csak Donald Trump és Orbán Viktor maradt Benjamin Netanjahu oldalán. Három hivatásos hazudozó.
No meg a katonai erő is ott van Izrael mellett. Az USA afganisztáni és iraki kudarca világosan megmutatta, hogy mit ér a katonai erő a társadalmi – gazdasági problémák megoldásában.
Netanjahu és a Moszad mesterterve briliáns katonai győzelem. Csakhogy már Talleyrand is megmondta a nagy Napóleonnak, hogy
“a szuronyokkal sok mindent lehet csinálni, de rájuk ülni nem lehet!”
Ki is vonult Napóleon serege a legyőzött Spanyolországból. Mit tehet Netanjahu? Folytatja a háborút mint Napóleon amíg el nem ért Waterlooig? Politikai megoldást kellene találnia Izrael jövőjére a 76 éves Netanjahunak, aki eddig azt bizonyította: “Aki velem ujjat húz, az pórul jár!”
Hogy akar szuperhatalmat játszani 8 millió zsidó a Közel Keleten? Ki paktál le ezekután Benjamin Netanjahuval? Trump kérdésére válaszolva a potenciális partner az Ábrahám Egyezmény, Mohamed bin Szalman szaúdi trónörökös kijelentette:
“Addig nincs megállapodás amíg nincs megoldás a gázai palesztinok ügyére!”
A lecke fel van adva mindenkinek, de a 90 milliós Irán és a 32 milliós Szaúd Arábia számára a regionális nagyhatalmi státusz a tét. Izrael számára viszont a fennmaradás!…