Az Európai Parlament öttagú küldöttsége háromnapos látogatást tesz ezen a héten Magyarországon. A céljuk az, hogy feltérképezzék: a jogállamiság kritériumai miképp érvényesülnek ebben az uniós országban, amely azért nem kapja meg az uniós eurómilliárdok egy részét, mert nem tartja be ezeket a normákat.
A Politico tudósítójának a delegáció egyik tagja elmesélte, hogy úgynevezett Faraday eszközt ajánlottak neki Brüsszelben, mert attól tartanak: a magyar titkosszolgálat lehallgathatja őket a látogatás során. A Faraday eszköz blokkolja az elektromágneses jeleket, ezért kémkedésbiztosnak tekinthető. Egyidejűleg az öttagú delegáció tagjai figyelmeztetést kaptak:
bizalmas közlések esetében ne nagyon használjanak Wi-fi-t Magyarországon!
Miért mindez? Az Európai Parlament már 2023-ban vizsgálatot indított abban az ügyben, hogy a Pegazus kémszoftvert a magyar titkosszolgálat bevetette a magyar politikai ellenzék illetve a kritikus sajtó ellen. A Pegazus szoftvert Izrael elvben csakis terrorizmusellenes célokra engedélyezi, de a gyakorlatban kiderült: Benjamin Netanjahu bizonyos barátokkal kivételt tesz. Az izraeli miniszterelnök fogadta Orbán Viktor akkori biztonságpolitikai tanácsadóját, aki megvette a Pegazus programot Izraelben. Az egykori titkosszolgálati vezető, aki jelenleg Svájcban nagykövet, nyilvánvalóan kötött valamiféle olyan megállapodást az izraeli kormányfővel, amely lehetővé teszi a Pegazus és más izraeli kémszoftverek felhasználását nemcsak terroristák hanem polgári célpontok ellen is. Magyarországon elvben az igazságügyi miniszter engedélyezi a lehallgatásokat a titkosszolgálatoknak, de valójában Rogán Antal, a titkosszolgálatokat felügyelő kabinetminiszter tesz javaslatot Orbán Viktornak. Ilyen fontos ügyekben maga a miniszterelnök dönt, és
Orbán Viktor ázsiója olyan alacsonyra süllyedt Brüsszelben, hogy feltételezik róla – nyilvánvalóan a tapasztalatok alapján – hogy bevet titkosszolgálati eszközöket is az Európai Unióval szemben folyó furcsa “háborújában”.
Brüsszelben nem a levegőbe beszélnek:
a magyar és a belga média már a tízes években jelezte, hogy a magyar titkosszolgálatok lehallgatják az uniós tisztviselőket illetve az Európai Parlament tagjait.
A holland zöld Tineke Strik vezeti a delegációt
A Magyarországon tájékozódó öttagú küldöttségben rajta kívül még egy belga liberális, egy baloldali spanyol, egy lengyel szociáldemokrata és egy másik lengyel néppárti képviselő foglal helyet vagyis az Orbán kormány nemigen számíthat elnézésre. Az Európai Parlamentben a zöldek a legkritikusabbak Orbán Viktor rendszerével szemben. A magyar-lengyel barátság a múlté: Tusk miniszterelnök Putyin ügynökének titulálta Orbán Viktort.
A megalakult új német kormány uniós elképzelései között szerepel az, hogy Magyarországot megfosszák a szavazati jogától a csúcstalálkozókon nehogy Orbán Viktor meg tudja vétózni az Európai Unió számára fontos határozatokat.
Bizalom oh
A Politico arra is felhívja a figyelmet, hogy Brüsszelben nemcsak Magyarország esetében tartják lehetségesnek a lehallgatást hanem az Egyesült Államokban is. Trump Amerikájában sem bíznak az Európai Unió központjában, ezért arra biztatják a Washingtonba látogató uniós tisztviselőket, hogy eldobható telefonokat használjanak illetve bizalmas beszélgetéseket csakis védett vonalakon folytassanak.
Persze a CIA régebben is lehallgatta európai szövetségeseit: még Merkel kancellár okostelefonjáról is kiderült, hogy a Nagy Testvér – jelen esetben az Egyesült Államok figyel.
Ráadásul nem is az európai kémelhárítás vette észre, hogy a vezetőket a CIA lehallgatja hanem Snowden, az amerikai digitális titkosszolgálat híres árulója közölte ezt a világgal.
Ő jelenleg halálra ítélve Oroszországban él valahol Putyin zsoldjában.
Obama elnök akkor sietett bocsánatot kérni Angela Merkeltől és a többi európai vezetőtől, és szentül megígérte: soha többé nem hallgatja le őket a CIA, de ezt az ígéretet igen kevesen hitték el.
Trumpról már első elnöksége idején is feltételezték a titkosszolgálati módszerek bevetését a szövetségesek ellen is, a második elnöki periódusban ezzel kapcsolatban már senkinek sem maradt egy csepp illúziója sem.
Orbán Viktor tehát egyáltalán nem lóg ki a sorból. Jól mutatja ezt, hogy amikor Benjamin Netanjahu miniszterelnök nemrég Budapesten járt, akkor Orbán Viktorral együtt hívták fel Donald Trumpot. Lehet, hogy a magyar miniszterelnök akkor is lobbizott Rogán Antal mellett, akit végülis április 15-én vettek le az USA fekete listájáról. Jelenleg Rogán Antal felügyeli az összes titkosszolgálatot Magyarországon, de Orbán Viktor nagyon is odafigyel a szolgálatokra. Saját egyszülött fiát, Orbán Gáspár őrnagyot bízta meg a titkosszolgálatok személyi állományának felülvizsgálatával. Csádi missziója mellett talán ezzel is meg tud birkózni a miniszterelnök fia. Romániában Nicu Ceausescu, a diktátor alkoholista fia is meg volt bízva egy időben a titkosszolgálatok személyi állományának felülvizsgálatával, de munkáját nem kísérte szerencse. Azt a különleges bíróságot, amely halálra ítélte Nicolae és Elena Ceausescut 1989 karácsonyán nem más vezette mint Victor Stanculescu tábornok, a katonai titkosszolgálat feje, akit a diktátor állított a szervezet élére Romániában.