Where is the police?
Közzétette: Mir Tabassum Javed – 2018. július 23., hétfő
facebook.com
Where is the police?
Közzétette: Mir Tabassum Javed – 2018. július 23., hétfő
facebook.com
A férfi ebédidőben hajtott fel a járdára Toronto North York nevű városrészében, és 25 embert gázolt el, akik közül tíz meghalt. A 15 sebesült közül öt ember állapota életveszélyes.
Alek Minassiant kedden hallgatták meg a bíróságon, majd vádat emeltek ellene. Következő meghallgatását május 10-re időzítették, addig előzetes letartóztatásban marad.
A 25 éves férfi a rendőrség közlése szerint egy bérelt kisteherautóval hajtott fel a Yonge utcában a járdára, ahol
Utána elhajtott a helyszínről, de nem sokkal később elfogták.
A Guardian beszámolója szerint hősként ünneplik és a professzionalizmusáért dicsérik azt a rendőrt, akinek egyetlen pisztolylövés nélkül sikerült letartóztatnia a férfit, miközben az azt kiabálta, hogy öljék meg, és hogy pisztoly van nála.
Mark Saunders, Toronto rendőrfőnöke az ügyben megtartott sajtótájékoztatón úgy nyilatkozott, hogy Minassian tette szándékosnak tűnik, de azt még nem lehet tudni, mi motiválta. A férfi, aki a környékbeli Richmond Hill városából származik, a hatóságok szerint nem jelent nemzetbiztonsági kockázatot. Ralph Goodale közbiztonsági miniszter arra utalt, hogy elszigetelt esetről van szó.
Justin Trudeau kanadai miniszterelnök „tragikus és értelmetlen támadásnak” nevezte a történteket. „Mindnyájunknak biztonságban kellene éreznünk magunkat városainkban és közösségeinkben sétálva” – tette hozzá.
A Toronto Star beszámolója szerint újra megvizsgálták a két holttestet. Mindkettejük csuklóján olyan nyomokat találtak, mintha megkötözték volna őket. Ez korábban elkerülte a halottkém figyelmét. Gyanús az is, hogy bár felakasztva találták az idős párt a pincében, de sehol semmi nyoma annak nincsen, hogy honnan szereztek kötelet ehhez.
A rendőrségnek tehát azt kell kiderítenie: kinek állt az érdekében a Sherman házaspár halála. Barry Sherman az Apotex gyógyszergyár alapítója volt, aki sokáig maga vezette a céget. Már nyugdíjba vonult, de mint alapító atyának és fő részvényesnek továbbra is döntő szava volt az üzleti ügyekben.
A másik nyom, melyre a család és a zsidó közösség is utalt: iszlamista fanatikusok akciója a kanadai zsidóság egyik oszlopos tagja ellen. A Sherman házaspár jelentős összegekkel támogatta a zsidó közösséget és nyilatkozataikkal is gyakran kiálltak Izrael mellett. Mindez rájuk irányíthatta egyes fanatikus iszlamista csoportok gyűlöletét. A házaspár kapott ilyen fenyegetéseket, de ennek nem tulajdonítottak különösebb jelentőséget.
A torontói mustrán 28 EU tagállamból érkezett alkotásokat mutattak be a kanadai metropolisz közönségének az elmúlt két hétben. Az európai országok torontói konzulátusai és kulturális intézetei évről-évre közösen szervezik a friss filmtermésből válogató fesztivált novemberben.
Az állampolgár torontói vetítésén, mely a kanadai premier volt egyben, Vranik Roland forgatókönyvíró-rendező és Fehér Károly producer személyesen vett részt – tájékoztatta a Magyar Nemzeti Filmalap vasárnap a MTI-t.
A Fekete kefe és az Adás című filmeket is jegyző Vranik Roland legutóbbi filmje, Az állampolgár egy megrázó szerelmi történet, mely amatőr színészekkel, minimalista eszközökkel és sok humorral mutatja be egy másik országba való beilleszkedés emberi oldalát.
„Melbourne minden lakója rendkívül büszke lehet ma” – mondta a rekordra utalva Robert Doyle polgármester, aki szerint sikerük még vonzóbbá teszi a várost, különösen a külföldi diákok számára.
A második helyre hajszálnyival lemaradva Bécs került, az osztrák fővárost pedig három kanadai város követi: Vancouver, Toronto és Calgary.
Az ausztrál városok közül Adelaide és Perth is bekerült az első tízbe. Előbbi holtversenyben az ötödik, utóbbi a hetedik helyen. Nyolcadik az új-zélandi Auckland, a kilencedik pedig Finnország fővárosa, Helsinki. A tizedik helyet Hamburg érdemelte ki a világ egyik legnagyobb nem befektetési banki jellegű elemző és előrejelző intézetének szakértőitől.
A 140 várost vizsgáló tanulmányhoz mellékelt lista végén továbbra is Damaszkusz áll, amely a polgárháború 2011-es kitörése előtt jóval előkelőbb helyen szerepelt a rangsorban. A szíriai főváros előtt a nigériai Lagos, Líbia fővárosa, Tripoli; Banglades fővárosa, Dakka, valamint Pápua Új-Guinea fővárosa, Port Moresby szerepel az utolsó helyeken.
A magyar főváros mellett javult például Amszterdam, Reykjavík, Szingapúr és Montevideo besorolása is.
Az EIU a stabilitás, az egészségügyi ellátás, az oktatás, a kultúra és környezet, valamint az infrastruktúra szempontjából pontozza a városokat, majd ezeket az értékeléseket foglalja különböző súlyozásokkal egy nullától százig terjedő átfogó minőségi indexbe. A zéró osztályzat „elviselhetetlen”, a 100-as „ideális” életkörülményeket jelöl.
A sereghajtó Damaszkusznak 30,2 pontja lett,
Melbourne 97,5 pontot szerzett. Száz-száz pontot kapott az egészségügyi ellátásra, az oktatásra és az infrastruktúrára, 95,1-et a kultúrára és a környezetre, 95-öt a stabilitásra.
Utóbbi kategóriában biztonsági kockázatokat is figyelembe vesznek, Sydney például ezek alapján került ki az első tízből és végzett idén a 11. helyen, noha tavaly még a hetedik volt. Ugyanilyen okokból romlott Manchester és Stockholm besorolása. A brit városban májusban öngyilkos merénylő hajtott végre pokolgépes robbantást Ariana Grande koncertjének helyszínén, 22 embert ölve meg, a svéd fővárosban pedig áprilisban követtek el merényletet.
Az Economist Intelligence Unit 15. alkalommal tette közzé listáját.
A világranglistán 55. magyar játékos az első fordulóban a hazai közönség előtt szereplő Bianca Andreescut győzte le két játszmában, 1 óra 16 perc alatt.
„Örülök a mai meccsnek, nem volt egyszerű. Hazai közönség előtt játszó ellenfelem volt, akit nem ismertem, nem játszottunk még korábban. Örülök a győzelemnek és annak is, hogy egy hosszabb, rosszabb nyár után sikerült ismét nyernem. Ez nagyon pozitív” – idézte a magyar teniszezőt honlapja.
Babos a második fordulóban a korábbi világranglista második lengyel Agnieszka Radwanskával találkozik.