Egészségbiztosítás vagy egészségpénztár: melyik nyújt nagyobb védelmet?

0
137
Pixabay

Nincs fontosabb az egészség megőrzésénél, ennek finanszírozásában pedig mind az egészségbiztosítás, mind pedig az egészségpénztár nagy segítséget jelenthet. Nagyon fontos azonban tökéletesen tisztában lenned mindkét konstrukció legfőbb tulajdonságaival.

Hazánk társadalombiztosítási rendszerének problémái sajnos a nyugellátás biztosítása mellett az egészségügy állapotára is hatással vannak. Arányaiban egyre kevesebb a járulékfizetők száma, ez pedig azt eredményezi, hogy az eltartottakra évről-évre kisebb összeg jut. Emiatt aztán hosszú váróslistákkal és túlterhelt szakemberekkel találkozhatsz, ha valamilyen egészségügyi problémád támad. Szerencsére léteznek olyan eszközök, amelyekkel eredményesen kiküszöbölheted az ebből fakadó problémákat. A grantis.hu weboldalon külön kitérnek erre. Mielőtt döntenél, ismerd meg lehetőségeidet és kérd ki egy független pénzügyi szakértő tanácsait is, hiszen nagyon sok múlik ezen a kérdésen.

Kiszámítható privát ellátás az egészségbiztosítás segítségével

Komoly panaszok, vagy épp sürgős ellátást igénylő betegségek esetében gyakorta csak magánúton érhető el a gyors segítség. A nyugat-európai szintű szolgáltatásnak azonban az ára is horribilis lehet, ha pedig gyakorta igénybe vesszük ezt, az bizony akár anyagi gondokat is okozhat. Ezt a privát egészségbiztosítás alkalmazásával könnyedén elkerülhetjük. Az úgynevezett szolgáltatásfinanszírozó változata nem véletlenül hihetetlen népszerű napjainkban, hiszen jól átlátható szerkezettel bír, és ami talán még ennél is fontosabb, hogy kiszámítható, így biztosan nem érnek majd minket kellemetlen meglepetések. Működése roppant egyszerű. Amikor panaszunk támad, jelezzük azt a biztosító felé, az ottani munkatársak pedig onnantól már mindent intéznek. Nekünk csak a kapott időponton kell megjelenni, még a számlát is a pénzintézet rendezi, közvetlenül a szakorvos, illetve az adott klinika irányába. Fontos szem előtt tartanod azonban, hogy mint biztosítás, ez a konstrukció is csak a nem várt káresemények esetén nyújt térítést. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy az egészségbiztosítás a már meglévő betegségeid esetén nem használható. Az eszköz költségei a különféle ajánlatok esetében igen eltérők lehetnek, és természetesen a havi díjat befolyásolja az egészségi állapotod, korod és még számtalan egyéb tényező is. Ezért aztán ennél a formánál kifejezetten ajánlott, hogy szakértő bevonásával dönts, egyrészt így garantáltan megfelelő védelmet kapsz, másrészről pedig rengeteget meg is spórolhatsz hosszú távon.

Miben más az egészségpénztár?

Míg a biztosítói forma esetében a pénzintézet intézi a felmerülő folyamatok koordinálását, addig az egészségpénztár egy speciális megtakarítási forma, ahol te magad tudsz pénzt gyűjteni. Különlegességét az adja, hogy a befizetéseidre állami támogatást kapsz, méghozzá a személyi jövedelemadódból. Ennek mértéke a befizetések 20 százaléka, éves szinten pedig maximum 150 ezer forint. Kardinális azonban szem előtt tartanod, hogy ebbe a keretbe a többi pénztári kedvezmény is beletartozik, így nagyon körültekintően kell összeállítanod megtakarítási portfóliódat. Mindenképp javasolt ezelőtt szétnézned az olyan weboldalakon, mint például a biztosdontes.hu. Már csak azért is, mert egy egészségpénztár gyakorta egyben önsegélyező pénztár is, ilyen esetekben pedig jóval szélesebb az a kör, amire az itt gyűjtött pénzedet felhasználhatod. Ugyancsak fontos, hogy ha 2 évre lekötöd ezt az összeget, akkor további 10 százalék adókedvezményt érvényesíthetsz. A rengeteg lehetőség miatt is jól látszik tehát, miért is elengedhetetlen alaposan tájékozódni, mielőtt még határoznál.

- Hirdetés -

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .