Orbán Viktor aggodalmát fogalmazza így meg Jeszenszky Zsolt a Pesti Srácokban. Az ex külügyminiszter fia a saját nemzedékéről ír, amely számára a Fidesz kormánypárt, ahol jól lehet “boldogulni”.
Orbán Viktor és a Fidesz még a KGB listáján jutott be az ellenzékbe a nyolcvanas években, hogy azután az oroszok távozását követelve hírnevet, később pedig hatalmat szerezzen. Az idegen zászló titkosszolgálati művelet remekül sikerült: a KGB utódja konzerválta hatalmát Magyarországon, amelyet Nariskin tábornok az orosz katonai hírszerzés főnöke nem véletlenül tekintett menekülőútjának. Kis szépséghibája Orbán hatalmának a pocsék gazdasági teljesítmény, amely azonban szállítja a sok millió szegény és kiszolgáltatott olcsón megvásárolható szavazót a választásokhoz.
Miért népszerű mégis Magyar Péter? Miért aggódik okkal Jeszenszky Zsolt? Miért mozgolódik a Fidesz ellenzék? Orbán Viktor baráti körben állítólag már arról beszél: éppúgy mint Trump kihagyhat négy évet, majd visszatérhet hiszen még fiatal, 61 éves. Persze a titkosszolgálatoknál ez már jócskán nyugdíjas kornak számít, de Andropov másik árvája: Vlagyimir Vlagyimirovics Putyin még hetvenen túl is aktív.
2024 a proteszt éve volt
A gazdasági világválság mindenütt megingatta a politikai stabilitást, és előretörtek az épp aktuális kormányok ellenfelei. Nagy Britanniában a konzervatívok 14 év után megalázó vereséget szenvedtek el, mert nem jött be a brexit. Franciaországban Macron elnök pártja kisebbségbe került a parlamentben. Németországban megbukott a kormány, és előretört a szélsőjobb és a szélsőbal. Az Egyesült Államokban győzött Trump. Romániában egy esélytelen jelölt az első helyen végzett az elnökválasztás első fordulójában – az orosz titkosszolgálat támogatásával. A választást törölték, de a probléma megmaradt: az elitek képtelenek kezelni a gazdasági társadalmi válságot, a szavazók pedig mind radikálisabban tiltakoznak. Nem valakire szavaznak hanem valaki pontosabban valami ellen: nem akarják elfogadni, hogy a globális kapitalizmusnak ebben a szakaszában a bérből és fizetésből élők életszínvonala stagnál vagy csökken miközben a legfelső egy százalék rohamléptekben gazdagodik.
Magyarországon Magyar Péter tűnt fel, aki a Fideszből jött: Sárkányölő Szent György szerepére pályázik. Le akarja váltani Orbán Viktort, aki meghatározó alakja a magyar közéletnek évtizedek óta.
Vagyunk az ifjú gárda, kegyelmet nem adunk!
A kommunista indulót fújta a Fidesz amikor teljhatalmat harcolt ki magának a kis magyar glóbuszon. Andropov tervét valósítják meg éppúgy mint Putyin – ugyanazzal az eredménnyel: politikai teljhatalom sikertelen gazdasággal, amely mindinkább versenyképtelen a globális gazdaságban. Ezt meg is mondta a Goldman Sachs szakértője Putyinnak amikor kínai típusú reformokat ajánlott az orosz elnöknek 2008 táján. Az orosz diktátor elutasította a reformokat mondván: mi szükség lesz akkor ránk, szilovikokra?
(katonák, rendőrök, titkosszolgák).
Egy jól működő gazdaságban mi szükség van a teljhatalmú diktátorra? Kína 1978-ban kezdte meg reformjait, és sokkal messzebbre jutott mint Oroszország vagy Magyarország, ahol pedig formálisan bevezették a demokráciát. Szaúd Arábia “Kína szteroidokon” – ahogy egy amerikai szakértő jellemezte a sivatagi királyságot, amelyet mérföldek választanak el a demokráciától. Az elmúlt évtized legnagyobb gazdasági sikertörténetét Szaúd Arábia és az Egyesült Arab Emírségek produkálták, akik az olajpénzeket racionálisabban használták fel mint Putyin.
Orbán az Európai Unióban nem gyakorolhat oly brutális diktatúrát mint Putyin, nem manipulálhatja úgy a választásokat. Neki meg kell vennie a választókat, de jelenleg nincs miből. Brüsszel közölte: amíg Orbán a miniszterelnök Magyarország csak a kötelező minimumot kapja, sok milliárd euró befagyasztva marad. Hány milliárd eurót ér meg nekünk Orbán? – töprengenek az ifjú törökök a Fideszben, ahol Jeszenszky Zsolt – Orbán nevében tisztogatást követel. Lázár János már nyíltan bejelentkezett mint trónkövetelő, Rogán Antal a háttérben szervezkedik, de ő irányítja a titkosszolgálatokat, a médiát és nála van a kasszakulcs. A hatalomból ez már kicsit sok is: ezért kezdetben csak őt bírálta Magyar Péter. Orbán “világpolitikát csinál” közben Rogán Antal irányítja az országot.
Rogán ravasz közgazdász, a Nemzeti Bankban kezdte pályafutását, ezért pontosan tudja, hogy a politikában milyen fontos a pénz. Főként ha nincs. Mi lesz, ha a proteszt szavazat a Fidesz ellen fordul 2026-ban?
Orbán eljátszhatja a demokrata diktátor szerepet mint Putyin Oroszországban: négy évre formálisan átadhatja a miniszterelnöki posztot, de a hatalmat nem engedheti ki a kezéből. Akkor ugyanis megkérdeznék tőle: hogyan vált milliárdossá dollárban is? Trump már akkor dollármilliárdos volt amikor 2016-ban először megválasztották. Orbán Viktor a nulláról startolt, és a magyar államból gazdagodott meg. Egy független hatalom visszakövetelné a pénzt, ezt Orbán Viktor semmiképp sem engedhetné meg, de Lázár János, Rogán Antal és az ifjú törökök sem hiszen ők is az államkincstár fosztogatásából szereztek milliárdokat – igaz, hogy egyelőre csak forintban.