“Nem valamiféle óvatos Csurka kultuszt szeretnék hanem egy nagyon határozott Csurka kultuszt! Egy Csurka reneszánszot, amely a XX. Század Intézet konferenciájával már el is kezdődött” – jelentette ki Békés Márton, az intézet igazgatója.
Stefka István, aki Kádár idejében a Kossuth Rádió belügyi tudósítója volt, visszaemlékezett Csurka Istvánra, akivel Győri Bélával, a Vasárnapi Újság alapító főszerkesztőjével együtt, minden bizonnyal belügyi megbízásból csatlakoztak a MIÉP elnökéhez. Stefka István felidézte Csurka emlékiratait, melyet az író dr. Utólag címmel publikált:
”Soros György 1985-ben Magyarországra látogatott, és meghívta az ellenzéki írókat mint Csoóri Sándor, Mészöly Miklós, és természetesen engem. Meg Vásárhelyi Miklóst, volt elvtársát. (itt nem lehet tudni, hogy mire céloz Csurka hiszen Soros György emigrált Angliába a második világháború után míg Vásárhelyi Miklós részt vett a kommunista mozgalomban mindaddig amíg Nagy Imre követőjeként börtönbe nem került 1956 után.)
Soros felajánlotta, hogy évi 3 millió dollárt ad külföldi utazásokra fiatal értelmiségieknek. (A fiatal Orbán Viktor is így jutott ki Angliába. Arra nem nagyon siet visszaemlékezni a hatalom, hogy a Fideszt Kádár János a szovjet és az amerikai nagykövetség tanácsára hagyta megalakulni. A szovjet nagykövet egy olyan listát adott amerikai kollégájának, amely a rendszerváltó elit névsorát tartalmazta, és ezen rajta volt a fiatal Orbán Viktor is. Vajon miért?)
“Amit Csurka elkezdett az a nemzeti konszenzus alapja”
Ezt hangsúlyozta Békés Márton, Orbán egyik kedvelt ideológusa. Aki nyilván az előőrs szerepet játssza ebben a kérdésben is. Stefka István Orbán Viktor és Csurka István kapcsolatáról így vélekedett:
“Ha végignézzük Orbán Viktor politikai pályáját, kezdve “a ruszkik haza!” felhívástól a Hősök terén, majd amikor a Trianon évfordulón nem voltak hajlandók elénekelni a himnuszt az országházban, akkor azt látjuk, hogy a miniszterelnök is sok mindenre csak utólag jött rá. Rádöbbent, hogy az mézesmadzag, amit Sorosék kínálnak, elrabolnák az országot, a szuverenitást.”
Na és Csurka antiszemitizmusa?
“Ez nem vad, gyilkos antiszemitizmus volt, hanem politikai vita. Később Csurka is visszavett az antiszemitizmusból”
– állítják a Pesti Srácok Polbeat podcastjében.
Mind egy szálig harcra Magyar Péter ellen
Orbán Viktor nemzeti együttműködési rendszere düledezik: három éve stagnál az életszínvonal, a perspektíva sem ígér sok jót: az uniós euró milliárdok befagyasztva. Magyar Péter népszerűsége szárnyal egyenes arányban azzal, hogy Orbán Viktor produkcióját egyre negatívabban ítéli meg a közvélemény. Magyar Péternek azzal az állításával szemben, hogy
“a nemzeti együttműködés rendszerének tizennégy éve alatt Magyarország az Európai Unió egyik legszegényebb és legkorruptabb állama lett!”
senki sem képes vitatkozni a hatalom oldaláról hiszen ez a nyilvánvaló igazság, amelyet a Statisztikai Hivatal tényei támasztanak alá.
Kit érdekel az ideológia ha a megélhetése kerül veszélybe? Orbán Viktor maga mutatott rá Tusnádfürdőn, hogy
“Az ideológiák kora lejárt.”
A kormányoknak egy gazdasági válság közepette kell eredményt produkálni, mert különben elsöpri őket a proteszt szavazat: ezt mutatta Trump győzelme az Egyesült Államokban, Macron elnök kudarca Franciaországban vagy a román elnökválasztás első fordulója, ahol egy csaknem ismeretlen jelölt végzett az első helyen. Orbánnak elfogyott a pénze, és ezzel valószínűleg a szerencséje is. Csakhogy az ő kudarca Magyarország válságát jelenti, a kiutat pedig nem látja senki. Vagy aki látja az nem mondja ki: újabb drasztikus megszorítással lehetne egyenesbe hozni a magyar gazdaságot. Ki szavaz meg ilyen programot?!