Kezdőlap Címkék Vízilabda

Címke: vízilabda

Aranyérmes a magyar vízilabda válogatott

0

A magyar férfi vízilabda válogatott nyerte az Európa Kupa zágrábi nyolcas döntőjét: Märcz Tamás együttese a fináléban a házigazda világbajnoki címvédő horvátokat győzte le 10-8-ra.

A magyar csapat – amely a negyeddöntőben Montenegrót, a négy között pedig Olaszországot búcsúztatta – végig vezetve, magabiztosan diadalmaskodott, a tíz gólon nyolcan osztoztak, a legeredményesebb játékos Manhercz Krisztián volt három találattal.
A magyar válogatott már a döntőbe jutásával kiharcolta, hogy júniusban ott legyen a belgrádi világliga szuperdöntőjében, amelynek győztese elsőként szerez kvótát a tokiói olimpiára.

A döntő eredménye:

Magyarország-Horvátország 10-8 (2-2, 3-1, 3-2, 2-3)

a magyar csapat gólszerzői: Manhercz 3, Angyal D., Bátori, Kovács G., Vámos, Német, Erdélyi, Zalánki 1-1

Hárai Balázs sérülése nem jött rendbe, így akárcsak az Olaszország elleni elődöntőben, ezúttal is Német Toni volt Märcz Tamás szövetségi kapitány egyetlen centere. A kapuban ezúttal Nagy Viktor kapott lehetőséget. A világbajnok kapus remekül kezdett, hiszen előbb emberelőnyben hárított, utána pedig kifogta Loren Fatovic ötméteresét, míg a túloldalon Angyal Dániel centerből szerzett vezetést. A horvát egyenlítés után az olaszok ellen győztes gólt szerző Manhercz Krisztián talált be. A házigazdák fórból egalizáltak.

Az OSC 22 éves játékosa a második felvonásban kétszer is bevette a világklasszis Marko Bijac kapuját. Ettől Bátori Bence is felbátorodott, góljának köszönhetően pedig kettővel elment a magyar válogatott (5-3).

A nagyszünet után nagy lehetőséget szalasztott el a magyar válogatott: Vámos Márton ötméterest rontott. A háromgólos különbségre így sem kellett sokat várni, Kovács Gergő bombázott a hálóba. A közte négyért emberelőnyben támadhatott a magyar csapat, de a bejátszás rossz volt, az ellentámadásból pedig ötöst kaptak a házigazdák, Maro Jokovic pedig már nem hibázott. Nem sokkal ezután Vámos javított egy bombával, majd egy távoli horvát találat után Német harcolt ki egy kiállítást, amelyet ő maga szinte azonnal gólra váltott.

A záró felvonás elején Nagy Viktor többször is hárított emberhátrányban, így a horvátok „csak” két gólra jöttek fel, mielőtt Erdélyi Balázs bepofozott egy kipattanót (9-6). A vendéglátók Fatovic góljával zárkóztak, de nehéz helyzetbe kerültek, mivel a Bátorit megütő Javier Garcia Gadea, valamint Luka Luncar fegyelmezetlensége miatt hátrányba kerültek, amit Zalánki Gergő ki is használt. A horvátoknak a hátralevő időben már nem volt esélyük az egyenlítésre.

A találkozót követően a mérkőzés legjobbjának járó elismerést Nagy Viktor vehette át, míg Varga Dénest a torna legértékesebb játékosának választották.

Fotó: Vlv.hu

Märcz Tamás: velünk igenis számolni kell

„Egy olyan új eseményen vagyunk túl, ami az egyik legmagasabb szintű világverseny, még ha a rangja egyelőre nem egyenlő a világbajnokságéval vagy az olimpiával. Most itt volt a világ talán nyolc legjobb csapata, komplett kerettel, és innen sikerült kiemelkedni. Szerettünk volna három jó mérkőzést játszani, lemérni hogy hol tartunk, és eljutni minden meccsen a végsőkig, hiszen győzni szerettünk volna, ez száz százalékban megvalósult. Ez a siker tartást fog adni a játékosoknak, kifelé pedig egy nagyon jó jel, hogy velünk igenis számolni kell” – nyilatkozta a Magyar Vízilabda Szövetségnek a helyszínen a szövetségi kapitány.

A FINA tájékoztatása szerint a belgrádi világliga szuperdöntőben a magyarok a japánokkal, a kanadaiakkal és a spanyolokkal szerepelnek majd azonos csoportban, míg a másik négyesben a házigazda szerbeken kívül az ausztrálok, a horvátok és a kazahok találkoznak egymással.

korábban:

bronzmérkőzés:
Spanyolország-Olaszország 9-7 (3-1, 0-2, 5-3, 1-1)

az 5. helyért:
Montenegró-Szerbia 16-14 (5-6, 5-2, 4-2, 2-4)

a 7. helyért:
Görögország-Oroszország 15-14 (3-3, 5-4, 4-2, 3-5)

(MTI)

Döntős és világliga-résztvevő a magyar vízilabda-válogatott

0

A magyar férfi vízilabda-válogatott kiváló mérkőzésen 12-11-re legyőzte az olasz csapatot az Európa Kupa Zágrábban zajló nyolcas döntőjének  elődöntőjében. Märcz Tamás együttese ezzel biztosította helyét a júniusi, belgrádi világliga-szuperdöntőben, amelynek győztese elsőként szerez kvótát a jövő évi tokiói olimpiára.

Eredmény, elődöntő:
Magyarország-Olaszország 12-11 (3-4, 3-3, 4-2, 2-2)

a magyar csapat gólszerzői: Varga Dé. 4, Vámos 2, Sedlmayer, Kovács G., Jansik Sz., Pohl, Német, Manhercz 1-1

Mivel az olimpiai és Európa-bajnok szerb válogatott – a világliga szuperdöntőjének rendezője – meglepetésre simán kikapott a pénteki negyeddöntőben a spanyoloktól, ezért komoly téttel bírt az olaszok elleni elődöntő, amelynek győztese már biztosan ott lesz Belgrádban, ahol játszhat az első olimpiai kvótáért.

Märcz Tamás szövetségi kapitány a kapuban ezúttal Vogel Somának szavazott bizalmat, viszont nem számíthatott a Montenegró elleni negyeddöntőben kiválóan teljesítő Hárai Balázsra sérülés miatt.

Hárai kiválásával Német Toni maradt az egyetlen center, erre pedig rá is játszottak az olaszok, a Ferencváros játékosának gyorsan két hibája is lett.

Az olaszok jól használták ki előnyeiket, kétgólos előnyre tettek szert, a magyar csapat azonban nagy küzdelemben tartotta magát, s két perccel a nagyszünet előtt egyenlített. Egy bombagóllal így is az olaszoknál volt a minimális előny.

A harmadik felvonásban Varga Dénes két extraklasszis megoldásával – közte egy „szokásos” Francesco Di Fulvio góllal – újra egyenlő volt az állás. Az olaszok ugyan újra előnybe kerültek, de jött a rendkívül harcos és szemfüles Német Toni – miután egy kipattanót értékesített -, majd Varga Dénes, aki a Manhercz Krisztián által kiharcolt ötméterest lőtte be, ezzel először a mérkőzésen a magyar válogatott vezetett.

A zárófelvonás elején az addig szinte hibátlan Di Fulvio kihagyott egy ötméterest, majd a játékrész közepén Varga Dénes egy elképesztő találattal – keresztbe úszva, a kapunak háttal, kapásból talált be – növelte az előnyt. Egy kimaradt magyar fór után az olaszok egy percen belül két emberelőnyös gólt szerezve egyenlítettek. Bő egy perccel a vége előtt Manhercz Krisztián villant: egy az egyben rázta le magáról az embert és bombázott a léc alá. A 22 éves játékos zárta ezzel a találatok során, ugyanis az olaszok nem jutottak már el a magyar kapuig a blokkoló kezek között.

A horvátok lesznek az ellenfél a döntőben

A másik, késő estig húzódó elődöntőben a horvát válogatott 12-9-re legyőzte a spanyol csapatot, így Märcz Tamás tanítványai vasárnap este a horvátokkal mérkőznek meg a fináléban.

az 5-8. helyért:
Montenegró-Oroszország 15-9 (4-3, 2-1, 3-2, 6-3)
Szerbia-Görögország 14-10 (3-4, 5-4, 3-1, 3-1)

elődöntő:
Horvátország-Spanyolország 12-9 (4-3, 1-2, 3-3, 4-1)

0

A magyar férfi vízilabda-válogatott simán, 11-7-re nyert Montenegró csapata ellen az Európa Kupa zágrábi nyolcas döntőjének nyitómérkőzésén.

Eredmény, negyeddöntő:
Magyarország-Montenegró 11-7 (4-2, 2-3, 1-1, 4-1)

a magyar góldobók: Varga 3, Zalánki 2, Sedlmayer, Hárai, Vámos, Manhercz, Pohl, Bátori 1-1

A negyeddöntős meccsen Montenegró együttese szerzett vezetést, Märcz Tamás szövetségi kapitány gárdája azonban hamar válaszolt, s 2-2 után a két balkezes, Zalánki Gergő és Vámos Márton bombagóljaival 4-2-re elhúzott.

A második negyedet Varga Dénesnek a jobb felső sarokban landoló távoli lövése vezette fel, 5-3 után pedig Manhercz Krisztián pattintott távoli lövése ért célba (6-3). Még a nagyszünet előtt Montengró két ízben is betalált, így minimális magyar előnynél vonultak pihenőre a csapatok.

A harmadik negyed itt is, ott is egy gólt hozott, miután Varga második távoli találata után egyszer a rivális is eredményes volt.

A befejező nyolc percben Varga harmadszor is mesterien vette be messziről a montenegróiak kapuját (8-6), majd Zalánki következett: miután büntetőt rontott, látványosan javított, távolról bombázott védhetetlenül a hálóba (9-6). A vetélytárs teljesen elbizonytalanodott, a kegyelemdöfést Pohl Zoltán adta meg, aki közelről húzta a kapuba a labdát, 10-6-ra alakítva az állást, míg a 11-7-es végeredményt Bátori Bence állította be.

Legutóbb 2017 nyarán nyert a magyar válogatott a montenegrói ellen.

A folytatásban Vargáék az olasz-orosz összecsapás továbbjutójával, az olasz válogatottal találkoznak. Szerbia Spanyolország elleni sikere esetén a Märcz-csapat számára biztossá vált volna a világliga belgrádi nyolccsapatos szuperdöntőjében való szereplés, csakhogy a házigazdaként már biztos vl-résztvevő szerb válogatott zágrábi első fellépésén meglepetésre 13-12-re alulmaradt. A magyaroknak így az első háromban kell végezniük Zágrábban, hogy kijussanak a vl-szuperdöntőre, melynek győztese elsőként szerez kvótát a tokiói olimpiára.

Eredmény:
Spanyolország-Szerbia 13-12 (5-4, 3-1, 3-4, 2-3)

Magyarország-Olaszország a döntőbe jutásért

A magyar férfi vízilabda-válogatott az olasz nemzeti együttessel vív meg az Európa Kupa zágrábi nyolcas fináléjának szombati elődöntőjében.

A négy közé a montenegrói csapat pénteki legyőzésével jutott be Märcz Tamás szövetségi kapitány gárdája, míg Itália legjobbjai a nyitónap kora esti összecsapásán az oroszok ellen diadalmaskodtak.

A magyar-olasz mérkőzést szombaton 18.30 órától rendezik a horvát fővárosban.

Horvátország-Görögország 13-11 (1-2, 5-4, 4-1, 3-4)

korábban:
Olaszország-Oroszország 11-9 (3-3, 3-2, 1-3, 4-1)

0

A magyar női vízilabda-válogatott bronzérmet nyert az Európa Kupa Torinóban zajló hatos döntőjében: Bíró Attila együttese a vasárnapi helyosztón két góllal, 13-11-re győzte le a házigazda olasz csapatot. A mérkőzés legjobbja a féltucat gólt szerző Keszthelyi Rita volt.

A döntőt a hollandok nyerték meg, miután két góllal legyőzték az orosz válogatottat.

Női Európa Kupa, döntő:
Hollandia-Oroszország 11-9 (2-1, 4-2, 3-2, 2-4)

Korábban, a bronzmérkőzés:
Magyarország-Olaszország 13-11 (5-5, 3-1, 2-3, 3-2)

a magyar csapat gólszerzői: Keszthelyi 6, Gurisatti 2, Parkes, Szücs, Gyöngyössy, Szilágyi, Illés 1-1

A magyarok a pénteki negyeddöntőben magabiztosan, 13-9-re győzték le a címvédő görögöket, szombaton pedig hatalmas csatában, 15-14-re kikaptak az oroszoktól.

A vasárnapi bronzcsata gólfesztivállal kezdődött, a torinói publikum tíz találatot láthatott az első felvonásban, egyenlő eloszlásban. A második negyed aztán Keszthelyi Ritáról szólt, a magyar válogatott csapatkapitányának három góljára csak eggyel tudtak válaszolni a vendéglátók. A harmadik játékrészben az olaszok egy gólra feljöttek, sőt kétszer egyenlítettek is, de a zárófelvonásban a magyar csapat sikerrel őrizte ismét megszerzett előnyét, s végül két góllal diadalmaskodott.

Az Európa Kupából az első három jut a világliga júniusi szuperdöntőjébe, melynek Budapest ad otthont, így annak a magyar válogatott automatikus résztvevője. A nyári torna győztese szerez elsőként kvótát a 2020-as tokiói olimpiára. (MTI)

A vizes vb magyar eredményei

0

Hosszú Katinka két aranyérme mellett 5 ezüst- és három bronzérmet szereztek a magyar sportolók a budapesti vizes világbajnokságon. Többen nagy meglepetést okoztak, leginkább a 17 évesen második helyet szerző Milák Kristóf.

Magyarország a 9. helyen végzett az éremtáblázaton. A két arany eggyel kevesebb, mint a legutóbbi, kazanyi vb-n, mint ahogy összességében is eggyel kevesebb érmet sikerült szerezni, mint akkor.

A legeredményesebb magyar sportoló, ahogy azt előzetesen is mindenki várta, Hosszú Katinka lett, aki ismét bebizonyította, hogy

mindkét vegyesúszó számban, 200 és 400 méteren is verhetetlen.

Emellett nyert egy ezüstöt 200 méteres hátúszásban és egy bronzot 200 pillangón.

Sokan vártak magyar aranyérmet férfi 200 pillangón is, akár Cseh Lászlótól, akár Kenderesi Tamástól. A dél-afrikai Chad le Clos-t azonban nem lehetett megverni, Cseh második, Kenderesi 4. lett. Mivel egy számban egy országból csak ketten indulhattak, így a 17 éves Milák Kristóf kedvenc számában nem állhatott rajthoz. Maradt neki a 100 méteres pillangóúszás, ahol

háromszor is junior világcsúcsot úszott és a vb egyik legnagyobb meglepetését okozva ezüstérmes lett.

Ugyanebben a számban Cseh ötödik lett.

Ezüstérmet szerzett Verrasztó Dávid is, 400 méteres gyorsúszásban. A férfi vízilabda-válogatott, bár döntőbe jutott, ott kikapott a horvátoktól, így szintén ezüstérmes lett (a női vízilabda-csapat ötödik lett).

Magyar szempontból Milák Kristóf mellett

a másik óriási meglepetést a bronzérmes férfi 4X100 méteres gyorsváltó okozta.

A vb-n élete formájában úszó Kozma Dominikből, Németh Nándorból, Holoda Péterből és Bohus Richárdból álló váltótól már az is szép teljesítmény volt, hogy döntőbe kerültek, éremre viszont valószínűleg senki nem számított tőlük.

Az érmek mellett több, említésre méltó teljesítmény is született. Kapás Boglárka egy negyedik és két ötödik helyet szerzett (1500, illetve 400 és 800 méteren). Hatodik lett a 15 éves Késely Ajna 400 gyorson (1500-on pedig nyolcadik), Bernek Péter 200 háton, a női 4X200-as gyorsváltó, valamint a 4X100-as mix, vagyis női-férfi vegyes gyorsváltó. Szilágyi Liliána 200 pillangón 7. lett, ahogy a férfi 4X100-as vegyesváltó is.

A hosszútávúszók közül Olasz Anna 25 km-en ötödik, 10 km-en nyolcadik lett. A férfiak között a rövidebb távon Rasovszky Kristóf ötödik, a hosszabb távon Gyurta Gergely hatodik helyet szerzett.

A többi magyar induló közül a műúszó Kiss Szofit érdemes kiemelni, aki minden idők legjobb eredményét érte el, 13. lett.

Volt, aki viszont elmaradt a várakozásoktól.

Leginkább Gyurta Dániel, aki egyik mellúszó számban sem jutott még az elődöntőbe se.

A vb-t öt helyszínen rendezték: A Duna Arénában, a Hajós Alfréd uszodában, a Városligetben, Balatonfüreden, valamint a budapesti Batthyányi téren – itt az óriás toronyugrók versenyeztek, a helyszínt képgalériánkban nézheti meg (nagyobb méretért kattintson a képre!):

A Független Hírügynökség kiadásai meghaladják bevételeinket.
A pártoktól független újságírás egyre nehezebb helyzetben van Magyarországon.

A hagyományos finanszírozás modelleket nem csak a politika lehetetleníti el, de a társadalmi kihívások is.

A fuhu.hu fennmaradásához, hosszútávú működéséhez, szerkesztőségünk rászorul támogatásotokra.
Segítségetekkel lehetőség nyílik arra, hogy munkánkat továbbra is az eddig megszokott színvonalon végezhessük tovább.