Bréking (fék)nyúz, 2018. december 12. – Tudósítás a másik valóságból

0
1195
ellenzéki képviselők
Forrás: Facebook

A 888 rájött, hogy az ellenzéki képviselők pszichiátriai kezelésre szorulnak, egy új Lipótmezőn lenne a helyük. Szóval az ellenzék leégett, a fél ország rajtuk röhögött. És persze az ellenzéki képviselők viselkedése egyértelműen az alkotmányos rend aláásására irányult.

Az ellenzéknek Lipótmezőn lenne a helye

Igény lenne egy új Lipótmezőre, ezt bebizonyították. A legtöbb munkahelyen nincs pszichológiai szűrés a felvételkor, nagyon úgy tűnik, hogy a parlamentbe kellene.

Több mint tíz éve zárták be a Lipótmezőt, az ország legnagyobb pszichiátriai intézetét. A többi intézmény kapacitása nem volt felkészülve annyi beteg befogadására, sokan kerültek az utcára. Ma pedig nem várt helyről érkezett a bizonyosság: igény lenne egy nagyobb kórházra, ami a komoly mentális problémákkal küzdőket kezelni tudja. Az Országgyűlésben ma lezajlott ellenzéki akció ugyanis arról árulkodik, hogy komoly bajok vannak az ellenzéki politikusok frusztrációtűrésével.

A kiégés szindróma szinte már népbetegség, Szabó Tímea és a „csajok” pedig szemléltetik, milyen hisztérikus viselkedésig vezet, ha nem könnyű megküzdeni a túl sok stresszel. Talán jobban tennék, ha nyugodtabb munka után néznének, láthatóan nem bírják már idegekkel. (888: Baj van az ellenzék mentális állapotával)

Az ellenzék leégett

Anarchista lendülettel indult a napnak a balliberális ellenzék, de aztán rájöttek, még ehhez is tudni kéne a szabályokat.

Legalább ötször csináltak teljesen hülyét magukból három nap alatt, hiába, a munka törvénykönyve módosítását a parlamenti többség higgadtan megszavazta. Lett valami következménye a parlamenti fenyegetőzésnek? Igen lett, már a fél ország rajtuk röhögött. Így előkerülhettek a sípok, és mobiltelefonok, hogy garantált és teljes körű legyen a nemzet szórakozása! (Origo: A magyar ellenzék megint megmutatta, mihez ért legjobban: a leégéshez)

Az ellenzéki képviselők viselkedése az alkotmányos rend aláásására irányult

Az ellenzéki képviselők viselkedése egyértelműen az alkotmányos rend aláásására irányult, arra, hogy ellehetetlenítsék a demokratikusan megválasztott Országgyűlés törvényhozói munkáját – mondta az Alapjogokért Központ igazgatója szerdán az MTI-nek.

Szánthó Miklós szerint az ellenzéki képviselők viselkedése arra irányult, hogy – mint fogalmazott – „gyermeteg, inkompetens módon és sikertelenül” ellehetetlenítsék a demokratikusan megválasztott Országgyűlés törvényhozói munkáját.

Emlékeztetett: a demokratikus jogállam működésének szerves része a parlament hatékony működése.

„Politikai értelemben tehát a legrosszabb ’68-as baloldali rendzavaró reflexek kerültek elő, de van hazai előkép is: az első világháborút megelőzően Károlyi Mihályék alkalmaztak hasonló agressziót az Országgyűlésben” – fogalmazott. Mint mondta, attól sem lehet eltekinteni, hogy az elmúlt években számos, a nyílt társadalom hálózatához tartozó külföldi előadó tartott kurzust az államhatalom elleni rendzavarásról ellenzéki közéleti személyeknek.

Kérdésként merül tehát fel, hogy ez is vezethetett-e a ma látottakhoz – mondta.

Kiemelte: a házvezetés érdeme, hogy jogszerűen és nyugodtsággal tudta kezelni a helyzetet.

Szánthó Miklós szerint jogi szempontból parlamenti fegyelmi jogi és büntetőjogi konzekvenciák merülnek fel a szerdán történtek kapcsán.

„Előbbi alapján az Országgyűlés rendjét súlyosan sértő vagy például a levezető elnökkel szemben fizikai agresszióval fellépő képviselők a parlament munkájából kizárhatóak, rájuk pénzbüntetés róható ki, sőt, képviselői jogaik gyakorlását is felfüggeszthetik” – mondta.

Hozzátette: ezzel kapcsolatban majd a Házbizottság élhet javaslattal, a házelnök felkérése alapján pedig az ügyrendi bizottság fogja vizsgálni, hogy milyen más tényállások valósulhattak meg, amelyek kapcsán az illetékes nyomozóhatóságok járhatnak el. „Itt szóba jöhet az emberi szabadság elleni bűncselekményektől kezdve a köznyugalom megzavarásán, hivatalos személy elleni bűncselekményeken keresztül a közbiztonság vagy állam elleni bűncselekményekig számos tényállás” – jegyezte meg. (MTI: Alapjogokért Központ: az ellenzéki képviselők viselkedése az alkotmányos rend aláásására irányult)

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .