Kezdőlap Címkék Imám

Címke: imám

A zsidók megbízhatatlanok, megpróbálták megölni Jézust

Egy coloradói imám a héten arra tanította a gyerekeket, hogy a zsidók megbízhatatlan nép, akik „hazudnak és megszegik a szerződéseket”. Az imámot Umar Mitchellnek hívják, azt állítja, hogy a mai zsidók ősei megölték azokat a prófétákat, akiket Isten küldött nekik, és „még Jézust is megpróbálták megölni”.

Azt mondta, hogy nem minden zsidó ilyen, de a legtöbb igen, kivéve „egypárat”. Az egyik ok – mondta –, amiért „folyton veszítünk Palesztinában”, az az, hogy „folyamatosan hagyjuk, hogy (a zsidók) becsapjanak minket”. Az imám azt mondta, hogy nem gyűlöletbeszéd, ha a gyerekek ezt hallják, hanem  nagyon „fontos, hogy tudjátok ezt”. 

„Meg kell ismernünk és meg kell értenünk, kik ezek az emberek, hogy többé ne legyünk áldozatuk újra és újra.”

– mondta a gyerekeknek.

A leckét, amelyet egy Aurora mecsetben tartottak, amelynek webhelye azt írja, hogy „minden korú és származású muzulmánok és nem muszlimok oktatására törekszik, az iszlámot tanítva a muszlimoknak, és tisztázva a tévhiteket a nem muszlim közösség számára” élő közvetítés volt. a mecsetben, és a Közel-Kelet Médiakutató Intézet (MEMRI) megörökítette a csoport „Imámok prédikációi a nyugaton” projekt részeként. 

Első női imám az amerikai hadseregben

Az indiai származású Saleha Jabeen hadnagy erősíti ezek után a tábori lelkészek csapatát a US Armyban. Ő az első női imám a seregben az Egyesült Államokban.

Szeptember 11 óta megnövekedett a gyanakvás a muzulmánok iránt a fegyverese erőknél az Egyesült Államokban, de ennek ellenére többezer olyan katona szolgál a seregben, aki Mohamed próféta követője.
Nekik nyújt majd lelki támaszt az első női imám az Egyesült Államok hadseregében.

Az imámok már nem bánják, ha Szaúd-Arábia Kínával üzletel

0

Dzsiddában, Szaúd Arábia gazdasági fővárosában végképp egymásra talált a dinamikusan fejlődő Kína és az alacsony olajár miatt pénzügyi problémákkal küzdő Szaúd Arábia.

Khalid al Falid energia miniszter a Reuters tudósítójának elmondta: összesen 40 milliárd dolláros közös bizniszre van kilátás. Ennek egyik része egy 20 milliárd dolláros befektetési alap, melyben 50-50 százalékos részesedéssel venne részt mindkét fél. A másik 20 milliárd dollár azokból a magánszerződésekből jön össze, melyeket a dzsiddai tanácskozáson írtak alá a kínai és a szaúd-arábiai felek-közölte az olaj monarchia energia minisztere.

Régebben a kommunista Kínával való gazdasági együttműködés tabunak számított Szaúd Arábiában,

ahol a wahabbita imámok a pokolba kívánták az istentelen kommunistákat. Azóta viszont megváltozott egy és más: a tartósan alacsony olajárak miatt Szaúd Arábiának váltania kell! Már nem támaszkodhat kizárólag az olajra és kizárólag az Egyesült Államokra. Annális kevésbé, mert

Kína gőzerővel nyomul előre a térségben.

Nemrég megnyílt Kína első külföldi katonai támaszpontja Dzsibutiban. A szuezi csatorna és Szaúd Arábia közelében. Az Új Selyemút program keretében a kínaiak minden irányban próbálják növelni befolyásukat: a nyugati irány Európa, a déli a szövetséges Pakisztánon át az egész muzulmán világ. A világ második számú gazdasági hatalma bevásárol: Hszi Csinping elnök 164 milliárd dolláros programot hirdetett meg Pekingben idén májusban. A kínai cégek kedvező hiteleket kapnak, hogy külföldön könnyen vásárolhassanak. A kínai állam pedig 20 milliárdos közös alapot hoz létre Szaúd Arábíával, amely a vallásos középkorból lassan-lassan belép a huszonegyedik században.

Hol és mire költ majd a 20 milliárd dolláros kínai-szaúd-arábiai befektetési alap? A döntésekben milyen  lesz az üzleti és a politikai szempontok aránya? A politika mindkét államban felülírja a gazdaságot, de vajon mi a közös Kína és Szaúd Arábia politikájában? Ezekre a kérdésekre is választ kapunk, ha a 20 milliárdos közös alap munkához lát. Azt mindenesetre elmondta Khalid al Falih a Reuters tudósítójának, hogy a profiton is 50-50%-ban osztozik Kína és Szaúd Arábia.

A Független Hírügynökség kiadásai meghaladják bevételeinket.
A pártoktól független újságírás egyre nehezebb helyzetben van Magyarországon.

A hagyományos finanszírozás modelleket nem csak a politika lehetetleníti el, de a társadalmi kihívások is.

A fuhu.hu fennmaradásához, hosszútávú működéséhez, szerkesztőségünk rászorul támogatásotokra.
Segítségetekkel lehetőség nyílik arra, hogy munkánkat továbbra is az eddig megszokott színvonalon végezhessük tovább.

Ide kattintva megtalálod bankszámlaszámunkat!