Saját kedvelt módszerét alkalmazta az ukrán katonai hírszerzés, a HUR Putyin ellen: Oroszország szívében megölték a rakéta és drón fejlesztés vezető szakértőjét. Mihail Szatszkij a Mars kísérleti tervező iroda egyik fő konstruktőre volt.
Az új orosz cirkáló rakétákat ő fejlesztette ki: a H 59 és a H 60 nagy pusztítást végzett az ukrajnai fronton, ahol lassan, de biztosan nyomulnak előre az orosz csapatok – nem törődve a jelentős véráldozatokkal.
Miért vált célponttá épp Szatszkij? Mert ő vezette be a mesterséges intelligencia alkalmazását a hadiiparba, ezzel jelentősen megnövelte a drónok és rakéták hatékonyságát. Az ukrán hírszerzés nyíltan fel is vállalta a neves rakétatudós meggyilkolását mondván háborús bűnöst tettek el láb alól.
A Nagy Britanniában kiképzett Kirill Budanov tábornok irányítja a katonai hírszerzést Ukrajnában, ahol teljes mértékben élvezi az amerikai “tanácsadó csapat” bizalmát. Az amerikai “tanácsadó csapatot” egy kétcsillagos tábornok irányítja, aki megjárta Afganisztán és Irak hadszíntereit vagyis jelentős háborús tapasztalata van.
A hírek szerint a CIA kérésére az ukrán hírszerzés robbantotta fel a tengeralatti földgáz vezetékeket, melyek Oroszországot összekötötték Németországgal. Washington már régóta bírálta az Északi Áamlat vezetékeket, helyette saját cseppfolyósított földgázát ajánlgatta Európának. Putyin Ukrajna elleni agressziója előtt nem volt jelentős fogadókészség, azóta viszont hatalmas mennyiséget importál Európa – magasabb áron az Egyesült Államokból.
Ily módon az USA szétverte a német – orosz együttműködést, amely rendkívüli mértékben zavarta különösen azóta, hogy Kína is csatlakozott ehhez.
Orbán Viktor nemrég az eurázsiai fórumon arról beszélt, hogy “vissza kellene állítani az együttműködést Európa – Oroszország és Kína között”, de aligha valószínű, hogy Donald Trump ezért különösebben lelkesedne.
Az ukrán hírszerzés a Közel Keleten is aktív
20 drón szakértőt és sok drónt küldött Ukrajna Szíria Idlib tartományába, az iszlamista erők főhadiszállására, és ezzel jelentős mértékben előmozdította, hogy Asszad elnök ellenfelei szinte harcok nélkül foglalhassák el Damaszkuszt. Miután az ukrán hírszerzés is amerikai technikát használ éppúgy mint az izraeli, ezért együttműködést alakítottak ki a Moszaddal, amely igencsak érdekelt volt Asszad megbuktatásában. Miután az oroszokat kipaterolták Szíriából, Benjamin Netanjahu miniszterelnök a hírek szerint segítséget ígért Ukrajnának. Eddig Izrael semleges magatartást tanúsított az orosz- ukrán konfliktusban hiszen a Szíriában állomásozó orosz erők komoly tényezőt jelentettek az erőviszonyokban. Benjamin Netanjahu most újraértékeli egész stratégiáját hiszen Szíria politikai rendszerének összeomlásával vadonatúj és előnyös helyzet jött létre a zsidó állam számára. Tovább javítja Netanjahu helyzetét Trump elnöksége, mert kiváló kapcsolatot ápolnak egymással míg a demokrata adminisztráció le akarta állítani Izrael háborús offenzíváját, de Trump biztatta őket. Mi lesz most? – kérdezték Donald Trumptól, aki így válaszolt:
”azt hiszem, hogy Netanjahu tisztában van azzal, hogy én békét akarok!”