Kezdőlap Címkék Sérülés

Címke: sérülés

Oroszlánfókák támadtak San Franciscónál

0

24 órán belül kétszer is súlyos támadás történt a San Franciscó-i öbölben, amelyet le is kellett zárni a turisták elől.

A parkszolgálat azt írta:

„jelentések érkeztek egy agresszív tengeri emlősről, amely megharapott néhány úszót”.

Egy ott dolgozó szerint az ágyéka környékén harapott meg egy úszó férfit egy oroszlánfóka. A férfi súlyosan megsérült, azonnal kórházba kellett vinni. Egy nappal korábban a jobb felkarján harapott meg egy oroszlánfóka egy férfit, ő is sok vért vesztett, és miután a helyszínre érkező mentők ellátták, kórházba vitték.

A park figyelmeztetéseket helyezett ki a strandon. az alkalmazottak szerint az oroszlánfóka-támadások nagyon ritkák. Utoljára nagyjából 11 évvel ezelőtt történt hasonló eset. Ugyanakkor

viselkedésük kiszámíthatatlan, könnyen agresszívvá válhatnak,

ha megzavarják őket, betegek vagy a borjaikat védik.

Újabb sztárját vesztette az NFL

0

A Seattle Seahawks védőjének, Richard Shermannek elszakadt az Achillese, nem játszhat már a szezonban. Csapata ennek ellenére 22-16-ra megnyerte a csoportrangadót az Arizona Cardinals ellen.

Aaron Rodgers, Odell Beckham, J.J. Watt, Deshaun Watson, Joe Thomas és Andrew Luck után a liga újabb emblematikus játékosa dőlt ki a szezon hátralevő részére: Richard Shermannek,

az NFL egyik legjobb cornerbackjének elszakadt az Achillese.

Ráadásul a vendégek hírhedt, Legion of Boom becenevű védelméből eleve hiányzott a vezér, Earl Thomas, a meccsen pedig Kam Chancellor is megsérült. Így aztán a negyedik negyedben feltámadt a Cardinals passzjátéka, addig összesen 130 yardja volt a szintén sérült Carson Palmer helyén játszó Drew Stantonnak.

Hátrányban is voltak: a Seahawks az első negyedben szerzett vezetést Jimmy Graham elkapott touchdownjának köszönhetően, ezt a második negyedben Jermaine Gresham kiegyenlítette.

Ezután azonban a Cardinals futóját, Adrian Petersont Chancellor a saját endzone-jában vitte földre, ez kétpontos safetyt ért.

Ezután két mezőnygóllal növelte előnyét a vendégcsapat. A harmadik negyedben három ponttal közelebb férkőzött a Cardinals, de egy újabb Russell Wilson – Jimmy Graham összjáték ismét TD-t jelentett a Seahawksnak. Ezt egy Wilsonra jellemző, hihetetlen menekülés előzte meg:

A végén még egy futással szorosabbá tették az eredményt a hazaiak, 22-16 lett a vége.

Russell Wilson 238 yardot és 2 TD-t, Drew Stanton pedig végül 273 yardot és egy TD-t passzolt – viszont a hazai irányító labdáinak alig több, mint fele volt pontos.

Nem nagyon mentek a futások egyik csapatnak sem:

Adrian Peterson érte el a legtöbb yardot – 29-et, 21 próbálkozásból.

A Seahawks ezzel továbbra is jó pozícióban van a rájátszást illetően, a Cardinals viszont lassan elbúcsúzhat tőle.

Dráma az NFL-ben, súlyosan megsérült a liga egyik legjobb játékosa

0

Eltört Aaron Rodgersnek, a Green Bay Packers irányítójának a kulcscsontja. A kétszeres MVP, aki sokak szerint a liga legjobb játékosa, lehet, hogy már nem is játszhat a szezonban. Megsérült az egyik legígéretesebb fiatal irányító, Jameis Winston is. Több hihetetlen elkapás volt az NFL hatodik játékhetének meccsein, és persze megint születtek meglepetések. Nincs már veretlen csapat a ligában.

A hét meccse: Kansas City Chiefs – Pittsburgh Steelers 13-19

A múlt héten meglepő vereséget szenvedő Steelers az eddig még veretlen Chiefshez látogatott. Az várható volt, hogy Roethlisberger nem fogja megint ötször eladni a labdát, még akkor sem, ha a Chiefs védelme jónak számít, ráadásul visszatérhetett az eddig hiányzó Dee Ford. A hazai irányító, Alex Smith viszont eddig MVP-formában játszott, és ott van mellette az újonc csodafutó, Kareem Hunt is.

Az első pontok aztán szokatlan módon születtek: a Chiefs sérült centerét helyettesítő Zach Fulton rosszul adott fel egy snapet, kipattogott a labda az endzone-ból, ez safetyt jelent, két pontot kaptak a vendégek.

Egyből jött az ő hibájuk is: nem tudták elkapni a safety után következő puntot – ilyen esetben viszont a rúgó csapat visszaszerezheti a labdát, így is történt. Mezőnygólt tudtak ebből szerezni.

A Steelers főleg Le’Veon Bell futásaival haladt előre,

ezzel az órát is jól kontrollálták, végül, már a második negyed elején, Bell vitte be a labdát az endzone-ba.

A Chiefs támadói nem tudtak haladni, Roethlisberger viszont elővette a múlt heti énjét: a  hazai védő, Marcus Peters kezébe dobta a labdát. A támadók viszont ezzel sem tudtak mit kezdeni.

Punt után a saját egyyardosáról jöhetett a vendégcsapat. Bell továbbra is nagyszerű volt, 100 yard fölé jutott az első félidőben, de Roethlisberger is pontosan passzolt, ha kellett. Végül a védők közvetlenül az endzone előtt tudták megállítani a támadást, maradt a mezőnygól.

Két perc volt vissza az első félidőből,

az volt ekkor a kérdés, hogy szereznek-e a hazaiak first downt,

addig ugyanis ez nem sikerült nekik. Végül összejött, ez volt a maximum, aminek örülhettek, hiszen utána kétszer is sackelték Alex Smitht, így véget is ért a félidő.

A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt: a Chiefs megint nem tudott előrehaladni, igaz, ezután a Steelers támadását is megállították a védők. Sőt, az egész negyed eszerint a forgatókönyv szerint zajlott, egészen a végéig amikor Smith egy fantasztikus menekülése után sikerült egy hosszú játékot összehozniuk a hazaiaknak – de pontot ezután sem tudtak szerezni.

Viszont a Steelers is csak a félpályáig jutott, kizárólag Bell futásainak köszönhetően. Ezután jött megint Smith: újabb menekülése után DeAnthony Thomashoz passzolt, aki a védőket lerázva szerzett touchdownt.

Kicsit több, mint hat perc volt ekkor hátra – Bell futásaival haladt a Steelers, majd Roethlisberger passza után óriási mázlival szerzett Antonio Brown touchdownt.

A Chiefs válaszul gyorsan eljutott egy mezőnygólig, és miután kivédekezték a Steelers támadását, még egyszer visszakapták a labdát a hazaiak – ezzel viszont már nem tudtak sok mindent kezdeni,

így nem maradt veretlen csapat a ligában.

A vendégeknél Roethlisberger közepes teljesítményt nyújtott, Le’Veon Bell viszont igazolta, hogy a liga egyik legjobb futója: 179 yardig jutott, Antonio Brown pedig 155 yardot kapott el. Kareem Huntot és a Chiefs futójátékát nagyszerűen állította meg a Steelers védelme, és bár Alex Smith végül 246 yardot passzolt, ennek nagy részét az utolsó negyedben.

Minnesota Vikings – Green Bay Packers 23-10

Komoly hiányzók voltak mindkét oldalon a csoportrangadón: a hazaiaknál a támadóoldalon, Sam Bradford irányító és Stefon Diggs elkapó sem játszhatott sérülés miatt, a múlt héten emlékezetes győzelmet arató vendégeknél viszont a védelemben voltak sérültek: az egyik legfontosabb ember, Morgan Burnett mellett két cornerback, Davon House és Kevin King, valamint a linebacker Ahmad Brooks sem játszhatott.

Aztán az első negyedben szívrohamot kaptak a Packers-szurkolók:

a sokak által a liga legjobb játékosának tartott Aaron Rodgers megsérült.

Egy passznál már eldobta a labdát, amikor az egyik védő földre döntötte (furcsa módon a bírók nem látták szabálytalannak), ráesett a karjára, és le kellett cserélni. Az első hírek szerint eltört a kulcscsontja, vagyis hetekig biztosan nem játszhat, de arra is van esély, hogy az egész szezonban nem léphet már pályára.

A Rodgers helyére beálló Brett Hundley első passzkísérleténél interceptiont dobott. Vele kevésbé tudtak haladni a támadók, így hiába szerzett a védelem többször is labdát.

Ráadásul a támadófalból és a védelemben is sorra estek ki fontos játékosok a vendégeknél, ráadásul a bírók is az ő kárukra tévedtek egy-két kérdéses esetben. A hazaiaknál pedig még az ilyen valószínűtlen elkapások is sikerültek:

Még a védőknek is:

A Green Bay Packers egészen eddig még a Super Bowlra is esélyesnek számított – innentől kezdve viszont a rájátszás is bravúr lenne tőlük. A Vikings viszont, főleg a védelme miatt, továbbra is esélyes a rájátszásra.

Atlanta Falcons – Miami Dolphins 17-20

Az első félidőben 17-0-ra elhúzott a sokkal esélyesebb Falcons, de aztán óriási meglepetésre két touchdownnal és két mezőnygóllal fordítottak a vendégek. A Falcons támadhatott a végén a győzelemért – de Matt Ryan eladta a labdát.

A vendégek a második félidőre feljavuló védelemnek is köszönhették a győzelmet, Jay Ajayi pedig 130 yardot futott.

A Dolphins győzelme nagy meglepetésnek számít, a Falconsnál viszont úgy tűnik, hogy a támadókoordinátor Kyle Shanahan távozása egyre komolyabb gondot jelent.

Baltimore Ravens – Chicago Bears 24-27

A hazaiaktól hiányzott az egyetlen valamirevaló elkapó, Jeremy Maclin, ami még inkább megnehezítette az idén elég gyengén játszó Joe Flacco dolgát. Aki hamar dobott is egy interceptiont, igaz, ehhez komoly szerencse kellett a védők részéről:

A vendégeknél újra a múlt héten bemutatkozó Mitch Trubisky kezdett, de a futó, Tarik Cohen adott touchdown-passzt:

Utána azért Trubisky is:

Később Flacco egyik passzából 90 yardos interception-visszahordás lett:

Ennek ellenére a negyedik negyedben magára talált a hazai csapat és sikerült is egyenlíteniük, méghozzá egy puntvisszahordás és egy sikeres kétpontos miatt:

Jöhetett a hosszabbítás, ott viszont a nagyszerűen játszó Jordan Howard hosszú futása után a Bears egy mezőnygóllal győzni tudott.

Egyik irányító sem játszott kiemelkedően:

Flacco 180 yard mellett TD-t nem passzolt, kétszer viszont eladta a labdát, Trubisky pedig 113 yardig és egy TD-ig jutott – ő egy fumble-t veszített el. Jordan Howard viszont végül összesen 167 yardot futott.

A Ravenst egyértelműen a védelme és a speciális egység tartotta meccsben: utóbbi kickoff- és puntvisszahordásból is pontokat szerzett, a támadósor miatt viszont aggódhatnak a csapat szurkolói.

Houston Texans – Cleveland Browns 33-17

Újonc irányítók párharcára lehetett számítani, de a vendégeknél az újonc DeShone Kizert leültették a cserepadra a múlt héten, így Kevin Hogan kezdett. A hazaiaknál meg a remekül játszó Deshaun Watson, aki most is osztogatta a jobbnál jobb labdákat:

Hiába dőlt ki a Texans legfontosabb védői közül kettő az egész szezonra a múlt héten (J.J. Watt és Whitney Mercilus), Hogant négyszer is sackelték, és három passzát is ellopták, mindössze 140 yardig jutott – ez egyébként szokatlanul sok, tíz játékos között oszlott meg. És bár Watson is eladta egyszer a labdát, ő három TD-t is passzolt.

New Orleans Saints – Detroit Lions 52-38

Meglepetésre a hazai védők is pontot szereztek, az endzone-ban sackelték Staffordot, aki ráadásul elejtette a labdát, így touchdown lett belőle.

Aztán viszont több védő is nagyot hibázott:

A Saints védelme ezután kitett magáért, még két TD-t szereztek, a támadók pedig sorra érték el a pontokat. Így a vendégeket csak a bravúros elkapások vigasztalhatták:

Valódi pontháború volt a meccsen, a negyedik negyedben a vendégek egy puntot és egy interceptiont is TD-re vittek vissza, de ez is kevés volt. Ami érdekesség:

a védelmek és speciális egységek összesen öt touchdownt szereztek.

Mindkét irányító felemás teljesítményt nyújtott: Drew Brees 186 yardot és két TD-t passzolt, de kétszer el is adta a labdát. Stafford 312 yardig jutott, de 50 százalék alatti pontossággal, ő három TD mellett háromszor adta el a labdát, és még két fumble-t is elvesztett.

A futások csak a hazaiaknál működtek: Mark Ingram 114 yardja és két touchdownja mellett Alvin Kamara is eljutott 75 yardig.

New York Jets – New England Patriots 17-24

Komoly meglepetést okozott idén eddig a Jets, pozitív mérleggel álltak, ezt a meccset is két TD-vel kezdték, Jeremy Kerley kapta el mindkettőt, egyik szebb volt, mint a másik:

Utána azonban magára talált a Patriots, és módszeresen pontokat szerezve megfordították a meccset. Igaz,

ehhez kellett egy erősen vitatható bírói döntés,

amivel elvettek egy touchdownt a Jetstől.

Tom Brady két TD-passz mellett egyszer eladta a labdát, a Jets-irányító Josh McCown majdnem 100 yarddal többet passzolva 354-ig jutott, de két TD mellett ő két interceptiont dobott. Brady ezzel a legtöbb győzelmet elért irányító lett.

Washington Redskins – San Francisco 49ers 26-24

Az eddig még nyeretlen 49ersnél már valószínűleg a jövőre gondoltak, amikor a héten, saját kérésére, elengedték NaVorro Bowmant.

Annyira nem mentek viszont a támadások, hogy meccs közben lecserélték a kezdőirányító Brian Hoyert, az újonc C.J. Beathardra. Ez annyira bejött, hogy hiába kerültek 17-0-s hátrányba, Carlos Hyde két futott touchdownjával ki tudtak egyenlíteni.

Innen kezdődtek az izgalmak.

Megint elhúztak kicsit a hazaiak, Beathard azonban gyönyörű TD-passzt adott:

A végén pedig még a győzelemért is támadhattak, de ez már nem sikerült. Beathard végül 245 yardot és egy TD-t passzolt, egyszer ugyan eladta a labdát, de az már a legvégén, az utolsó, kétségbeesett kísérletnél történt. Már be is jelentették, hogy a jövő héten ő fog kezdeni.

Kirk Cousins is eladta egyszer a labdát, de ő emellett passzolt 330 yardot és két touchdownt, ráadásul egy TD-t még futott is.

Arizona Cardinals – Tampa Bay Buccaneers 38-33

A hazaiak leigazolták Adrian Petersont a Saintstől, ahol nem sok szerepet kapott, itt viszont rögtön touchdownnal mutatkozott be.

Ezt még két hazai TD követte, vagyis gyorsan elhúzott a Cardinals. Ráadásul

megsérült a vendégek irányítója, Jameis Winston.

Fitzpatrick nem szállt be rosszul a meccsbe, bár a három TD-passz melletti két interception nem mutat olyan jól. Winstonnál jó jel, hogy sérülése után az oldalvonalnál dobálgatott, tehát neki lehet, hogy nem kell sokat kihagynia.

Peterson nagyszerűen mutatkozott be: 134 yardot és két touchdownt futott. A David Johnson sérülése után eltűnt futójáték újraéledésével Carson Palmer is sokkal jobban játszott, összesen négy rossz passza volt (igaz, az egyik interception lett), 283 yardot és három TD-t hozott össze. Ki kell még emelni Larry Fitzgerald 138 elkapott yardját.

Jacksonville Jaguars – Los Angeles Rams 17-27

Egyre ritkábban látni kickoff-visszahordást, itt viszont így indult a meccs: a vendégek újonca, Pharoh Cooper hordta vissza a labdát:

De erre egy másik újonc, az egyre figyelemreméltóbb teljesítményt mutató Leonard Fournette is egy hosszú TD-vel válaszolt – mind a hat eddigi NFL-meccsén szerzett touchdownt.

Itt is, ott is szereztek touchdownt, a vendégek aztán egy blokkolt punt utáni pontszerzéssel húztak el kicsit:

Ez a különbség pedig meg is maradt a végéig. A Ramsnél Jared Goff nem játszott túl jól, csak 124 yardot passzolt, Todd Gurley viszont futott 116-ot. Fournette a hosszú TD-nek köszönhetően jutott el 130 yardig, a hazai irányító, Blake Bortles pedig ugyan passzolt 241 yardot, de egy touchdown mellett egyszer eladta a labdát.

Oakland Raiders – Los Angeles Chargers 16-17

Derek Carr felépült a sérüléséből, így újra ő volt a kezdő irányító a Raidersben. A Chargers a múlt héten megszerezte első győzelmét, de itt nem ők voltak az esélyesek.

A hazaiak szerezték meg a vezetést, de aztán Melvin Gordon fantasztikus repülésével egyenlített a Chargers:

Némi meglepetésre ezután a védelmek jól álltak a lábukon, és nem nagyon születtek pontok. Egészen a negyedik negyedig, amikor előbb Gordon szerezte meg második touchdownját, majd jött Cordarrelle Patterson:

Ezután viszont kimaradt az extra pont, és ez sokba került, mert így az utolsó pillanatokban a Chargers egy mezőnygóllal nem döntetlenre mentette a meccset – hanem megnyerte. Ezzel mindkét csapat 2-4-gyel áll, ami főleg a Raiders esetében nagy meglepetés.

Derek Carron látszott a sérülés, csak 171 yardig jutott, kétszer el is adta a labdát. A Chargers nyerő embere megint Gordon volt: 83 futott yardja mellé szerzett 67-et elkapásokkal is.

Denver Broncos – New York Giants 10-23

A meglepetésre még nyeretlen Giants négy legjobb elkapóját elvesztette a múlt héten, köztük az egész liga egyik legnagyobb sztárját, Odell Beckhamet, akinek eltört a bokája. Ráadásul sérült az első számú futó, Paul Perkins is, így aztán mindenki sima hazai győzelemre számított.

Aztán jött az egész forduló talán legnagyobb meglepetése.

A cserefutó Orleans Darkwa (117 yard) és az újonc tight end, Evan Engram (82 yard, egy TD) a hátára vette a támadósort, Eli Manning pedig, bár csak 128 yardig jutott, de vigyázott a labdára, egyszer sem adta el.

Nem úgy a másik oldalon Trevor Siemian, aki két interceptiont is dobott, az egyiket ráadásul Janoris Jenkins touchdownra vitte vissza.

Siemian hiába jutott el 376 yardig, az eladott labdák lerontják a teljesítményét. Meg is sérült, ezért egy időre Brock Osweilernek is be kellett állnia helyette.

A vendégek védelme a Broncos futásait gyakorlatilag teljesen eliminálta, összesen 46 yardig jutottak a földön. A hazai támadók közül egyedül Demaryius Thomast lehet kiemelni (133 yard), de ő is és Emmanuel Sanders is megsérült, utóbbi tűnik súlyosabbnak.

A Gians-védők pedig nem csak a futásokat állították meg, de szétszedték a Broncos támadófalát is: Jason Pierre-Paul egymaga háromszor sackelte Siemiant.

Az utolsó meccsen a Tennessee Titans fogadja az Indianapolis Coltsot hétfő éjjel. A forduló első találkozóján a Philadelphia Eagles 28-23-ra nyert a Carolina Panthers otthonában.

El se kezdődött a szezon, de sorra dőlnek ki a sztárok

0

Térdszalagszakadás miatt az egész szezont ki kell hagynia a címvédő New England Patriots egyik legfontosabb játékosának. A Kansas City Chiefs első számú futóját vesztette el. Egymás után jönnek a sérülések, pedig még az előszezon sem ért véget az NFL-ben.

Sokan bírálják az előszezont, mondván, mindig megsérül valaki a sztárok közül. Ugyanakkor erre a négy meccsre szükség van: egyrészt azért, hogy valamennyire az amúgy ilyenkor keveset játszó kezdőjátékosok formába lendüljenek, másrészt pedig azért, hogy a csapatok el tudják dönteni, kik kerülnek be végül az 53 fős keretekbe.

Julian Edelman
Forrás: Wikimedia Commons

Természetesen

idén sem ért véget az előszezon súlyos sérülések nélkül.

Az előző Super Bowl győztese, a New England Patriots a csapat egyik legfontosabb játékosát, az elkapó Julian Edelmant veszítette el, egész szezonra. Jobb térdében ugyanis elszakadt az első keresztszalag.

A 32 éves elkapó volt eddig Tom Brady irányító legmegbízhatóbb célpontja, a februári Super Bowlon például egészen hihetetlen elkapást mutatott be:

Edelman felé az elmúlt négy szezonban átlagban mindig legalább 9 passz ment meccsenként. Idén hosszabbították meg a szerződését két évvel. A statisztikák azt mutatják, hogy ha ő nincs a pályán, akkor

Brady is sokkal gyengébb teljesítményt nyújt:

Nagyon fontos játékost veszített a Kansas City Chiefs is: az első számú futót, Spencer Ware-t. Neki is a jobb térde sérült meg, a hátsó keresztszalagja szakadt el. Az ESPN szerint neki is ki kell hagynia az egész szezont.

A támadójátékban elsősorban

a futásokra építő Chiefsnél komoly veszteség az ő sérülése.

Tavaly lett első számú futó, és 214 próbálkozásból 921 yardot hozott össze, jónak mondható, 4,3 yardos átlaggal. Emellett passzokkal is lehet keresni, tavaly 33-at kapott el 447 yardért.

Elvesztett egy kezdőjátékost a Chicago Bears is, az elkapó Cameron Meredithet – neki a bal térdében szakadt el az első keresztszalagja. A sérülés egyébként

annyira brutálisan nézett ki, hogy a tévéközvetítésben meg sem ismételték.

A Bearsnek ugyan idén sem voltak komoly esélyei a rájátszásra, de ezek Meredith kiesésével most tovább csökkentek.

Valamivel szerencsésebb volt a Dallas Cowboys linebackere, Anthony Hitchens. Neki várhatóan „csak” nyolc hetet kell kihagynia, szintén térdsérülés miatt. Az viszont gondot jelent a csapatnál, hogy pont ebben a pozícióban alig van minőségi játékosuk.

Könnyen lehet, hogy az a Jaylon Smith lesz a kezdő, aki az egyetemen óriási sztárnak számított, azonban olyan súlyosan megsérült, hogy

az is kérdéses volt, hogy pályára lép-e még valaha.

A Cowboys tavaly nagy kockázatot vállalt a draftolásával, hiszen tudták, hogy első évében még edzeni sem tud a sérülése miatt – most kiderülhet, megérte-e a kockázat.

És ezek csak a legutóbbi meccsek sérülései. Korábban elvesztett már egy kezdőt, a baloldali tackle George Fantet a Seattle Seahawks is, szintén térdszalagszakadás miatt. Pedig tőle sokat vártak a csapatnál a mostani, második NFL-évében. Más sérültekről pedig itt írtunk korábban.

Persze nem csak sérülések történnek. A hírek szerint például hamarosan

megdől a legmagasabb fizetés rekordja:

a Detroit Lions irányítója, Matthew Stafford öt évre hosszabbíthat szerződést, méghozzá 135 millió dollárért cserébe.

Ezzel az Oakland Raiders irányítójának, Derek Carrnak az ötéves, 125 millió dolláros szerződését múlja felül.

A Patriots nem csak sérülés miatt vesztett el egy játékost: a defensive end Kony Ealyt a csapat küldte el. Pedig ő nemrég került csere útján ide, abban bíztak, hogy a volt Carolina Panthers-játékos pótolhatja a visszavonult Rob Ninkovichot. De hiába játszott korábban remekül például a tavalyi Super Bowlon, a Patriotsnál nem tudott beilleszkedni a rendszerbe.

Mindenesetre nem maradt csapat nélkül: a New York Jets már le is csapott rá. Érdekesség, hogy a csapat egyik sztárja, Sheldon Richardson, Ealy unokatestvére.

Végül azt is meg kell említeni, hogy 14 éves karrier után bejelentette visszavonulását az elkapó Anquan Boldin. Ő tavaly még Detroitban játszott, idén viszont a Buffalo Billshez írt alá. Két hét után azonban úgy döntött, elég volt.

Arról beszélt, hogy döntéséhez leginkább a charlottesville-i események járultak hozzá. Azt mondta:

a foci volt az élete, de most fontosabb dolgokkal kell foglalkoznia,

és nagyon kényelmetlenül érzi magát attól, mennyire megosztott az ország.

A 36 éves Boldin egyébként a 14. helyen áll az elkapott yardokat számoló örökranglistán.

Eltiltással kezdi a szezont a fiatal NFL-sztár

0

Az újoncként berobbant dallasi Ezekiel Elliottot hat meccsre tiltották el, azzal vádolják, hogy megütötte volt barátnőjét. Épphogy elkezdődött az előszezon, a Buffalo már el is cserélt legjobb játékosai közül kettőt, a Miaminál meg sorra dőlnek ki a kulcsemberek sérülés miatt.

Ezekiel Elliott

Tulajdonképp pillanatok alatt sztárrá vált az NFL-ben tavaly az újonc futó, Ezekiel Elliott. Persze, a várakozás is nagy volt felé, hiszen a drafton már a 4. helyen elvitte a Dallas Cowboys. De ezeknek a várakozásoknak meg is felelt, újonként a liga egyik legjobb futója lett, úgy tűnt, hogy a poszt évekre megoldottnak tekinthető Dallasban.

Csakhogy még tavaly júliusban volt barátnője, Tiffany Thompson

azzal vádolta meg a 22 éves Elliottot, hogy megverte őt.

Márpedig a korábbi botrányok miatt ezeket a vádakat az NFL komolyan veszi, ezért a futót most, egyéves vizsgálat után, hat meccsre eltiltották. A hivatalos indoklás szerint „megsértette a liga viselkedésre vonatkozó előírásait”. A vizsgálat során ugyanis arra jutottak, hogy van elég bizonyíték arra, hogy

Elliott több alkalommal is „fizikai erőszakot alkalmazott” a fiatal nővel szemben.

Elliott tagadja a vádakat, közleményében azt írta, rendkívül csalódott és fellebbezni fog. A Twitteren többek között azt írta: meglepett és csalódott, és nem ért egyet a liga vizsgálatának eredményével.

Tiffany Thompson egyébként a rendőrségnek azt mondta, Elliott összesen öt alkalommal támadt rá egy héten belül. Egyszer sem tartóztatták le, és vádat sem emeltek ellene. A liga szabályzata szerint azonban akkor is eltiltható egy játékos, ha az erőszak mértéke jogilag jelent bűncselekményt.

Elliottról idén egy videófelvétel is előkerült, amelyen letépi egy nő pólóját, a múlt hónapban pedig bárban keveredett verekedésbe.

A Bills tulajdonképp feladta a szezont

Miközben elkezdődtek az előszezon meccsei, és lassan arról kezdett mindenki beszélni, hogy a csapatoknak hamarosan szűkíteni kell a keretüket, és hogy melyik sztárt küldik el esetleg, a Buffalo Bills a fél ligát meglepte.

Legjobb játékosaik közül ugyanis kettőt is elcseréltek.

Sammy Watkins

A legjobb elkapót, a sérülésekre hajlamos Sammy Watkinst elküldték a Los Angeles Ramshez, a cornerback E.J. Gaines-ért és jövő évi második körös draft pickért cserébe, míg a Philadelphia Eaglestől megszerezték Jordan Matthews elkapót és a 2018-as harmadik körös picket, a ligaszinten is a jó cornerbackek közé tartozó Ronald Darbyért cserébe.

Watkins, amikor épp nem hátráltatták sérülések, többször is igazolta, hogy miért volt érdemes feltrade-elni érte a 2014-es draft első körében.

A Rams mindenképp jól járt a cserével,

hiszen kapott egy első számú elkapót, egy nem is biztosan kezdő védőért cserébe – mondjuk a jövő évi draft pick azért egy kicsit hiányozni fog.

Ronald Darby

Ugyanígy, az Eagles is jól járt, Matthews abszolút nélkülözhetőnek számít, Darby pedig az első két szezonja alapján (első évében az év újonc védőjének választották), jó eséllyel pályázik az első számú cornerback pozíciójára.

Mi értelme volt akkor buffalói szempontból a cserének? Befektetés a jövőbe. Az új vezetéssel és főedzővel rendelkező csapatnál

úgy döntöttek, hogy a csapatot is megújítják.

A most (és korábban a Kansas City Chiefstől) megszerzett draft pickekkel a Bills hat játékost is választhat majd jövőre a draft első három körében (mindegyikben kettőt).

Kérdés, hogy ez vigasztalja-e a Bills szurkolóit. Az idei szezontól ugyanis nem remélhetnek majd túl sokat. Volt, aki így reagált:

Meglehetősen elégedetlenül nyilatkozott a csapat futója, LeSean McCoy is a csere után, azt mondta: nyilvánvaló a különbség Watkins és Matthews között, és egyértelmű, melyikük a jobb.

Sérülések

Mint ahogy egyre pesszimistábbak lehetnek a AFC keleti csoportjának egy másik csapatánál, a Miami Dolphinsnál is, ott a sérülések miatt.

Már az is jelezte, hogy baj van, hogy a csapat nemrég egy évre leigazolta néhány hónapja visszavonult ex-chicagói irányítót Jay Cutlert (aki jól ismeri a főedző, Adam Gase rendszerét). Most az is kiderült, erre tényleg szükség volt: az első számú irányítónak,

Ryan Tannehillnek ugyanis meg kell műteni a térdét, és a szezonban nem is léphet pályára.

Ryan Tannehill

Tannehillnek még tavaly szakadt el részlegesen a keresztszalagja a térdében, ezután nem műtötték meg, más gyógymódokkal, például őssejt-terápiával próbálkoztak. Az edzéseket el is kezdte a csapattal, de a múlt héten rásérült ugyanarra a térdére, úgyhogy most már elkerülhetetlen a műtét.

Ráadásul a Dolphinsnál

egy másik játékos is megsérült, akinek fontos szerepe lehetett volna a szezonban:

az újonc linebackernek, Raekwon McMillannek elszakadt a keresztszalagja.

McMillant a draft második körében választotta ki a csapat, és már az első évében kezdő lehetett volna. Sérülése miatt viszont az egész szezont ki kell hagynia.

Ugyanígy járt a Washington Redskins linebackere, Trent Murphy is, neki is az első előszezon-meccsen szakadt el a keresztszalagja. Ő ugyan elvileg nem számított kezdőnek, de a csapat egyik leghatékonyabb passz-siettetője volt, 9 sacket szerzett a tavalyi idényben.

A kirúgott rúgó

Tavaly kisebb meglepetést okozott a drafton a Tampa Bay Buccaneers, amikor az általában szokásos 6-7. helyett már a második körben, ráadásul fel is trade-elve egy rúgót választott – a hatalmas tehetségnek tartott Roberto Aguayo személyében.

Csakhogy Aguayo első szezonjában elmaradt a várakozásoktól.

31-ből 9 mezőnygól-kísérlete kimaradt, és kihagyott két extrapontot is.

Már az jelezte, hogy a csapatnál elégedetlenek vele, hogy a bő keretbe bekerült egy másik, többéves NFL-tapasztalattal bíró rúgó, Nick Folk is. Az előszezon első meccsén aztán Aguayo kihagyott egy extrapontot és egy 47 yardos mezőnygól-kísérletet.