Kezdőlap Címkék Lionel Messi

Címke: Lionel Messi

Izgalmas statisztikák a TOP labdarúgóklubokról

0

A világ legjobb labdarúgócsapatairól gyűjtöttünk össze hihetetlen tényeket.

Az Atlético Madrid kapuját eddig Lionel Messi vette be a legtöbbször, az argentin klasszis az eddigi 42 meccsén 32 gólt lőtt a madridiaknak és még 8 gólpasszt is kiosztott. Messi nem kisebb neveket előz meg mint a két Ronaldot, mögötte Cristiano következik, aki 35 meccsen 25 gólt szerzet 9 gólpassz mellett, a harmadik legtöbb találatot pedig a brazil Ronaldo szerezte az Atleti ellen, aki mindössze 10-szer lépett pályára ellenük, ezalatt viszont 15-ször is a kapujukba talált a Bet 365 adatai szerint.

A Manchester United legidősebb gólszerzője a Premier League-ben Ryan Giggs, a walesi klublegenda 2 hónappal elmúlt 39 éves, amikor 2013-ban betalált a QPR csapatának. A Bajnokok Ligájában Laurent Blanc vezeti ezt a listát, a francia belső védő 36 évesen és 11 hónaposan tudott a hálóba találni.

A Bundesligában a legsikeresebb kezdést az edzők közül Hansi Flick tudhatja magáénak az első 30 meccs után. A német válogatott jelenlegi szövetségi kapitánya 79 pontot szerzett ebben az időszakban, ezzel pedig egy korábbi Bayern München trénert, Pep Guardiolát utasította maga mögé 1 ponttal. Természetesen a 3. helyen is egy ex Bayern edző áll, Ottmar Hitzfeld 71 pontot gyűjtött az első 30 meccsén a 22Bet fogadás oldal szerint.

A Liverpoolnál érdekesen alakul a legdrágábban igazolt játékosok listája, hiszen az első két helyen egy védő és egy kapus található. Virgil van Dijk az első, akit 84,65 millióért vettek meg a Southamptontól, a második helyen pedig Alisson van 62,5 millió euróval. A legelső támadó a listán Christian Benteke, akiért 46,5 millió eurót fizettek még az Aston Villának, tehát a Liverpool nem nagyon költött még sok pénzt támadókra, de így is sikerült összerakniuk egy Sala-Mané-Firmino triót.

A Bajnokok Ligájában a legtöbb kapott gól nélküli meccs Iker Casillas nevéhez fűződik, aki 177 meccsen 59-szer őrizte meg gól nélkül a kapuját, ha viszont arányaiban nézzük, akkor nem áll olyan jól a spanyol, hiszen ez 33,3 %-os teljesítmény, aminél bőven akadnak jobbak.

Az Inter a története során argentin légiósok közül foglalkoztatott a legtöbbet, ez a szám majdnem eléri az 50-et, ez a 48 játékos pedig több mint 4000 mérkőzésen lépett pályára a csapatban. Az argentinokat a brazilok követik, akik 41-en fordultak meg eddig az Internél. A harmadik helyre a franciák jöttek be 24-el, mögöttük pedig egy újabb dél-amerikai ország következik, méghozzá Uruguay 23-al. Ezen a listán Magyarország is képviselteti magát, hiszen 5 magyar játékos is megfordult a klubnál.

Ki lesz a 2021/22-es Európai Liga győztese?

Az Európa Liga az UEFA egyik legfontosabb klubversenye, és az a tény, hogy utat kínál a Bajnokok Ligájába, tovább növeli vonzerejét. A 2021/22-es Európai Liga nyolcaddöntős sorsolása lezárult, így az európai óriások hamarosan pályára szállhatnak az áhított trófeáért.

Bár az Európa Liga nem a kontinens legnagyobb versenye, mégis rengeteg figyelemre méltó klubot foglal magába, versenyképessége pedig növekszik, amikor a Bajnokok Ligájából kiesett csapatok az egyenes kiesési szakaszba kerülnek. De melyik csapatoknak van a legnagyobb esélye a győzelemre ebben a szezonban?

Kik a 2021/22-es Európai Liga favoritjai?

Barcelona

Hosszú idő telt el azóta, hogy a Barcelona utoljára bekerült az Európa Ligába. Noha a Blaugrana mindig magasabb szintű versenyekre vágyik, azért egy Európa második számú kupasorozatán aratott siker kikövezheti az utat egy még sikeresebb jövő felé, és megkönnyebbülést nyújthat a klub modern történelmének egyik leggyengébb szezonjában.

Noha olyan nagyágyúk, mint Lionel Messi és Antoine Griezmann elhagyták a klubot, fiatal sztárok Ferran Torres, Pedri és Gavi személyében várják, hogy a Barca új generációs csillagává váljanak, és van-e jobb módja a nagy színpadon való debütálásuknak, mintha dobogós helyet érnek el ebben a szezonban?

Ezeknek a fiataloknak a lelkesedése és ügyessége, Gerard Pique és Jordi Alba ravaszságával ötvözve bármely klubot megizzaszt majd az Európa Ligában, amint azt már a Napoli felett a kezdeti kieséses fázisban aratott győzelmükkel is megmutatták.

Most már ők a nagy favoritok, akik megnyerhetik a trófeát ebben az évben, részben azért, mert a török Galatasaray klubbal mérkőznek meg a nyolcaddöntőben, míg a korábbi favorit, a Sevilla a West Ham ellen játszik majd.

Sevilla

A Sevilla sosem maradhat ki az Európa Liga esélyesei közül. A Sevilla az örök favorit, amely nem kevesebb, mint hatszor nyerte már meg a versenyt — ez háromszor több, mint bármely más klub Európában — és ami még ennél is figyelemre méltóbb: mind a hat győzelmet az elmúlt 16 évben aratták!

A Los Nervionenses híres arról, hogy legjobb teljesítményét mindig erre a versenyre tartogatja, azonban idén kiváló teljesítményt nyújtottak a La Liga bajnokságon is, és jelenleg a második helyen állnak a tabellán, reménykedve, hogy elsöprik az élen álló Real Madridot.

Mivel ebben a szezonban hatból csak egy győzelmet szereztek a Bajnokok Ligában, vajon Julen Lopetegui csapata képes lesz-e inspirációt meríteni a klub korábbi Európa Ligás győzelmeiből, most, hogy itt játszanak majd? A meglepetéscsapat West Ham mindenképpen az útjukban áll!

Atalanta

Az Atalanta az elmúlt szezonban komoly erővé vált az olasz futballban, ám ebben a szezonban az Európa ligában találták magukat miután csak egy győzelmet arattak a Bajnokok Ligája hat csoportmérkőzésén.

Noha a La Dea otthoni pályán továbbra is küzd a Bajnokok Ligáján való indulási jogért, nyitott, támadó stílusukkal lehet, hogy az Európa Ligás győzelmet ugyanolyan életképes útnak tekintik majd az Európa elit versenyébe történő visszatéréshez a következő szezonban.

Gólok tekintetében bízhatunk a Luis Muriel és Duvan Zapata játékosokból álló tapasztalt kolumbiai duóban, de az még elválik, hogy Gian Piero Gasperini képes lesz-e megbízhatóbb védelmi tervet kidolgozni ezekre a kétlábú nagyágyúkra alapozva. Az Atalanta a Bundesliga harmadik helyezett Bayer Leverkusen csapatával játszik a nyolcaddöntőben.

Ha szeretne többet megtudni az Európa Liga legfrissebb esélyeiről, promócióiról és fogadásairól, látogasson el a https://www.sportfogadas.net oldalra.

A Barcelona megint elverte Madridban a Realt

0

Miután pár napja 3-0-ra győztek a katalánok és ezzel bejutottak a spanyol Király Kupa döntőjébe, most a bajnokságban győztek idegenben. Igaz, most „csak” 1-0-ra, de ezzel is megalázták a Real Madridot, amely így már 12 pontos hátránnyal követi a bajnokságot vezető Barcat.

Az El Clásico fontos jelenete volt Rakitic 26. percben szerzett gólja mellett Lionel Messi és Sergio Ramos újabb összecsapása. A Real csapatkapitánya egy szerelésnél szájba vágta Messit. A meccs után Rámos azt állította, hogy ez véletlen volt. Azt is mondta, hogy a bajnokság egyre távolabb kerül tőlük, de a végéig harcolni fognak, a labdarúgásban bármi lehetséges.

A Barcelona az első csapat, amely 72 óra alatt kétszer is meg tudta verni a Realt a Bernabeuban. Ráadásul a két csapat örök mérlege is átbillent, a Barca most először vezeti a listát: 242 mérkőzésen 96 Barca-győzelem, 95 Real-győzelem, 51 döntetlen.

A spanyol bajnokság állása:

Íme Messi 50. mesterhármasa

A spanyol bajnokság 25. fordulójában az otthon játszó Sevilla hiába vezetett kétszer is a Barcelona ellen, végül 4-2-re kikapott, mivel Lionel Messi megszerezte pályafutása 50. mesterhármasát. Sőt, szerepe volt csapata negyedik góljában is, hiszen ő adta a gólpasszt a 93. percben a kapuba találó Luis Suáreznek.

Hármat rúgtak a horvátok az argentinoknak

0

Csütörtökön a C és D csoportban is megkezdődött a második kör az oroszországi futball vb-n. A dánok a videóbírónak köszönhetően csak 1-1-es döntetlenre voltak képesek az ausztrálokkal, a csoport másik meccsén a franciák 1-0-ra nyertek Peru ellen. A nap harmadik mérkőzésén a második félidőben a labdával is foglalkozó horvátok 3-0-a nyertek Argentína ellen.

Döntetlen a nap nyitómeccsén

Dánia három ponttal, az ausztrálok pedig nullával várták a C csoport második fordulójának első meccsét. A dánok gyors góllal szerették volna kezdeni a mérkőzést, ez pedig be is jött: Jörgensen fantasztikus mozdulattal vett át egy labdát a 16-oson belül, amelyet a dán csapat legnagyobb sztárjának számító Eriksen egy hasonlóan látványos megmozdulással, kapásból a kapuba küldött a 8. percben.

Az ausztrálok becsülettel próbáltak menni előre, de azért nem diktáltak hatalmas iramot a csapatok. Végül mégis sikerült az egyenlítés egy büntető után még az első félidő vége előtt. Poulsen ugrott fel egy labdára az ausztrálok 16-osán belül, amelyhez végül a feje helyett karral ért hozzá. A spanyol bíró, Mateu Lahoz először továbbengedte a játékot, de aztán rászólt a videóbíró, hogy érdemes lenne megnézni jobban a szituációt. Miután kiment a pálya szélére, és megbizonyosodott arról, hogy Poulsen valóban kézzel ért a labdához, befújta a büntetőt, még ha a mozdulat nem is volt szándékos, és valószínűleg nem is lett volna annyira veszélyes az ausztrálok támadása. Jedinak magabiztosan belőtte a tizenegyest, ezzel az ausztrálok a vb-n második góljukat szerezték videóbírós büntetőből, máshogy még nem is sikerült betalálniuk.

A gól mellett azért is jött szerencsétlenül Poulsen akciója a dánoknak, mert sárgát is kapott, és mivel ez már a második lapja volt, az utolsó csoportmeccset ki kell majd hagynia.

A második félidőben mindkét csapatnak voltak helyzetei, de összességében – a papírformának megfelelően – a dánok játszottak jobban és veszélyesebben, mindenesetre maradt az 1-1-es eredmény. Mivel ezzel a döntetlennel az ausztrálok is szereztek egy pontot, a dánok pedig 4 ponttal állnak, kifejezetten izgalmasan alakul a C csoport sorsa.

A franciák továbbjutottak a peruiak kiestek

Ugyanebből a csoportból találkozott egymással délután a három pontos Franciaország és a nulla ponttal álló Peru. Franciaország habár az első meccsén nyert az ausztrálok ellen, nem mutatott nagy formát, ezért kérdés volt, hogy tudnak-e javítani a játékukon a következő fordulóra.

(MTI/AP/Natacha Pisarenko

Nos, Kylian Mbappé góljával a francia válogatott 1-0-ra legyőzte Perut, így a nyolcaddöntőbe jutott, míg a vesztes dél-amerikai együttes már biztosan nem kerülhet a tizenhat közé.

Az első félidő kiegyenlített mezőnyjátékot, és mindkét oldalon kevés helyzetet hozott. Ezek egyikét azonban a 34. percben Kylian Mbappé révén kihasználták a franciák.

A második játékrészben a peruiak beszorították a franciákat saját térfelükre, de ahogyan az első fordulóban a dánok ellen, úgy ezúttal sem tudták gólra váltani egyik helyzetüket sem

A vb-n a franciák előtt már két válogatott biztosította helyét a nyolcaddöntőben két fordulót követően: a házigazda orosz, valamint az uruguayi csapat.

Argentína kilátástalan helyzetben

A legizgalmasabbnak az Argentína-Horvátország meccs ígérkezett, annál is inkább, mert az argentinoknak nagyon kellett a győzelem, hiszen az első fordulóban nem sikerült nyerniük Izland ellen, míg a horvátok begyűjtötték a 3 pontot Nigéria ellen.

A gól nélküli első félidőt követően a második játékrészben kissé váratlanul szereztek vezetést a horvátok: az argentin kapus, Wilfredo Caballero hibáját Ante Rebic használta ki. Ezt követően már a horvátok akarata érvényesült, akik Luka Modric távoli lövésével és Ivan Rakitic góljával magabiztos sikert arattak.

MTI/AP/Petr David Josek

Horvátország tehát 3-0-ra győzött, s  bejutott a nyolcaddöntőbe, az argentinokon csak a csoda segíthet.

A vb-n ezt megelőzően a házigazda orosz, valamint az uruguayi és a francia csapat biztosította helyét a legjobb 16 között.

Messinek meggyűlt a baja az izlandiakkal

0

Az akár a világbajnoki címre is esélyesnek tartott franciák bemutatkozó meccse csak azért sikerült emlékezetesre, mert fontos szerepet kaptak az újonnan bevezetett technológiák. Annál nagyobbat alkottak a vb-újonc izlandiak, akik ellen az argentinok csak döntetlenre voltak képesek. Két büntetőt is kihagytak a szombati meccseken a játékosok, míg négy éve az egész tornán csak egy ilyen eset történt. Összefoglaló az oroszországi futball vb harmadik napjáról.

Beindult a nagyüzem a világbajnokságon: most először rendeztek négy meccset egy napon. Az első mérkőzésen a C csoportból a franciák és az ausztrálok játszottak 14 órától. A franciák azonban elég tanácstalannak tűntek a pályán, pedig papíron jóval erősebbek az ausztrál csapatnál, és ennél csak nehezebb mérkőzéseik lesznek a csoportban.

Az első gólukat 11-esből szerezték az 58. percben, amelynek odaítélése előtt a bíró kisétált az oldalvonalon kívülre, és újranézte videón a szabálytalanságot. Az egész folyamat nem tartott sokkal tovább egy percnél, de még a videós segítséggel sem egyértelmű, hogy jogos volt-e a büntető, amelyet Antoine Griezmann értékesített. Utána nagyon hamar megérkezett az ausztrál válasz: Umtiti kezezése után a 60. percben az ausztrálok is büntetőhöz jutottak, amelyet Mile Jedinak be is lőtt.

A végeredményt a 80. percben Paul Pogba állította be egy trükkös góllal, amely ugyan kipattant a kapuból, de előtte áthaladt a gólvonalon. Az ausztrálok folytatták volna a játékot, de a bíró gólt jelzett, amelyet

a gólvonaltechnológiának köszönhetően az okosórája is megerősített.

A meccs után Didier Deschamp, a franciat szövetségi kapitány úgy értékelt, hogy fontos volt megnyerni az első mérkőzésüket, ezért örül a győzelemnek, de a játéknak még sokat kell javulnia.

A nap legjobban várt mérkőzésén, a 15 órakor kezdődő argentin-izlandi meccsen a vb magyar résztvevői is bemutatkoztak: azok a gyerekek, akik a McDonald’s jóvoltából játékoskísérők lehettek az izlandi csapat mellett. Ez volt a D csoport első mérkőzése, és nagyon izgalmasra sikerült, hiszen az izlandiak abszolút felnőttek a feladathoz. Nem hiába emlegetik ezt a csoportot halálcsoportként, Messiék nem találták az izlandi csoda ellenszerét.

Csak egy 1-1-es döntetlenre voltak képesek, hiába birtokolták jóval többet a labdát, és lőttek rengetegszer kapura.

Pedig már a 20. percben megszerezték a vezetést Agüerónak köszönhetően, de az izlandiak hamarosan egyenlítettek Alfred Finnbogasonnak köszönhetően. Messi a második félidőben megszerezhette volna a vezetést, miután büntetőt harcolt ki a 63. percben, de Halldorsson kivédte a gyenge lövést. Az izlandi kapus egyébként is remekelt, Messi pedig hiába próbálkozott meg mindennel ezután, maradt a döntetlen, ami hatalmas bravúr az izlandiaktól

A C csoportban Peru és Dánia most játszott először hivatalos mérkőzést egymással, a peruiak 36, az dánok 8 év után jutottak ki újra vb-re. A 18 órakor kezdődő meccs első kétharmada nem volt kifejezetten izgalmas, bár itt is volt egy érdekes videóbírós szituáció. Az első félidő végén a perui Christian Cueva esett el a tizenhatoson belül, de a bíró továbbengedte a játékot, és legalább fél perc eltelt, mire rászóltak, hogy a videóbíró szerint érdemes lenne felülbírálni a döntést. Ezután többször is visszanézte a szituációt, és büntetőt ítélt, ezt azonban Cueva csúnyán a kapu fölé rúgta. Igazából már az első percekben is volt egy büntetőgyanús szituáció, akkor egy perui volt túlzottan erőszakos, de nem fújt a bíró, és videózás sem volt.

A vezetést végül a dánok szerezték meg az 59. percben Yussuf Poulsen góljával. Utána felpörgött a mérkőzés, és a peruiak többször is óriási helyzeteket hagytak ki, a dánok pedig növelhették volna az előnyüket, de végül nem született több gól.

A nap utolsó mérkőzése a Horvátország-Nigéria meccs volt 21 órától a D csoportból, amelyen a horvátok sima, 2-0-ás győzelmet arattak. A 33. percben szerezték meg a vezetést Etebo öngóljával, aki Kramaric lövésébe tette bele szerencsétlenül a lábát. A második gólt a 71. percben szerezték, miután Ekong lerántotta Mandzukicot, és a horvátok büntetőjét Modric értékesítette. Ezzel mind a négy szombati meccsen volt tizenegyes.

Simán győzött a Barcelona az El Clásicón

0

3-0-ra győzött a Barcelona idegenben a Real Madrid ellen. A kiegyenlített első félidő után a másodikban egyre jobban játszottak a vendégek. A két nagy sztár közül egyértelműen Messinek volt jobb meccse.

Fotó: MTI/EPA/Rodrigo Jimenez

A több sérültet nélkülöző Barcelona kezdőcsapatában nem volt meglepetés, a Madridéban viszont igen: Zinedine Zidane Kovacicot tette be Isco helyére – horvát középpályás feladata Lionel Messi semlegesítése mellett a Barcelona középpályás-játékának zavarása volt.

A második percben már a Barcelona kapujában volt a labda, de Ronaldo lesről fejelt. A Madrid volt mezőnyfölényben, gólt is lőhettek volna, de

Ronaldo hatalmas helyzetben lyukat rúgott.

 

A Barcelona ezután jól védekezett, majd Messi zseniális indítása után Paulinho lövését óriási bravúrral védte Keylor Navas.

A brazilnak később volt még egy nagy helyzete, amikor szintén a kapus védett, közben a másik oldalon Ronaldo is helyzetbe került: az egyiknél nagyon önző volt, nem passzolt üresen álló csapattársának, a másiknál ter Stegen védett, az amúgy nagyon gyengén játszó Benzema fejese pedig a kapufát érte.

Közben a Barcelona nem kapott meg egy büntetőt: egy szögletnél a remekül játszó Piqué húzódott előre, Carvajal kihúzta a lábát, de a bíró nem sípolt.

A második félidőben egy másik Barcelona jött ki a pályára:

az 54. percben aztán Sergi Roberto labdát szerzett a saját 16-osánál, Busquets szép cselekkel megtartotta a labdát, jól indította Rakiticot, aki 40 méteres sprint után a már felérkező Robertóhoz passzolt, ő pedig úgy passzolt Luis Suárezhez, hogy a csatárnak már könnyű dolga volt.

 

A gól még idegesebbé tette a Real Madridot:

Sergio Ramos a labdáért folytatott harcban megütötte Suárezt,

de megúszta az egyértelmű kiállítást, csak sárga lapot kapott.

A 64. percben azonban megfogyatkozott a hazai csapat: egy újabb ellentámadás végén többször is kapura lőttek a Barcelona játékosai, végül Paulinho fejesét Carvajal kézzel ütötte ki – ő piros lapot, a Barcelona pedig 11-est kapott, amit Messi magabiztosan be is lőtt.

 

Ezután a Madridnak is voltak helyzetei, de a csereként beállt Bale és Ramos lövésénél ter Stegen nagyokat védett. A másik oldalon Messi sokadik nagyszerű indítása után a szintén csereként beállt Semedo került helyzetbe, itt Navas védett.

A 93. percben a Barcelona bevitte a kegyelemdöfést: Messi mentett meg egy labdát az oldalvonalnál (a lassítások alapján lehet, hogy kint volt), középre adott, a pár perccel korábban beálló Aleix Vidal lövése pedig becsorgott Navas alatt.

A második félidőben a Barcelona sokkal jobban játszott a Madridnál,

és megérdemelten nyert. Ernesto Varverde taktikailag megverte Zidane-t, és a vendégek között sokkal jobb jó teljesítmény volt.

A győzelemmel a Barcelona 14 pontra növelte előnyét, igaz, a Madrid egy meccsel kevesebbet játszott.

Lionel Messi pedig újabb rekordot döntött meg:

ez volt az 526. gólja a spanyol bajnokságban, ezzel az öt topliga valaha volt legeredményesebb gólszerzője lett, Gerd Müllert megelőzve.

FRISS HÍREK

A Független Hírügynökség kiadásai meghaladják bevételeinket.
A pártoktól független újságírás egyre nehezebb helyzetben van Magyarországon.

A hagyományos finanszírozás modelleket nem csak a politika lehetetleníti el, de a társadalmi kihívások is.

A fuhu.hu fennmaradásához, hosszútávú működéséhez, szerkesztőségünk rászorul támogatásotokra.
Segítségetekkel lehetőség nyílik arra, hogy munkánkat továbbra is az eddig megszokott színvonalon végezhessük tovább.

Ide kattintva megtalálod bankszámlaszámunkat!

NÉPSZERŰ HÍREK