A 2025 és 2027 között Budapesten megrendezésre kerülő női kézilabda Bajnokok Ligájának négyes döntőjére a kormány évente, több mint 2 milliárd forinttal járul hozzá – derült ki a friss Magyar Közlönyből.
A Magyar Közlöny friss számából megtudhattuk, hogy a kormány a kézi négyes döntőt a kormány kiemelt nemzeti sportrendezvényre nyilvánította, ebből kifolyólag a 2025-ös költségvetésből 2,042 milliárd forintot, a 2026-os költségvetésből 2,450 milliárd forintot fordítanak majd a rendezvény biztosítására. Varga Mihály pénzügyminiszter feladata, hogy biztosítsa a szükséges költségek fedezetét.
A 2027-es döntő szintén Budapesten kerül majd megrendezésre. A közlönyből azt is megtudhattuk, hogy az ezzel kapcsolatos költségekre való előterjesztés elkészítésére a honvédelmi minisztert kérték meg.
Az idei eseményt június 1-2-én rendezik meg az MVM Dome-ban. Az elődöntőben a Győri Audi ETO KC a dán Team Esbjerggel méretteti meg magát. A másik elődöntő is izgalmas eseményeket fog hozni, hiszen a német SG BBM Bietigheim a francia Metz HB csapatával játszik majd.
Nem ez lesz az első alkalom a magyar csapatnak, hogy az Esbjerg ellen játszanak. A Győri csapat összesen hatszor játszott már a dán csapat ellen és minden meccs magyar győzelemmel zárult.
Magyarországon a foci után a kézilabda az egyik legnépszerűbb sportág, különösen a női és férfi válogatottak sikerei által. A kézilabda meccsek rendkívül dinamikus és izgalmas játszákat biztosítanak minden sportrajongó számára. A kézilabda mérkőzések során számos sportfogadási oldalon van lehetőség, hogy a sportrajongók még inkább részesei legyenek a játéknak. A piacon lévő egyik legjobb operátor a Unibet. A Unibet bónuszt bárki igényelheti a regisztráció során.
Összeállítottunk egy listát a BL legjobb hálóőreiről az alapján, hogy a mérkőzéseiknek hány százalékát tudták lehozni kapott gól nélkül. Azokat a kapusokat vettük figyelembe, akik legalább 50 Bajnokok Ligája találkozón pályára léptek.
Ez alapján Edwin van der Sar teljesített a legjobban az Unibet bónusz oldal adatai alapján, zseniálisnak mondható 52%-os mutatót produkált a holland kapus a BL karrierje során. Van der Sar 3 csapatban is pályára lépett a Bajnokok Ligájában, ezek közül az Ajax-szal és a Manchester United-el is elhódította egyszer a BL serleget. A játékos 98 meccs alatt 51-szer kapott gól hozta le a csapata meccsét, más nem lépte át rajta kívül az 50 százalékot.
A második helyen talán a jelenlegi legjobb kapus található, Jan Oblak 49 %-os mutatóval rendelkezik. A szlovén hálóőr a Benficában került fel a futballtérképre, de gyorsan kirajzolódott, hogy egy nagyon komoly tehetségről van szó, aki azóta már 191 meccsen védte az Atlético Madrid kapuját. Oblak játszott már BL döntőt és nyert Európa Ligát. A labdarúgó még mindig csak 27 éves és eddig 51 Bajnokok Ligája találkozójából 25-öt is kapott gól nélkül hozott le, és nem kizárt, hogy megtudja majd előzni Van der Sar-t ezen a listán.
A harmadik helyet Dida foglalja el, aki 2000 és 2010 között védte az AC Milan kapuját a Bet 365 szerint. A brazil kapus már biztosan nem fog javítani a mérlegén, de 72 mérkőzéséből 34-en zárt kapott gól nélkül, így simán a harmadik helyen van 47,2-es mutatójával. Didánál sem volt hiány a sikerekben, Van der Sar-hoz hasonlóan ő is két BL címet ünnepelhetett a karrierje során, amiben nagy szerepet játszott a remek kapusteljesítménye.
Ezután két 44 százalék fölött kapus következik, Vítor Baía, aki a Barcelona és a Porto színeiben is pályára lépett a BL-ben. Pontosan 70 találkozó jutott neki, amiből 31-en nem sikerült bevenni a kapuját. Baía szintén BL győztesnek mondhatja magát, az egyik legfontosabb tagja volt a Mourinho-féle Portónak, amely óriási meglepetésre tudta elhódítani a serleget. Mögött épphogy lemaradva Petr Cech következik, ő az első az eddigi kapusok közül, aki több mint 100 BL meccsen is pályára lépett, ilyen magas számnál még nehezebb tartani egy ilyen jó mérleget, de a cseh kapus 111 mérkőzésén 49-szer is megőrizte kapott gól nélkül a hálóját. A Bajnokok Ligája Petr Cech-nek sem maradhatott el, a 2012/13-as szezonban jutott a dobogó legtetejére a Chelsea-vel.
TOP 10
Edwin van der Sar 52 % 2. Jan Oblak 49 % 3. Dida 47,2 % 4. Vítor Baía 44,3 % 5. Petr Cech 44,1 % 6. Mar-André ter Stegen 43,3 % 7. Santiago Canizares 43,1 % 8. Victor Valdés 42,5 % 9. Fabien Barthez 42,1 % 10. Gianluigi Buffon 41,5 %
A világ legjobb labdarúgócsapatairól gyűjtöttünk össze hihetetlen tényeket.
Az Atlético Madrid kapuját eddig Lionel Messi vette be a legtöbbször, az argentin klasszis az eddigi 42 meccsén 32 gólt lőtt a madridiaknak és még 8 gólpasszt is kiosztott. Messi nem kisebb neveket előz meg mint a két Ronaldot, mögötte Cristiano következik, aki 35 meccsen 25 gólt szerzet 9 gólpassz mellett, a harmadik legtöbb találatot pedig a brazil Ronaldo szerezte az Atleti ellen, aki mindössze 10-szer lépett pályára ellenük, ezalatt viszont 15-ször is a kapujukba talált a Bet 365 adatai szerint.
A Manchester United legidősebb gólszerzője a Premier League-ben Ryan Giggs, a walesi klublegenda 2 hónappal elmúlt 39 éves, amikor 2013-ban betalált a QPR csapatának. A Bajnokok Ligájában Laurent Blanc vezeti ezt a listát, a francia belső védő 36 évesen és 11 hónaposan tudott a hálóba találni.
A Bundesligában a legsikeresebb kezdést az edzők közül Hansi Flick tudhatja magáénak az első 30 meccs után. A német válogatott jelenlegi szövetségi kapitánya 79 pontot szerzett ebben az időszakban, ezzel pedig egy korábbi Bayern München trénert, Pep Guardiolát utasította maga mögé 1 ponttal. Természetesen a 3. helyen is egy ex Bayern edző áll, Ottmar Hitzfeld 71 pontot gyűjtött az első 30 meccsén a 22Bet fogadás oldal szerint.
A Liverpoolnál érdekesen alakul a legdrágábban igazolt játékosok listája, hiszen az első két helyen egy védő és egy kapus található. Virgil van Dijk az első, akit 84,65 millióért vettek meg a Southamptontól, a második helyen pedig Alisson van 62,5 millió euróval. A legelső támadó a listán Christian Benteke, akiért 46,5 millió eurót fizettek még az Aston Villának, tehát a Liverpool nem nagyon költött még sok pénzt támadókra, de így is sikerült összerakniuk egy Sala-Mané-Firmino triót.
A Bajnokok Ligájában a legtöbb kapott gól nélküli meccs Iker Casillas nevéhez fűződik, aki 177 meccsen 59-szer őrizte meg gól nélkül a kapuját, ha viszont arányaiban nézzük, akkor nem áll olyan jól a spanyol, hiszen ez 33,3 %-os teljesítmény, aminél bőven akadnak jobbak.
Az Inter a története során argentin légiósok közül foglalkoztatott a legtöbbet, ez a szám majdnem eléri az 50-et, ez a 48 játékos pedig több mint 4000 mérkőzésen lépett pályára a csapatban. Az argentinokat a brazilok követik, akik 41-en fordultak meg eddig az Internél. A harmadik helyre a franciák jöttek be 24-el, mögöttük pedig egy újabb dél-amerikai ország következik, méghozzá Uruguay 23-al. Ezen a listán Magyarország is képviselteti magát, hiszen 5 magyar játékos is megfordult a klubnál.
A keddi FTC-Young Boys Bajnokok Ligája visszavágót a Fradi Groupama stadionjában rendezték meg 20667 néző előtt. A mérkőzés előtt a szurkolók elénekelték a magyar himnuszt. A himnusz az FTC játékosok közül bizonyára csak a kapus Dibusz Dénesnek szólt, ugyanis a ferencvárosi kezdőcsapatban rajta kívül nem kapott lehetőséget magyar játékos, sőt még a cserék során sem.
Hogy fordulhat elő, hogy egy ilyen játékosmúlttal, szurkológárdával rendelkező hazai csapatban nem lép pályára hazai játékos?
Emeljünk kalapot a hűséges fradi szurkolók előtt, akik a sajátos hangzású játékos neveket kapásból felmondják, és nem hiányolják a Szőke, Varga, Albert, Rákosi, Fenyvesi, Nyilasi, Bálint nevekhez legalább hasonló csengésű magyar neveket. Az FTC kezdőcsapata: Dibusz – Wingo, Blazic, Kovacevic, Civic – Uzuni, Laïdouni, Somália, Zacharassen – Boli, R. Mmaee. Kubatov Gábor a Ferencváros elnöke a mérkőzés előtt azt nyilatkozta: – Ha nem sikerül, csalódottak leszünk.
Arra kérdésre viszont, hogy, hogyan lesz itt magyar futball utánpótlás, arra bizonyára Nyilasi Tibi is kérdően tekintene ránk.
Az UEFA Bajnokok Ligája gyakorlatilag az európai labdarúgás csúcsa, amely a kontinens legjobb klubjait és játékosait mutatja be. A szenvedélyes futballrajongók számára ez egy izgalmas lehetőség arra, hogy a sportfogadás online izgalmait megtapasztalhassák.
A Bajnokok Ligájára fogadni több, mint egyszerű jóslás; a csapatok, játékosok és stratégiák elemzésének művészete. Tekintsd meg cikkünket a Bajnokok Ligájára vonatkozó sikeres online sportfogadásokról.
Mik után kutass?
A sikeres fogadás alapos kutatással kezdődik. Kezdd azzal, hogy megismerkedsz a csapatokkal, a játékosokkal, valamint azzal, hogy hogyan teljesítettek mostanában. Az alábbi tényezőket vedd figyelembe.
A csapat formája
Értékeld, hogy a csapatok hogyan teljesítettek az előző meccseken. Nézd meg a győzelmeiket, döntetlen játékaikat, és a vereségeiket is. A csúcsformában lévő csapatok nagyobb valószínűséggel fognak jól teljesíteni a Bajnokok Ligájában.
Sérülések és eltiltások
A kulcs játékosok sérülései vagy eltiltásai jelentősen befolyásolhatják egy csapat teljesítményét. Legyél naprakész azoknak a játékosoknak az állapotáról, akik esetleg kihagyják a következő mérkőzéseket.
Hazai előny
A csapatok gyakran jobban teljesítenek, ha hazai stadionjukban játszanak. Vedd ezt is figyelembe, amikor a mérkőzések kimenetelét tippeled.
Fej-fej melletti statisztikák
A történelmi teljesítményadatok betekintést nyújthatnak abba, hogy a csapatok hogyan szerepeltek egymás ellen a múltban.
Fogadási esélyek megértése
A sportfogadásban minden fogadás középpontjában az oddsok állnak. Az oddsok működésének megértése nagyon fontos. A Bajnokok Ligája fogadási oddsokat általában három formátumban mutatják be: tizedes, tört és amerikai.
Tizedes szorzók
Ezek mutatják a fogadásod lehetséges hozamát, beleértve a kezdeti tétet is. Például a 2.00-es odds azt jelenti, hogy amennyiben a fogadásod sikeres lesz, akkor megduplázhatod a pénzedet.
Tört odds
Ezek a tét törtrészeként mutatják meg a nyereményt, amelyet a tétednek a hányadrészeként kaphatsz. Ha 3/1-es oddsot látsz, akkor minden feltett 1000 Ft után 3000 Ft nyereséget érhetsz el.
Amerikai odds
Az amerikai odds lehet pozitív vagy negatív. A pozitív oddsok például az 1000 Ft-os fogadáson elért nyereséget jelentik, míg a negatív oddsok azt mutatják, hogy mennyit kell feltenned ahhoz, hogy 1000 Ft-os nyereséget érj el.
A Bajnokok Ligája fogadási típusai
A Bajnokok Ligája számos fogadási lehetőséget ad a különböző stratégiák és igények kielégítésére.
Mérkőzés eredménye
Gólok felett/alatt
Mindkét csapat szerez gólt (BTTS)
Helyes gól
Első gólszerző
Tiszta győztes
Mérkőzés eredménye
Egyetlen mérkőzés kimenetelének megjóslása, beleértve a hazai győzelem, döntetlen és vendég győzelem opcióit.
Gólok felett/alatt
Ezzel a mérkőzésen szerzett gólok teljes számára fogadhatsz, egyben arra, hogy az összes gól egy bizonyos szám felett vagy alatt lesz-e.
Mindkét csapat szerez gólt (BTTS)
Ezzel arra tippelhetsz, hogy mindkét csapat szerez-e legalább egy gólt egy mérkőzésen.
Helyes gól
A mérkőzés pontos végeredményére is tippelhetsz.
Első gólszerző
Ezzel arra fogadhatsz, hogy melyik játékos fogja az első gólt lőni a mérkőzésen.
Tiszta győztes
Fogadj arra a csapatra, amelyik szerinted a teljes Bajnokok Ligája tornát meg fogja nyerni.
Hogyan kezeld a pénzedet?
A sikeres sportfogadás nem csak a nyerő előrejelzésekről szól, hanem arról is, hogy a rendelkezésre álló tőkéddel hogyan gazdálkodsz. Íme néhány tipp a felelős pénzügyi kezelésekhez:
Állíts fel egy költségvetést
Határozz meg egy összeget, amit a későbbiekben csak a Bajnokok Ligája-fogadásra fogsz költeni. A pénzügyeidnek olyan pénznek kell lennie, amit megengedhetsz magadnak, hogy elveszíts.
Alkoss egy tervet a tétekre
Alkalmazz egy téttervet a fogadások kezeléséhez. A gyakori stratégiák közé tartozik a flat betting (minden egyes fogadás alkalmával ugyanannyit teszel) és a Kelly-kritérium (a tét nagyságának módosítása a tét sikerességébe vetett bizalmad alapján).
Ne hajszold a veszteségeket
Ne próbáld meg nagyobb tétekkel behozni a veszteségeidet. Inkább tartsd magad a költségvetésedhez és a téttervhez.
Összefoglalva, a sikeres online sportfogadáshoz a Bajnokok Ligájára a kutatás, az esélyek megértése, a stratégiai fogadások, a felelős pénzügyi kezelése, valamint tájékozottság szükséges. A megfelelő megközelítéssel akár nagyot is nyerhetsz ezen az izgalmas labdarúgó-bajnokságon.
A francia Olympique Lyon hatodszor, magyar származású középpályása, Marozsán Dzsenifer negyedszer nyerte meg a női labdarúgó Bajnokok Ligáját, amelynek budapesti döntőjében 4-1-re legyőzték az FC Barcelonát.
A női BL-ben ez volt a tizedik döntő, de az első, amit a férfiak fináléjától független időpontban és városban rendeztek. A Lyon a 2001-ben alapított – és 2009-ig női UEFA Kupának nevezett – sorozat legeredményesebb klubja: két finálét veszített és immár hatot nyert, köztük a legutóbbi négyet.
Női Bajnokok Ligája, döntő:
Olympique Lyon (francia)-FC Barcelona (spanyol) 4-1 (4-0)
Egy ígéretes katalán helyzettel indult a találkozó, a vezetést a hatodik percben – a német válogatottal olimpiai aranyérmes és Európa-bajnok – Marozsán révén mégis a címvédő szerezte meg.
Közeli találata után a budapesti születésű támadó középpályást „Ria, ria, Hungária!” rigmussal köszöntötték a lelátóról a magyar szurkolók.
A Barcelona – amely első spanyol csapatként jutott el már az elődöntőig is – 665 perc után kapott gólt, mivel a mostani idényben korábban csak az első BL-meccsén találtak a hálójába, utána sorozatban hét mérkőzést nyert kapott gól nélkül.
Lehetőségek mindkét oldalon akadtak, de a Lyon a folytatásban is pontosabbnak bizonyult a kapu előtt, és az aranylabdás norvég csatár, Ada Hegerberg bő negyedóra alatt mesterhármast ért el, ezzel már a szünet előtt elődöntötte a meccset. Legutóbb a tíz évvel ezelőtti fináléban fordult elő, hogy egy játékos három gólt szerzett.
A második félidőben is gyakran eljutottak az ellenfél kapujáig a csapatok, jó iramú volt a játék, ám a befejezések – még francia részről is – pontatlanabbra sikeredtek, mint az első felvonásban. A 69. percben egy színes jelmezbe öltözött szurkoló berohant a pályára, de a nézők számára nemcsak ez okozott izgalmat, hanem az is, hogy a katalánoknak több lehetőségük is volt a szépítésre, és ez végül a csereként beállt Asisat Oshoalának a 89. percben sikerült is.
A mezőny legjobbjának Hegerberget választották. Csapatának összesen 19 lövése volt, ebből 11 találta el a kaput, a túloldalon 10/2 volt az arány.
A Lyon keretében hárman is vannak – Wendie Renard, Sarah Bouhaddi és Eugenie Le Sommer -, akik a klub mind a hat BL-győzelmének részesei voltak, közülük Renard, a francia válogatott és a Lyon csapatkapitánya most lépett pályára 82. alkalommal a BL-ben, amivel rekordot döntött.
A BL-trófeát Marozsán emelhette magasba, miután Renard átengedte neki ezt a lehetőséget.
„Nagyon hálás vagyok ezért a gesztusért neki, mert szívből jött” – fogalmazott a közmédiának nyilatkozva a Budapesten született Marozsán. – „Azt mondta nekem: Dzsenifer, te itthon vagy és itt van a családod. Óriási meccset játszottál, azt akarom, hogy te vidd a csapathoz a trófeát, és emeld fel a levegőbe.”
Elárulta: bár nagyon szeretett volna gólt lőni a fináléban, nem képzelte, hogy az ő találatával szereznek vezetést. Mint mondta, ez olyan számára, mint egy hollywoodi film.
„Nagyon örülök, hogy góllal tudtam segíteni a csapatom, a végén pedig nyertünk, így happy enddel zárult a film” – fejtette ki.
Marozsán tavaly márciusban Lyonban is betalált a katalánok ellen, az akkori 2-1-es sikerből a most triplázó Hegerberg is góllal vette ki a részét. Ennek kapcsán úgy fogalmazott: „ezek szerint szeretek betalálni a Barcelona ellen”.
A finálét elemezve elmondta: az első félidőben dominálták a mérkőzést, nem sok esélyt hagyva a Barcelonának, amelynek így alig volt helyzete a szünetig, míg ők szinte minden lehetőségüket gólra váltották.
„Nagyon szép focit játszottunk, így megérdemeltük ezt a sikert” – hangsúlyozta. Kitért rá, az ellenfél Barcelona is remek idényen van túl, jó csapat és megérdemelten jutottak el a döntőig.
A díjakat többek között Aleksander Ceferin, az európai szövetség (UEFA) szlovén elnöke, valamint Csányi Sándor, a magyar szövetség (MLSZ) elnöke adta át.
A női BL gólkirálya a német Wolfsburg dán csatára, Pernille Harder lett nyolc találattal. (MTI)
A Győri Audi ETO KC ötödik alkalommal nyerte meg a női kézilabda Bajnokok Ligáját, miután a vasárnapi fináléban 25-24-re legyőzte az orosz Rosztov-Don csapatát a budapesti négyes döntő második játéknapján.
A Győri ETO nyolcadik alkalommal játszott BL-döntőt, és sorozatban harmadszor nyert. Hasonló remek szériára legutóbb az osztrák Hypo Niederösterreich volt képes, amely 1992 és 1995 között négyszer győzött.
A Rosztov tavaly volt először elődöntős, és az idei volt az első fináléja.
Női Bajnokok Ligája, döntő:
Győri Audi ETO KC – Rosztov-Don (orosz) 25-24 (15-11)
A győriek keretéből hiányzott a cseh jobbszélső Jana Knedliková, akinek a lovaglóizma a szombati elődöntőben sérült meg. Az oroszoknál a beálló Majja Petrova és a brazil irányító Ana Paula Rodrigues nem játszott.
A 2016-os olimpia és a tavaly decemberi Európa-bajnokság legjobb játékosának is megválasztott Anna Vjahirjeva vezérletével támadásban és védekezésben is jól kezdett a Rosztov, amely a 12. percben vezetett először két góllal (7-5). Az ETO hibáit kihasználva a hat olimpiai bajnokkal felálló oroszok gyors ellenakciókat vezettek, védekezésben pedig hatos falat alkalmaztak, amelynek nem találta az ellenszerét a némileg statikusan támadó címvédő.
Danyi Gábor vezetőedző időt kért, majd kapust cserélt, és a francia Amandine Leynaud-t a norvég Kari Aalvik Grimsbö váltotta. A folytatásban mindkét kapu előtt sokkal hatékonyabbnak bizonyult csapata, és egy 7-1-es sorozattal zárta le az első félidőt (15-11).
A második felvonás elején felváltva születtek a gólok, majd a lengyel játékvezetők a 37. percben egy súlyosnak minősített szabálytalanság miatt végleg kiállították a győriek holland irányítóját, Nycke Grootot. A karmesteri pálcát a norvég Stine Oftedal vette a kezébe, és részben neki is volt köszönhető, hogy csapata előnye sokáig nem csökkent.
A hajrára fordulva azonban Kszenija Makajeva és a holland Lois Abbingh találataival két gólra felzárkózott a Rosztov, eközben a két csapat játékosai és a szurkolók is sokat bosszankodtak a bírók tevékenysége miatt. Az oroszok a kulcsfontosságú pillanatokban többször is hibáztak, a Győr viszont az utolsó percekben képtelen volt kapuba találni, így 37 másodperccel a vége előtt Abbingh büntetőjével a Rosztov már csak egy gólra volt a címvédőtől, sőt, végül az egyenlítésért is támadhatott, de nem járt sikerrel.
A két csapat hetedszer találkozott egymással, a Győr mérlege két vereség és immár öt győzelem a Rosztov ellen.
A győri játékosok közül Eduarda Amorim és Görbicz Anita mind az öt BL-győzelemnek részese volt.
Győri Audi ETO KC-Vipers Kristiansand 31-22 (18-8)
Rosztov-Don – Metz HB 27-25 (15-8)
Az edzők szerint az első félidőben dőlt el a döntő
Danyi Gábor, a győztes Győr, valamint Ambros Martín, a vesztes orosz Rosztov-Don vezetőedzője is úgy vélekedett, hogy az első félidő második felében dőlt el a női kézilabda Bajnokok Ligája (BL) vasárnapi döntője a Papp László Budapest Sportarénában.
„Minden meccsen a saját stílusunkban, a saját taktikánk szerint akarunk játszani. Így volt ez most is, és bár ellenfelünk jól kezdett, nekünk volt válaszlépésünk” – nyilatkozta Danyi. A tréner arra utalt, hogy az oroszok a huszadik percben 10-8-ra vezettek, de innen a győriek egy 7-1-es sorozattal fordítani tudtak, és végül 25-24-re győztek.
A győri csapat az első nemzetközi trófeáját nyerte magyar vezetőedző irányításával.
Az ETO 1999 és 2012 között a KEK-ben egyszer, az EHF Kupában négyszer, a BL-ben pedig kétszer volt döntős Vura József, Róth Kálmán, Konkoly Csaba, illetve a norvég Karl Erik Böhn vezetésével, de mindegyiket elveszítette, majd négyszer nyert BL-t Ambros Martín irányításával.
Danyi kifejtette, rendkívül furcsa érzés volt számára, hogy az ellenfelet Ambros Martín irányította, akit becsül és tisztel, hiszen hat évig a segítőjeként dolgozott. A spanyol edző irányításával a Győr a négy BL-siker mellett a bajnokságot és a Magyar Kupát egyaránt ötször nyerte meg 2012-től tavaly nyárig.
A Rosztov-Don vezetőedzője úgy fogalmazott, fantasztikus szezont zárt ezzel a mérkőzéssel a Győr, amely a hazai sorozatokban és a BL-ben is veretlen maradt.
„Nagyon büszke vagyok a játékosaimra, mert jó mérkőzést játszottak ebben a fantasztikus hangulatban, de a vereség természetesen nagy csalódás. Nem az őrületes végjáték, hanem az első félidő hajrája volt a kulcsa ennek a meccsnek a mi szempontunkból” – nyilatkozta Martín.
Hozzátette, a szünet előtti tíz percben nem voltak eléggé kemények, elveszítették az irányítást, engedték ellenfelüknek a gyors kézilabdát, pedig a találkozó többi részében jól kontrollálták a játékot.
„A legvégén még volt esélyünk, de nem tudtunk élni vele” – mondta Martín.
A BL gólkirálynője Linn Jörum Sulland lett, a bronzérmes norvég Vipers Kristiansand jobbátlövője 89 gólt dobott az idény során. A négyes döntő legértékesebb játékosának (MVP) a győri Kari Aalvik Grimsbőt választották. A norvég kapus 38 százalékos hatékonysággal védett a fináléban, a legfontosabb hárítását az utolsó másodpercben Lois Abbingh lövésénél mutatta be.
Danyi Gábor közölte, nagyszerű érzés, hogy bárki áll az ETO kapujában, neki nem kell aggódnia, hiszen Grimsbö mellett Amandine Leynaud és Kiss Éva is kiváló teljesítményre képes.
Grimsbö hangsúlyozta: büszke rá, hogy ők hárman remekül tudnak együtt dolgozni.
„Nem az a fontos, ki véd éppen, a lényeg, hogy jó legyen a kapusteljesítmény. Ezúttal is mindent megtettem, hogy segítsem a csapatot. Egy BL-döntő mindig különleges és nehéz, de amikor javult a védekezésünk, sikerült fordítanunk” – nyilatkozta a norvég hálóőr.
Görbicz Anita és Eduarda Amorim az első női kézilabdázó, aki ugyanazzal a csapattal öt alkalommal is BL-t nyert.
Bojana Popovic és Ausra Fridrikas egyaránt hat sikert ünnepelhetett, de a montenegrói balátlövő három, a litván származású, majd osztrák állampolgárságú balátlövő pedig két klub színeiben érte el a remek eredményeket.
Görbicz kiemelte, nagyon akarták a sikert, és úgy léptek pályára, hogy csak ők jöhetnek le győztesen. Egyben kiemelte, a sorozatban megnyert harmadik BL-trófea megszerzésében nagy segítséget nyújtott a közönség.
„Ilyen fantasztikus hangulatban nem lehet nem nyerni. Elképesztő érzés volt ez a győzelem, ugyanolyan jó, mint az első volt, de azért az ötödik BL-serleget megszerezni, nem semmi!” – fogalmazott.
Görbicz elárulta, a gyengébben sikerült első 15 perc után sem fordult meg a fejükben, hogy baj lehet.
„Nagyon jó a csapategységünk, ez döntő szituációban, egygólos különbségnél biztosan közrejátszott. Hiszek benne, hogy ha tudunk a másikért küzdeni, az ki fog jönni, és szerintem jobb csapat vagyunk” – fejtette ki a balszélső, aki immár 986 góllal vezeti a BL örökranglistáját.
Kitért arra is, bár furcsa volt, hogy Ambros Martín nem az ő kispadjukon ült, nem foglalkoztak ezzel különösebben.
„Az volt a lényeg, hogy újra Bajnokok Ligáját nyerjünk, hogy Ambrossal vagy Ambros nélkül… Most már ez is, az is megvolt.”
Bódi Bernadett kiemelte: felejthetetlen élmény, hogy idén is övék lett a serleg.
„Nem volt egyszerű, mert Ambros Martín nagyon ismeri a csapatot, a személyiségeket, és ezáltal jobban fel tudott készülni belőlünk” – mondta a jobbszélső, aki három góllal segítette a győrieket.
„Fásultan kezdtük a meccset, nem a mi akaratunk érvényesült, talán kicsit izgatottak is voltunk. Utána viszont elkezdtünk jól védekezni” – hangsúlyozta. Bódi felidézte, később javult a védekezésük, a jó kapusteljesítmény önbizalmat adott nekik, tudtak lerohanásból gólokat lőni, és a szélsőjátékuk is működött, ami fontos volt a győzelem szempontjából.
„Négygólos előnnyel mentünk a szünetre, s bár a Rosztov mindent megtett a fordításért, nagy meglepetés kellett volna, hogy ez sikerüljön. Nem remegtem meg, nem volt bennem kérdés, hogy a Rosztov felülmúlhatna minket” – emelte ki.
Végül kitért rá, szerinte a döntő tényező az volt, hogy a győri keret jobb játékosokból áll, mélyebb az edző merítési lehetősége.
A győri csapat hétfőn 18 órától a Dunakapu térre várja szurkolóit az újabb BL-győzelem közös megünneplésére. (MTI)
Hajszál híján „sehol se jegyzett” csapat jutott a BL-döntőbe, de a helyébe lépő is 11 év után került a top 10-be. A pénzben fürdő sztárcsapatok idén mentek a levesbe. A top 20 csapat tavaly 2600 milliárd forintot keresett.
Totógyilkos meccseken alakult ki az idei futball Bajnokok Ligája döntője. A Liverpool mesébe illően gázolta le a Barcelonát, majd a Tottenham Hotspur az utolsó pillanatokban kerekedett felül a holland focit több, mint húsz év elteltével a sportág térképére visszahelyező Ajaxon. Ezzel nőtt a brit foci ereje, amely már tavaly is érdekes ellenpontja volt a pénzben fürdő sztáralakulatok mezőnyének.
Hiába a sok pénz
A Deloitte nemzetközi pénzügyi tanácsadó nemrégiben tette közzé 22. éves jelentését, a Deloitte Football Money Leauge-et a 2017/18-as szezonról. Ennek legfontosabb megállapításai: az első két helyezett spanyol klub: a Real Madrid rekordmagas, több mint 750 millió eurós árbevételével az első, az FC Barcelona pedig a második, míg a Manchester United, amely az előző két kiadásban első helyen szerepelt, a harmadik helyre csúszott vissza. Nos, ezek a sztáralakulatok megalázó módon búcsúztak a BL-ből ebben a szezonban. Ahogyan az „500+ milliósok” klubjának többsége is, a döntős Liverpoolt kivéve.
A top 20 csapat árbevételét, és annak főbb tételeit mutatja a grafikon
Ebből a mezőnyből teljesen kilóg az Ajax, amely a 20-ik West Ham United bevételétől
több, mint 100 millió euróval elmaradva 92 millióval zárta az előző idényt.
Az angol klubok továbbra is jól teljesítettek: az első tíz hely közül hatot szereztek meg, ami rekordnak számít, s ez az első alkalom, hogy egy ország ötnél többet szerzett meg az első tíz pozíció közül. A most BL-döntős Spurs első alkalommal került a Money League első 10 helyezettje közé 2006/07 óta. Az első helyen lévő Real Madrid és a 20. helyezett West Ham United árbevételének aránya 3,8:1, szemben a 2016/17-es 3,4-gyel. A foci rendkívüli koncentráltságát mutatja az, hogy
az első 30-ban mindössze nyolc ország képviselteti magát.
Azt mindenki tudja, hogy óriási üzlet a foci (legalábbis a világ boldogabb országaiban, ahol üzleti alapon szerveződik ez a sportág). A Deloitte az 1996/97-es évtől összegzi a főbb számokat. Ezek szerint ez idő alatt a top 20 klub összesített bevétele hétszeresére nőtt: 1,2 milliárdról a tavalyi szezonra 8,3 milliárdra (utóbbi mintegy 2600 milliárd forint).
A bevételek legnagyobb része (43 százaléka) a tévés közvetítésekből származik, csaknem ekkora származik az egyéb kereskedelmi értékesítésekből, a jegybevétel messze a legkisebb fő tétel.
A Barcelona után az Ajax is úgy esett ki a Bajnokok Ligája elődöntőjében, hogy három gólos előnye volt és szinte biztosnak tűnt a sikere. Az Ajax az első meccsen idegenben 1-0-ra győzött, majd otthon a szünetig kétgólos vezetést szerzet. A Tottenham Hotspur a sírból hozta vissza a párharcot, a második félidőben fordított Lucas Moura mesterhármasával. A brazil a továbbjutást érő találatot a 96. percben szerezte.
Így aztán angol házidöntő lesz a labdarúgó Bajnokok Ligájában, miután a londoniak a Liverpooléhoz hasonló őrült meccsen kiejtették az Ajaxot.
A londoni odavágót 1-0-ra nyerő Ajax kezdte jobban a mérkőzést, ugyanis Tadic megpattanó lövését követően azonnal bravúrral kellett hárítania Llorisnak, viszont másodjára, De Ligt fejesénél már ő is tehetetlen volt.
A Tottenham nem rogyott össze a bekapott góltól és a duplájára nőtt hátránytól, azonnal válaszolni próbált, ám Szon váratlan próbálkozása a kapufát találta el. Noha az iram ezt követően sem esett vissza, a kezdeti rohamok után ritkábban forogtak veszélyben a kapuk, a hollandok kontroll alatt tartották a mérkőzést.
A játékrész derekán ugyan volt két védése az Ajax kapusának, de gólt ismét a hazaiak szereztek: Tadic előbb még kicsit célt tévesztett, de néhány perccel később a visszagurításából Zijecs már kilőtte a bal alsó sarkot.
A reménytelennek tűnő, háromgólos hátrányban nagy lendülettel kezdte a második félidőt a londoni együttes
Eleinte Onana bravúrjai akadályozták meg a szépítést, de tíz perc elteltével már ő sem tudott segíteni. Újabb négy perc múlva Lucas másodszor is bevette a holland együttes kapuját, igaz, az újabb gólhoz kellett a hazai védelem szerencsétlenkedése is a kipattanó labdánál.
Az egyenlítés felrázta az Ajaxot, amely ismét magához ragadta a kezdeményezést, záporoztak a lövések Lloris felé, Zijes például csak centikkel tévesztette el a bal alsó sarkot. A marokkói játékos később még közelebb járt a gólhoz, a kapufa segítette ki a Tottenham világbajnok francia kapusát.
Habár az angol csapatnak kellett gólt szereznie a továbbjutásért, mégis az Ajax támadott többet a hajrá kezdetén. A legnagyobb helyzetet ennek ellenére a Tottenham hagyta ki: öt perccel a vége előtt Vertonghen előbb a keresztlécre fejelt öt méterről, majd a kipattanóból lábbal próbálkozott, de a védők mentettek a gólvonalról.
A hosszabbításban az Ajax lezárhatta volna a meccset és ezáltal a párharcot is, de Zijes ziccerénél Lloris mutatott be még egy bravúrt. Amikor már úgy tűnt, a hollandok örülhetnek, a Tottenham kissé váratlanul megszerezte a továbbjutást érő gólt Lucas hajszálpontos lövésével.
Az angol csapat története során először küzdhet meg a legrangosabb európai trófeáért.
A négyszeres győztes Ajax, amely 23 év után játszhatott volna a fináléban, a BL-ben 41 győzelem és 8 döntetlen után először kapott ki, amikor vezetést szerzett.
Az Atlético Madrid stadionjában június elsején sorra kerülő döntőben a Tottenham ellenfele az FC Liverpool lesz.
Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó:
Ajax Amsterdam (holland)-Tottenham Hotspur (angol) 2-3 (2-0)
gól: De Ligt (5.), Zijes (35.), illetve Lucas (55., 59., 96.)
Továbbjutott: a Tottenham Hotspur 3-3-as összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.
Liverpool a három gólos hátrány ellenére kiharcolta a fináléba jutást, mert 4-0-ra legyőzte az FC Barcelonát a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágóján.
A 3-0-s barcelonai vereség után a Liverpool nem nagyon reménykedhetett továbbjutásban, főleg azután, hogy az angol klub sérülés miatt elvesztette legjobb csatárait, Mohamed Szalah-t és Firminót.
A Liverpool nem tehetett mást, mint rohamozott az első pillanattól kezdve. Az angol csapat nagy iramot diktált, folyamatosan nyomás alatt tartotta a Barcát, a labda is többet volt a Poolnál. A rohamokat nem is bírták a katalánok, már a hetedik percben gólt kaptak.
Az 56. percben aztán már ledolgozta háromgólos hátrányát a Liverpool, miután a szünetben csereként beálló Wijnaldum három perc alatt két gólt is rúgott.
A továbbjutást a Bajnokok Ligája döntőjébe végül a 75. percben egy cseles szöglettel harcolta ki az angol csapat.
A Független Hírügynökség kiadásai meghaladják bevételeinket.
A pártoktól független újságírás egyre nehezebb helyzetben van Magyarországon.
A hagyományos finanszírozás modelleket nem csak a politika lehetetleníti el, de a társadalmi kihívások is.
A fuhu.hu fennmaradásához, hosszútávú működéséhez, szerkesztőségünk rászorul támogatásotokra.
Segítségetekkel lehetőség nyílik arra, hogy munkánkat továbbra is az eddig megszokott színvonalon végezhessük tovább.