Magyarországon keresztül menekülő szír gyerekről írt könyvet Alan Gratz, a New York Times bestseller szerzője. A kötet három szereplője megpróbáltató utazást tesz meg a jobb élet reményében, egyikük pedig többek közt Magyarországon át próbál eljutni Németországba az ostromlott Szíriából.
Alan Gratz legújabb könyvének főszereplői menekültek, akik a hétköznapi emberek számára elképzelhetetlen veszélyeknek, így például cápatámadásnak és bombázásnak vannak kitéve útjuk során. Bár Joseph, Isabel és Mahmoud történetét kontinensek és évtizedek választják el, a regény végén a megdöbbentő valóság tárul az olvasó elé: hármuk élete szorosan kapcsolódik egymáshoz.
Joseph zsidó kisfiú, aki 1930-ban a náci Németországból szökött el hajón a világ másik felére a koncentrációs tábor fenyegetése elől.
A kubai Isabel és családja egy tutajon volt kénytelen elmenekülni hazájából a folytonos lázadások és a pestis elől 1994-ben abban a reményben, hogy Amerikában békés jövő vár rájuk.
Mahmoud Szíriában született, de 2015-ben el kellett hagynia otthonát, mert szülőföldjén minden napossá vált az erőszak és a rombolás. Európa felé vették az irányt, az író az ő esetében több oldalon át taglalja magyarországi viszontagságait.
15-16 napja voltak már úton, amikor egy szerb taxisofőr fegyvert szegezett rájuk, és a megbeszélt ár háromszorosát követelte tőlük a fuvarért. Mivel egy idegen országban néztek farkasszemet egy pisztollyal, nem tehettek mást – fizettek. A kocsi csak félútig vitte őket, onnan busszal mentek tovább Szabadkára, a magyar határ melletti szerb városba.
Addigra ott már rengeteg szír menekült gyűlt össze, a magyarok ugyanis lezárták a határaikat. A katonák négy méter magas fémcölöpöket vertek a talajba. A menekültek végül egy óvatlan pillanatban fellázadtak és áttörték a kerítést, ám esélyük sem volt tovább menni: a rendfenntartók könnygáztartályokat lőttek a tömegbe. Mahmoud azt érezte, hogy biztosan meghal.