Kezdőlap Címkék US Navy

Címke: US Navy

A kínai hadiipar lefőzte az USA-t?

Egy modern kínai romboló meghátrálásra késztette az amerikai flottát, mert informatikai eszközei hatékonyabbnak bizonyultak – közölte a kínai haditengerészet tudományos lapja egy olyan incidensről, mely a két világhatalom flottája között még tavaly decemberben történt.

A US Electronic Attack Squadron 136 parancsnokát felmentették tisztségéből, sőt a haditengerészettől is elbocsátották. A rövid indoklás:

“az admiralitás elveszítette a bizalmát William Coulter parancsnoki képességeiben.”

Ezzel szinte egyidőben kitüntették a Nancsang romboló parancsnokait, mert

“eredményes akciót hajtottak végre az amerikai repülőgéphordozó flotta ellen.”

Pekingben a legfelső politikai-katonai vezetés, melynek élén Hszi Csin-ping elnök áll, modell értékűnek nevezte a Nancsang romboló helytállását, és példaképnek állította az egész hadsereg és flotta elé. Hszi Csin-ping elnök korábban 2025-re akarta beérni az USA-t az informatikai fejlesztések terén, de a Nancsang rombolónak ezt már előbb, 2023 decemberében sikerült bizonyítania.

A vadonatúj rombolón olyan informatikai rendszer működött, amely a mesterséges intelligencia segítségével meg tudta bénítani az amerikai haditengerészet rendszerét. Ez a kill web kényszerítette meghátrálásra az amerikai flottát, amely ugyancsak meglepődött ezen.

A Boeing EA 18 G rendszere eddig ugyanis eredményesen bénította meg az ellenséges informatikai hálózatokat. A kínaiak ezt maguk tapasztalták amikor Nancy Pelosi, a washingtoni képviselőház akkori elnöke Tajvanra repült kiváltva ezzel Peking dühét 2019- ben. Az USA el akart kerülni minden problémát, ezért a Boeing védelmi rendszerét felhasználva megbénította a kínai hírszerző hálózatot vagyis a kínaiak még hogyha akarták volna is, nem tudták volna kilőni Nancy Pelosi gépét, mert nem voltak képesek meghatározni, hogy hol jár éppen. Peking persze nem akarta lelőni az USA képviselőházának elnökét, de valószínűleg szívesen megzavarta volna a tajvani utazást, ha tudta volna. 2019-ben Hszi Csin-ping elnök kiadta a parancsot: nekünk is legyen olyan informatikai rendszerünk mint a Boeing EA 18 G vagy, hogyha lehet, akkor még hatékonyabb. És a kínai hadmérnökök ilyen rövid idő alatt kifejlesztettek egy olyan informatikai rendszert, amely megbénította azt az amerikait, melyet pontosan erre a célra fejlesztettek ki!

A mesterséges intelligencia a kínaiak aduja

Szakértők szerint ennek köszönhetik a kínaiak, hogy ezen a téren lefőzték az Egyesült Államokat. Mi következik ebből? A kínai flotta stratégiája eddig óvatos és védekező volt, mert Pekingben pontosan felmérték az amerikai flotta erejét, de az új technológiával felszerelve a kínaiak aktívabbak lehetnek. Különösen, mert a Nancsang az első ebből a hajó osztályból, hamarosan két újabbat kap a kínai haditengerészet. A Nancsang egyedül állította meg az amerikai hajórajt, amely közelről akart megszemlélni egy kínai hadgyakorlatot. Azért tudta ezt megtenni, mert az egész flotta hírszerző rendszerének információit megkapta élőben – hála a mesterséges intelligenciának – miközben a killer web megbénította az amerikaiak informatikai rendszerét. Hogy válaszolt az amerikai flotta a kínaiak akciójára?

A repülőgép hordozó hajóról vadászgépek emelkedtek fel, hogy a levegőből bénítsák meg a Nancsang informatikai rendszerét, de nem jártak sikerrel. A kínai romboló továbbra is megkapott minden szükséges információt míg az amerikaiak “megvakultak és megsüketültek.”

Az amerikai hajóraj parancsnoka levonta a tanulságot, és kiadta a visszavonulási parancsot. A US Navy vezérkarának főhet a feje: hogyan szerezzék vissza az informatikai fölényt ezen a kulcsfontosságú területen?

Amerikát aggasztja az új orosz hiperszonikus rakéta

0

Hogyan őrizheti meg az Egyesült Államok a fölényét a tengereken? Ezzel a címmel készített tanulmányt John Richardson tengernagy. Ez a US Navy fejlesztési terveit tartalmazza 2025-ig. Az admirális sürgeti: az USA is fejlessze ki a hiperszonikus rakétákat, melyeket Oroszország és Kína már sikeresen kipróbált.

Az oroszok december 26-án hajtottak végre sikeres kísérletet a hiperszonikus rakétával. Ezt Putyin elnök is megtekintette és elégedetten nyilatkozott a látottakról – jelentette az Rt.com portál Moszkvából. Az orosz elnök nemrég levelet küldött Trumpnak, és ebben tárgyalásokat sürget a két nagyhatalom között. Putyin levele szerint a két nagyhatalom viszonyának meghatározó szerepe van a világ biztonságban. Ezért újabb csúcstalálkozót javasol Trump elnökkel. Idén Helsinkiben találkozott már egymással Putyin és Trump, akik korábban csak nagy nemzetközi találkozók szünetében váltottak néhány szót. Legutóbb Buenos Airesben a G 20-as csúcs kapcsán szerepelt a tervekben egy Trump-Putyin találkozó, de az USA elnöke ezt az utolsó pillanatban lemondta az orosz-ukrán flotta incidensre hivatkozva.

Közben Washingtonban tovább folyik a vizsgálat Trump ellen az orosz kapcsolatok ügyében. A demokrata ellenzék azt állítja: Putyin megbízásából az orosz hírszerzés Trumpot támogatta a 2016-os elnökválasztáson. Trump ezt természetesen tagadja, de számára minden találkozó Putyin elnökkel kettős próbatétel: nemcsak a nemzetközi hatásra kell figyelnie, de a hazaira is, mert a média nagyítóval vizsgálja az amerikai elnök tetteit. Nem tesz-e engedményeket az oroszoknak?

Trump a fegyverkezési verseny felgyorsításával válaszol Putyinnak

Az amerikai katonai költségvetés minden rekordot megdönt. Közben pedig az elmúlt évek költségvetéseinek a szigorú ellenőrzése is elmarad, mert a katonai fejlesztések kiadásai rendszeresen meghaladják az előirányzatokat. Trump fel akarja mondani az úgynevezett INF szerződést, melyet még Gorbacsov és Reagan írt alá 1987-ben. Az INF szerződés a közepes hatótávolságú rakéták telepítési tilalmát jelenti. Trump szerint ezt Moszkva megszegte, ezért Amerika is új rakéta telepítéseket fontolgat. Ezek az európai tervek miközben a világ tengereken az USA szeretne kifejleszteni hiperszonikus rakétákat, hogy behozza a lemaradást Oroszországgal és Kínával szemben.

FRISS HÍREK

A Független Hírügynökség kiadásai meghaladják bevételeinket.
A pártoktól független újságírás egyre nehezebb helyzetben van Magyarországon.

A hagyományos finanszírozás modelleket nem csak a politika lehetetleníti el, de a társadalmi kihívások is.

A fuhu.hu fennmaradásához, hosszútávú működéséhez, szerkesztőségünk rászorul támogatásotokra.
Segítségetekkel lehetőség nyílik arra, hogy munkánkat továbbra is az eddig megszokott színvonalon végezhessük tovább.

Ide kattintva megtalálod bankszámlaszámunkat!

NÉPSZERŰ HÍREK