Kezdőlap Címkék Spanyol foci

Címke: spanyol foci

Petíció indult Andy Vajna tévéje miatt

1

Egyre többen dühösek, amiért a magyar szurkolók túlnyomó többsége nem láthatja a spanyol bajnokikat. A spanyol liga elnökét kérik, hogy tegyen valamit.

A spanyol foci rendkívül népszerű Magyarországon, köszönhetően elsősorban a rengeteg Barcelona- és Real Madrid-szurkolónak. A La Liga meccseit évekig a Sport TV közvetítette, idén azonban az Andy Vajna tulajdonában lévő TV2 Csoport vette meg a közvetítési jogokat. Ott pedig úgy döntöttek, hogy a spanyol bajnokikat a nemrég elindított Spíler 2 csatornán adják.

Csakhogy ezt a csatornát nagyon kevesen tudják nézni,

mindössze százezer háztartásban elérhető. A nagy szolgáltatókkal ugyanis nincs szerződése.

Ugyan a Magyar Telekom hétfői közleménye szerint folyamatosan tárgyalnak, de a cég vezérigazgatója csütörtökön egy más témában tartott sajtótájékoztatón azt mondta: a megállapodás még messze van. A UPC-vel sem sikerült még megegyezniük, nem beszélve a harmadik nagy szolgáltatóról, a Digiről, ahol ráadásul neheztelhetnek is a TV2 Csoportra, hiszen több közvetítési jogot pont előlük vettek meg.

Így aztán

hiába van rengeteg rajongója a spanyol focinak Magyarországon, tévében nem tudják nézni a meccseket.

Ezért egy petíció is indult, „a spanyol futball magyar szurkolói” aláírással. Ebben a Spanyol Labdarúgóliga elnökéhez, Javier Tebashoz fordulnak, és azt írják: tarthatatlan állapot, hogy a magyar háztartások mindössze 3%-ában nézhetőek a meccsek, pedig már három forduló is lement a bajnokságból.

A petíció szerint ezzel a magyar jogtulajdonos nem teljesíti a kötelezettségeit, mert nem juttatja el a meccseket a fogyasztókhoz, így

„százezrek kényszerülnek arra, hogy illegális csatornákon kövessék a világ legjobb meccseit”.

Így Javier Tebastól „azonnali és határozott” közbenjárást kérnek. A petíciót már több ezren aláírták.

Sírva jelentette be távozását a Barcelona legendája

0

A minden idők egyik legjobb középpályásának tartott Andrés Iniesta sajtótájékoztatón jelentette be, hogy nem hosszabbítja meg a szerződését.

A 34 éves Iniestával szezon közben olyan szerződést kötött a klub, ami szerint minden évben ő maga dönthet: marad Barcelonában, vagy máshova igazol, annyi kikötés volt csak, hogy ezt minden év április végéig be kell jelentenie.

Iniesta elsírta magát a sajtótájékoztatón
Fotó: MTI/EPA/Enric Fontcuberta

A bejelentés meg is történt, Iniesta a sajtótájékoztatón azt mondta:

„Ez az utolsó idényem itt.”

Mint mondta, nagyon sokat gondolkodott, és mindent a klubnak köszönhet. Mint mondta, nem zavarja, hogy nem nyert Aranylabdát (ezért egyébként az Aranylabdát kiosztó France Football szerkesztőségi cikkben kért tőle bocsánatot a héten), hiszen a Barcelonával és a válogatottal elért sikerei kárpótolták.

 

Iniesta a 2002-03-as szezontól szerepelt a Barcelona felnőtt csapatában, négyszer nyert Bajnokok Ligáját, hatszor spanyol kupát, nyolcszor bajnokságot – az idei szezonban utóbbi szám minden bizonnyal kilencre nő.

124-szer játszott a spanyol válogatottban, kétszer nyert Európa-, egyszer pedig világbajnokságot – itt

a döntőben győztes gólt lőtt.

Ezért egyébként azóta egyedülálló módon egész Spanyolországban tapsvihar fogadja, bárhol lép pályára (kivéve Bilbaóban, ahol a baszkok nem rajonganak a spanyol válogatottért).

A nyáron valószínűleg Kínába igazol majd. Döntését már akkor sejteni lehetett, amikor néhány napja a Spanyol Kupa döntőjében lecserélték, és könnyek között hagyta el a pályát.

Simán győzött a Barcelona az El Clásicón

0

3-0-ra győzött a Barcelona idegenben a Real Madrid ellen. A kiegyenlített első félidő után a másodikban egyre jobban játszottak a vendégek. A két nagy sztár közül egyértelműen Messinek volt jobb meccse.

Fotó: MTI/EPA/Rodrigo Jimenez

A több sérültet nélkülöző Barcelona kezdőcsapatában nem volt meglepetés, a Madridéban viszont igen: Zinedine Zidane Kovacicot tette be Isco helyére – horvát középpályás feladata Lionel Messi semlegesítése mellett a Barcelona középpályás-játékának zavarása volt.

A második percben már a Barcelona kapujában volt a labda, de Ronaldo lesről fejelt. A Madrid volt mezőnyfölényben, gólt is lőhettek volna, de

Ronaldo hatalmas helyzetben lyukat rúgott.

 

A Barcelona ezután jól védekezett, majd Messi zseniális indítása után Paulinho lövését óriási bravúrral védte Keylor Navas.

A brazilnak később volt még egy nagy helyzete, amikor szintén a kapus védett, közben a másik oldalon Ronaldo is helyzetbe került: az egyiknél nagyon önző volt, nem passzolt üresen álló csapattársának, a másiknál ter Stegen védett, az amúgy nagyon gyengén játszó Benzema fejese pedig a kapufát érte.

Közben a Barcelona nem kapott meg egy büntetőt: egy szögletnél a remekül játszó Piqué húzódott előre, Carvajal kihúzta a lábát, de a bíró nem sípolt.

A második félidőben egy másik Barcelona jött ki a pályára:

az 54. percben aztán Sergi Roberto labdát szerzett a saját 16-osánál, Busquets szép cselekkel megtartotta a labdát, jól indította Rakiticot, aki 40 méteres sprint után a már felérkező Robertóhoz passzolt, ő pedig úgy passzolt Luis Suárezhez, hogy a csatárnak már könnyű dolga volt.

 

A gól még idegesebbé tette a Real Madridot:

Sergio Ramos a labdáért folytatott harcban megütötte Suárezt,

de megúszta az egyértelmű kiállítást, csak sárga lapot kapott.

A 64. percben azonban megfogyatkozott a hazai csapat: egy újabb ellentámadás végén többször is kapura lőttek a Barcelona játékosai, végül Paulinho fejesét Carvajal kézzel ütötte ki – ő piros lapot, a Barcelona pedig 11-est kapott, amit Messi magabiztosan be is lőtt.

 

Ezután a Madridnak is voltak helyzetei, de a csereként beállt Bale és Ramos lövésénél ter Stegen nagyokat védett. A másik oldalon Messi sokadik nagyszerű indítása után a szintén csereként beállt Semedo került helyzetbe, itt Navas védett.

A 93. percben a Barcelona bevitte a kegyelemdöfést: Messi mentett meg egy labdát az oldalvonalnál (a lassítások alapján lehet, hogy kint volt), középre adott, a pár perccel korábban beálló Aleix Vidal lövése pedig becsorgott Navas alatt.

A második félidőben a Barcelona sokkal jobban játszott a Madridnál,

és megérdemelten nyert. Ernesto Varverde taktikailag megverte Zidane-t, és a vendégek között sokkal jobb jó teljesítmény volt.

A győzelemmel a Barcelona 14 pontra növelte előnyét, igaz, a Madrid egy meccsel kevesebbet játszott.

Lionel Messi pedig újabb rekordot döntött meg:

ez volt az 526. gólja a spanyol bajnokságban, ezzel az öt topliga valaha volt legeredményesebb gólszerzője lett, Gerd Müllert megelőzve.

Több mint 500 millió euróba került a 10 legdrágább focista

0

Elszabadultak az árak a fociban, közepesen ismert játékosokért is eurótízmilliókat fizettek egyes klubok. Idén nyáron az eddigi legdrágább focista a belga Romelu Lukaku volt. Összeszedtük a 10, eddigi legnagyobb összegű transzfert.

  1. Romelu Lukaku, 84,7 millió euró

A 24 éves belga középcsatár az Evertontól igazolt a Manchester Unitedhez. Új csapata átszámítva közel 26 milliárd forintot fizetett érte, ezzel a világ valaha volt 6. legdrágább focistája lett, csak Pogba, Bale, C. Ronaldo, Higuaín és Neymar előzi meg. Érdekesség, hogy Manchesterben az a José Mourinho lesz az edzője, aki korábban nem tartott rá igényt a Chelsea-ben.

  1. Álvaro Morata, 65 millió euró

A Chelsea valójában Lukakut szerette volna visszavásárolni, de róla végül lemaradtak. Így maradt a B-terv, a Real Madridban érthetetlen okok miatt alig játszó, szintén 24 éves Morata, aki kevesebbe is került.

  1. Benjamin Mendy, 57,5 millió euró

Az első meglepetés a listán. A Monaco ugyan fantasztikus szezont produkált a Bajnokok Ligájában és a francia bajnokságban is, de kevesen gondoltak arra, hogy a 23 éves balhátvédért fizetik a legtöbb pénzt (bár ez persze változhat, ha Kylian Mbappé is eligazol). Mendy Pep Guardiola Manchester Cityjében bizonyíthatja, hogy megér ennyi pénzt.

  1. Alexandre Lacazette, 53 millió euró

A 26 éves francia középcsatár a válogatottba ugyan nem nagyon fér be, de a Lyonban rúgott annyi gólt, hogy meggyőzte Arséne Wengert, így jövőre már az Arsenalban játszik.

  1. Kyle Walker, 51 millió euró

Egy újabb meglepetés. Guardiola, úgy tűnik, nagyon elégedetlen lehetett szélsőhátvédei játékával, mert a Tottenham 27 éves jobbhátvédjére is ő csapott le.

  1. Bernardo Silva, 50 millió euró

Egy újabb Manchester City igazolás, a 22 éves portugál támadó középpályás is a Monacóból megy Angliába.

  1. Leonardo Bonucci, 42 millió euró

Az első a listán, aki nem Angliába igazol. A Juventus híveit szinte sokkolta, hogy a nagybevásárlást tartó AC Milan elvitte védelmük egyik oszlopát. A 30 évesen a világ egyik legjobb hátvédjének számító Bonucciért a fenti árakat figyelve nem is fizettek túl sokat.

  1. Mohamed Szalah, 42 millió euró

A 25 éves egyiptomi szélső az AS Romából igazol vissza Angliába, a Liverpoolban próbálja bizonyítani, hogy többre képes, mint amit a Chelsea-ben korábban mutatott.

  1. Corentin Tolisso, 41,5 millió euró

A Lyon is jól keresett játékosain idén, a 22 éves középpályást a Bayern München vette meg.

  1. Tiemoué Bakayoko, Federico Bernardeschi, Ederson, 40 millió euró

A Monaco 22 éves védekező középpályása, Bakayoko az ötödik a listán, aki Franciaországból igazol Angliába, őt is a Chelsea vette meg. A Fiorentina 23 éves szélsője, Bernardeschi a Juventusban folytatja, a szintén 23 éves brazil kapus, Ederson pedig a Benficától ment a Manchester Cityhez.

A tíz legdrágább játékosért (a 40 millió eurósak közül csak egyet számolva) tehát összesen 526,7 millió eurót fizettek eddig idén nyáron. A helyzet azonban persze még változhat. Bár egyelőre még inkább csak beszélnek arról, hogy Neymarért a Paris St. Germain kifizeti a szerződésében szereplő, világrekordot jelentő 222 millió eurós kivásárlási árat, de ha ez tényleg megvalósul, akkor abban is biztosak lehetünk, hogy a Barcelona el fogja költeni ezt a pénzt a pótlására. Például épp a monacói Mbappéra, akit a Real Madrid is szeretne leigazolni. Érte vélhetően többet kell majd fizetni, mint Lukakuért.

A Független Hírügynökség kiadásai meghaladják bevételeinket.
A pártoktól független újságírás egyre nehezebb helyzetben van Magyarországon.

A hagyományos finanszírozás modelleket nem csak a politika lehetetleníti el, de a társadalmi kihívások is.

A fuhu.hu fennmaradásához, hosszútávú működéséhez, szerkesztőségünk rászorul támogatásotokra.
Segítségetekkel lehetőség nyílik arra, hogy munkánkat továbbra is az eddig megszokott színvonalon végezhessük tovább.

Ide kattintva megtalálod bankszámlaszámunkat!