Vilmos brit herceg (39) és felesége, Kate hercegnő (40) szolidaritását fejezte ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel és az ukrán néppel.
„2020 októberében abban a megtiszteltetésben volt részünk, hogy találkozhattunk Zelenszkij elnökkel és a First Lady-vel, és hallhattunk reménységükről és optimizmusukról Ukrajna jövője iránt” – írták a Twitteren, hozzátéve:
„Ma az elnökkel és az egész ukrán néppel együtt állunk. bátran harcolunk ezért a jövőért.”
A tweetet a pár „W&C” kezdőbetűivel írták alá – ez annak a jele, hogy személyesen írták az üzenetet.Rendkívül szokatlannak kell tekinteni azt, hogy a brit trón második várományosa és felesége egyértelmű helyzetbe került egy külföldi katonai konfliktusban.Általában a brit királyi család nagyon tartózkodóan viselkedik politikai kérdésekben.
Jeruzsálemben, az Olajfák hegyén temették el Alíz hercegnőt, Erzsébet királynő anyósát, aki Londonban halt meg, de az volt a kívánsága, hogy ide temessék, nagynénje mellé.
Vilmos herceg, Erzsébet királynő unokája, látogatást tesz a hétvégén Izraelben és Jordániában, a diplomáciai tárgyalásokon túl elmegy a dédanyja sírjához is. Nagyapja, a 97 éves Fülöp herceg kérte meg őt erre. Fülöp herceg ugyanis nagyon kötődött édesanyjához, akit a brit közvélemény akkor ismert meg, amikor
apácaruhában jelent meg Erzsébet királynő koronázásán
1953-ban.
Alíz hercegnő életére nagy befolyást gyakorolt nagynénje, a cári család nagyhercegnője, akit szintén Erzsébetnek hívtak, és ő alapította az apácarendet Jeruzsálemben. Fülöp herceg édesanyja az ő útmutatásait követte, miután családi élete szerencsétlenül alakult.
A windsori születésű hercegnő ugyanis András görög és dán királyi herceghez ment feleségül. Az első világháború alatt azonban sógorát, Konstantin görög királyt lemondatták, és
az egész családnak menekülnie kellett.
Svájcba költöztek, néhány évvel később azonban visszamehettek Görögországba. A monarchia azonban néhány év múlva, főleg az elvesztett görög-török háború miatt megbukott, a családot egy brit hadihajó menekítette ki az országból.
Franciaországba mentek, ahol Alíz áttért a görög ortodox vallásra, majd hangokat kezdett hallani, és azt állította, naponta társalog Jézussal és a szentekkel.
Az orvosok skizofréniát állapítottak meg nála,
egy svájci gyógyintézetben kezelték, ahol megpróbált többször is öngyilkos lenni. Miután gyógyultak nyilvánították, közép-európai utazásokba kezdett, majd visszaköltözhetett Görögországba.
Amikor a németek a világháború alatt megszállták az országot, elbújtatott egy zsidó családot, ezért 1993-ban Izraeltől megkapta a Világ Igaza kitüntetést.
1949-ben alapította meg, nagynénje mintájára, Márta és Mária keresztény apácarendjét. Ennek központja Tinosz szigete lett.
1967-ben fia és menye, megromlott egészségi állapota miatt, meghívták Londonba, két évvel később itt is halt meg a Buckingham-palotában. Eredetileg a windsori Szent György kápolnában temették el, de
utolsó kívánsága az volt, hogy végső nyughelye az Olajfák hegyén, nagynénje mellett legyen.
Ezt a kívánságát 1988-ban tudták teljesíteni.
Vilmos hercegnek Jeruzsálemben a kényes diplomáciai helyzetre is figyelnie kell majd. Nem csak izraeli, hanem palesztin vezetőkkel is találkozni fog.
A Független Hírügynökség kiadásai meghaladják bevételeinket.
A pártoktól független újságírás egyre nehezebb helyzetben van Magyarországon.
A hagyományos finanszírozás modelleket nem csak a politika lehetetleníti el, de a társadalmi kihívások is.
A fuhu.hu fennmaradásához, hosszútávú működéséhez, szerkesztőségünk rászorul támogatásotokra.
Segítségetekkel lehetőség nyílik arra, hogy munkánkat továbbra is az eddig megszokott színvonalon végezhessük tovább.