Legalább 700 millió dollárért az év közepéig el kell adni a Budapest Bankot a kormány döntése alapján. Tartja magát az értesülés, hogy aztán a BB is a Mészáros-féle MKB-ba kerül, s később a Takarékbank.
A legfrissebb Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározat értelmében a nemzeti vagyon kezeléséért miniszternek, Bártfai-Mager Andreának június 30-ig le kell folytatnia a tárgyalásokat a potenciális pénzintézetekkel a Budapest Bank eladása érdekében. Az állam nevében jelenleg a Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. birtokolja a BB-t.
Az eladási árnak el kell érnie vagy meghaladnia a Corvinus által kifizetett összeget. A kormány 2015-ben 700 millió dollárt (akkor mintegy 200 milliárd forintot)
fizetett az amerikai General Electric Capitalnek a BB-ért,
de ígéretet tett az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Banknak (EBRD), hogy három éven belül eladja azt magánbefektetőknek. (Akkoriban döntött úgy a kormány, hogy az európai intézményekkel folytatott – soros – háborúskodását lezárandó 15 százalékot vásárol az Erste Bankban.)
Jelenleg három olyan bank van, amely jelezte, hogy érdekelné a BB. Közülük a K&H és az Erste lenne képes kifizetni ekkora összeget. A harmadik az MKB, amely a közelmúltban került Orbán Viktor közvetlen baráti-üzleti érdekkörébe (Mészáros Lőrinc és felesége, valamint Szíjj László 80 százalékot meghaladó tulajdonába). Ennek vezetője, Balog Ádám tavaly interjúban mondta azt, hogy érdekelné őket a BB.
Makacs piaci értesülések szerint a menetrend az lenne, hogy a BB-t megszerzi az MKB, később egybeolvadnak a Takarékbankkal, amely 2020 elejére tervezi egyetlen banki csoportba gyúrni a korábbi takarékszövetkezetekből és az FHB Bankból létrejött pénzintézeti csoportot. Kérdés azonban, hogy ha a minimális cél a négy évvel korábbi vételár elérése (amelyet a korábbi érdeklődők sokallottak), a pár éve az állam által megmentett MKB miből fizetné ki.
Csökkenti a nemzetközileg is elismert bank részvételét az ügyletben az, hogy később be kellene sorolnia az államhoz igen közeli gigabankba.