Kezdőlap Címkék Charles Manson

Címke: Charles Manson

A Manson család tagja ötven év után szabadulhat

Leslie Van Houten, a „Manson család” egykori tagja hamarosan távozhat a börtönből, miután több mint 50 évet rács mögött töltött, mivel a kaliforniai fellebbviteli bíróság kedden kimondta, hogy Gavin Newsom kormányzó tévedett, amikor visszavonta a  feltételes szabadságra bocsátás jogát Houtentől.

Newsom korábban visszavonta az állam feltételes szabadlábra helyezési bizottságának 2020-ban hozott döntését, amely szerint a 73 éves Van Houten alkalmas a börtön elhagyására. Az elsőfokú bíróság helybenhagyta Newsom döntését – de keddi megosztott határozatában a háromtagú fellebbviteli bírósági testület megváltoztatta azt.

Van Houten jelenleg egyidejűleg hét év életfogytiglani börtönbüntetést tölt Rosemary és Leno LaBianca 1969-es meggyilkolása miatt, amelyet a Charles Manson által vezetett kultusz más tagjaival követett el. 1971 óta börtönben van, eredeti halálbüntetését 1972-ben életfogytiglanra változtatták a feltételes szabadságra bocsátás lehetőségével. Van Houten megváltozott, két tudományos fokozatot szerzett, részt vett rehabilitációs programokban, és megbánta bűneit.

(Stan Lim/Los Angeles Daily News

Ötször ítélték alkalmasnak a feltételes szabadlábra helyezésre, de minden alkalommal Newsom vagy elődje, Jerry Brown kormányzó közbelépett és megváltoztatta a feltételes szabadságra bocsátó bizottság döntését. Newsom utoljára tavaly tagadta meg a feltételes szabadlábra helyezését. A keddi fellebbezés Newsom különálló, 2020-as határozatára vonatkozik, miszerint Van Houten nem volt alkalmas arra, hogy kiengedjék a börtönből. A fellebbviteli bíróság felülvizsgálta Newsom vétóját a kormányzót tiszteletben tartó rendszeren keresztül; csak „ bizonyítékra ” volt szükségük ahhoz, hogy fenntartsák döntését. A bíróság arra a következtetésre jutott, hogy vétóját „nem támasztja alá semmilyen irat, semmilyen bizonyíték sem”.

„Az, hogy a kormányzó megtagadja Van Houten magyarázatának elfogadását, indokolhatatlan megérzésnek minősül”

– írta a bíróság.

Van Houten 1968-ban csatlakozott ahhoz a kommunához, amelyet Manson a kaliforniai chatsworthi Spahn Ranch-ban hozott létre. Manson, aki öt és fél éve halt meg a börtönben, uralta és manipulálta a család tagjait, meggyőzve őket apokaliptikus fantáziájáról és célokat az elszigeteltség, a függőség, a félelem, a drogok és a szex kombinációjával.

A kultusz talán a leghíresebb áldozata Sharon Tate színésznő és négy másik ember, akiket 1969. augusztus 9-én reggel történt gyilkoltak meg a banda tagjai. Van Houten nem vett részt ezekben a hírhedt gyilkosságokban, de csatlakozott Mansonhoz és a család többi tagjához a későbbiekben, amikor megölték a LaBianca házaspárt, akiket Manson véletlenszerűen választott ki.

A gyilkosságokban játszott szerepéért Van Houtent 1971-ben két rendbeli elsőfokú gyilkosság miatt ítélték el, és halálra ítélték. Egy későbbi tárgyaláson, miután első ítéletét hatályon kívül helyezték, ehelyett életfogytiglani börtönbüntetésre ítélték, feltételes szabadlábra helyezés lehetőségével.

A 2020-as feltételes szabadlábra helyezési tárgyaláson a testület – akárcsak három korábbi alkalommal – meg volt győződve arról, hogy Van Houten alkalmas arra, hogy elhagyja a börtönt. A meghallgatásról készült bírósági összefoglaló szerint a magyarázata arról, hogyan került Manson befolyása alá, és hogyan keveredett bele az 1969-es gyilkosságba, elegendő rálátást és megbánást mutatott. A testület azt is megállapította, hogy mintafogoly volt.

Frances Rothschild elnöki bíró egyetértett Newsommal, és kedden nem értett egyet a többségi véleményével, azzal érvelve, hogy még mindig vannak bizonyítékok arra nézve, hogy Van Houten igyekezett minimálisra csökkenteni szerepét Rosemary és Leno LaBianca meggyilkolásában.

A testület harmadik bírája, Victoria Chaney helyettes bíró láthatóan nem értett egyet Rothschilddal, és Bendix bíróval kettő az egy arányban csatlakozott  Newsom feltételes szabadlára helyezés elutasításának felülbírálatához.

Ez volt ma – 2017. november 20.

0

Megszólalt Soros György az ellene folytatott kampányról, zátonyra futottak a németországi koalíciós tárgyalások, Mugabe ragaszkodik a hatalmához, interjút adott a Független Hírügynökségnek Majtényi László és Ambrus Attila – összefoglaljuk a nap legfontosabb híreit.

Pontról pontra cáfolja Soros György a nemzeti konzultációt

Forrás: Wikimedia Commons

„A „Soros tervvel” kapcsolatos október 9-i magyarországi nemzeti konzultációs kérdőív állításai

csúsztatásokat és nyilvánvaló hazugságokat

tartalmaznak, amelyek célja, hogy szándékosan félrevezessék a magyarokat Soros György bevándorlókra és menekültekre vonatkozó álláspontjáról” – ezt írja a közlemény, amelyben Soros György pontról pontra cáfolja a kérdőíven szereplő állításokat.

Azt is összeszedtük, hogy a kormánymédia hogyan dolgozta fel a közleményt.

Zátonyra futottak a német koalíciós tárgyalások

Az eddig a szociáldemokratákkal kormányzó, a szeptemberi választásokon is a legtöbb szavazatot elnyerő CDU-CSU pártszövetség a zöldekkel és a liberálisokkal készült kormányzásra, de utóbbiak kihátráltak az egyeztetésből. Angela Merkel meglepődött, de máris tájékoztatta az államfőt a kudarcról. Kisebbségi kormány vagy új választás is jöhet.

„A verbális agresszió könnyen válhat fizikai erőszakká”

MTI Fotó: Mónus Márton

Minden pillanatát élvezte a köztársaságielnök-jelöltségnek – ezt mondta Majtényi László volt ombudsman a FüHü-nek. Az Eötvös Károly Intézet elnöke eredményesnek is tartotta, mert ugyan esélye nem volt arra, hogy a jelöltségből valóság legyen, de az mindenképpen sokat jelentett, hogy volt egy ügy, amely mögé felsorakozott az összes demokratikus ellenzéki párt és a független képviselők is.

Nem kérték fel miniszterelnök-jelöltnek, de azt a feladatot nem is vállalná,

amúgy pedig lát a jelöltek között alkalmasat is. Arra kevés esélyt lát, hogy ne a Fidesz nyerje a 2018-as választásokat, de a történelem arra is megtanította, hogy mindig jöhetnek váratlan fordulatok.

„Kiraboltam harminc bankot, zsákmányoltam 100 milliót, leültem 13 évet!”

Újra rivaldafénybe kerül a „viszkis rabló”, aki a 90-es évek legismertebb sorozatrablója volt Magyarországon. A közeljövőben megjelenik Ambrus Attila bankrablásairól, illetve a Gyorskocsi utcából történő szökéséről szóló riportkönyv, ami arról is szól, hogy a bűnöző hogyan csinált bohócot az őt üldöző rendőrökből. Ezen kívül rövidesen a hazai mozik is bemutatják az Ambrus Attila egész életét bemutató játékfilmet. Elfogása után a bankrabló az ország legszigorúbb börtönében raboskodott, miközben leérettségizett, diplomát szerzett és kitanulta a keramikus mesterséget. Most a FüHü-nek nyilatkozott.

Paks II: meglesz a negyven százalék hazai?

Bizonyos munkákban a magyar beszállítói arány jelentősen meghaladhatja a 40 százalékot a Paks II. beruházása során – ezt mondta Kirill Komarov, a Roszatom vezérigazgató-helyettese. Korábban a teljes beruházásban 40 százalék magyar arányt vállaltak.

Mugabe ragaszkodik a hatalomhoz

Fotó: MTI/EPA/Pool/Siphiwe Sibeko

Robert Mugabe, Zimbabwe eltávolítani próbált, de elvben még hatalomban lévő elnöke nem hajlandó lemondani, szerinte pártja kongresszusának kell majd döntenie a sorsáról. Húszperces beszédében nem ment neki az őt megpuccsoló hadseregnek, amelynek egyébként ő a vezérkari főnöke. A kormánypárt ugyanakkor úgy döntött, hogy kezdeményezi az elmozdítását.

Ez a film többet mond a szíriai háborúról, mint bármilyen híradás

Aleppo, a végsőkig. Forrás: Verzió

Ha beülünk a moziba egy filmre, akkor ahhoz vagyunk szokva, hogy a főhős, ha halálos veszedelemben forog is, túléli a rá váró viszontagságokat, vagy, ha mégis meghal, a halálával jobb hellyé vált a világ. Ha a szíriai háborúról szóló dokumentumfilmet nézünk meg, akkor módosulnak ezek az elvárásaink, de

ennyi értelmetlen halálra, mint amennyit az Aleppo, a végsőkig című filmben láthatunk, nem lehet felkészülni.

Mint ahogy arra sem, amikor 104 perc után kiírják, hogy a filmben látott emberek nagy része már nem él.

Ezért veszélyes az internetes zaklatás

Stresszt, félelmet, sőt pánikrohamot is átélhet a nő, akit a közösségi oldalakon zaklatnak – ezt állapította meg az Amnesty International kutatása. Az érintettek 41 százaléka érezte legalább egyszer, hogy az online zaklatás fizikai fenyegetést jelent.

Meghalt az egyik legismertebb sorozatgyilkos

Negyven börtönben töltött év után 83 évesen meghalt Charles Manson, az amerikaiak számára a gonosz egyik megtestesítője. Egy kommuna-szektát alapított és manipulált a hatvanas években. Több másik áldozat mellett ők ölték meg Sharon Tate színésznőt, Roman Polański filmrendező feleségét nyolc és fél hónapos terhesen.

Az egyik leggyengébb csapat is megverheti az egyik legjobbat

Hatalmas meglepetésre az idén pocsékul szereplő New York Giants megverte a szezont remekül kezdő Kansas City Chiefs csapatát az NFL 11. játékhetén. Ismét voltak látványos jelenetek, különleges ünneplés, több hosszabbítás és persze kiemelkedő teljesítmények is.

FRISS HÍREK

A Független Hírügynökség kiadásai meghaladják bevételeinket.
A pártoktól független újságírás egyre nehezebb helyzetben van Magyarországon.

A hagyományos finanszírozás modelleket nem csak a politika lehetetleníti el, de a társadalmi kihívások is.

A fuhu.hu fennmaradásához, hosszútávú működéséhez, szerkesztőségünk rászorul támogatásotokra.
Segítségetekkel lehetőség nyílik arra, hogy munkánkat továbbra is az eddig megszokott színvonalon végezhessük tovább.

Ide kattintva megtalálod bankszámlaszámunkat!

NÉPSZERŰ HÍREK