“Ha a magyarok nem tudják felakasztani Parászka Borókát, akkor nem csoda, ha odajutunk ahova” – jelentette ki a szélsőjobboldali Mi Hazánk nemzetpolitikai kabinetjének vezetője Sepsiszentgyörgyön.
Bartha Barna bírálta a Marosvásárhelyen dolgozó magyar újságírónőn kívül a budapesti RTL Klubot, sőt a közszolgálati televíziót is. Nem tartózkodott az antiszemita kijelentésektől sem:
”a székely nép óhajtotta a magyar szót, és akkor megjelent a Magyar Televízió a maga mocskával, a zsidók által kitalált bomlasztó pusztító programokkal, mocsokkal.”
A Mi Hazánk kommunikációs igazgatója a Telexnek úgy nyilatkozott, hogy Parászka Boróka nem újságíró hanem nemzetellenes provokátor.
A Mi Hazánk mozgalom erdélyi körútján résztvesz Szabadi István újságíró, aki jelenleg pártigazgató és országgyűlési képviselő. A Transtelex erdélyi hírügynökség beszámolója szerint a Mi Hazánk erdélyi körútját a helyi lakosság egyáltalán nem követi figyelemmel: a mozgalom háromtagú küldöttségét mindössze két ember hallgatta Sepsiszentgyörgyön.
Parászka Boróka: nem az én személyem a fontos
A magyar újságírónő, aki a romániai közszolgálati rádió munkatársa Marosvásárhelyen, így nyilatkozott a személyét ért támadásról:
”a Mi Hazánk láthatóan két – három ember előtt szónokol Erdélyben, nincs semmilyen mondanivalója sem a székelyeknek. Ezért kell valami amivel feltűnést kelthetnek. Agresszíven megtámadnak egy embert, akinek a neve valamilyen figyelmet hoz nekik. Én vagyok a nyúl ezen az agárversenyen, de nem áll szándékomban rohangálni.
Jelen esetben nem az én személyem a fontos hanem az, hogy a Mi Hazánk a román közmédia magyar nyelvű csatornájának az újságíróját támadta meg. Innentől kezdve ez a sajtó és a közszolgálatiság elleni támadás, amit komolyan kell venni.”
Parászka Boróka azóta került a Fidesz és a Mi Hazánk célkeresztjébe amikor elégetett szavazó lapokat talált Marosvásárhely közelében a magyar választási kampány idején. Az ügyet a Nemzeti Választási Bizottság nem vizsgálta ki mondván, hogy külföldön történt.
Parászka Boróka arról számolt be, hogy Erdélyben korábban is kapott már halálos fenyegetéseket. Az Erdélyi Médiatér egyesület fejlesztési igazgatóját a román bíróság el is ítélte azért a kijelentéséért, hogy “ néha gondolkodom, hogy kell-e figyelnünk rá. Nem. Agyonverni sem érdemes, de megérdemelné!”
A magyar kormány erdélyi embere azon dühödött fel, hogy Parászka Boróka bírálta a magyarországi vakcina politikát, amely az idősebb korcsoportnak is a Sinopharm vakcinát javasolta noha maguk a kínaiak nem oltották vele a 60 fölöttieket, mert úgy vélték, hogy számukra nem hatásos az oltóanyag.
Érdemes megemlíteni, hogy Romániában komolyan veszik a közszolgálatiságot. Francia mintára garantálják a közszolgálati sajtó autonómiáját ellentétben a hazai gyakorlattal, ahol a mindenkori hatalom szervilis kiszolgálását várják el az újságíróktól 2010 óta különösen.