Kezdőlap Címkék Szent Szövetség

Címke: Szent Szövetség

Tragikomikus új Szent Szövetség Bécsben

0

Magyar – cseh – osztrák nyilatkozat született a “patrióták Európájáról” Bécsben, ahol Napóleon veresége után megkötötték a Szent Szövetséget, amely az első világháborúig jól rosszul garantálta az európai békét.

Most három mini Napóleon gyűlt össze, hogy háborút indítson Európa ellen: Orbán Viktor miniszterelnök, Andrej Babis a szlovák származású ex cseh kormányfő és Herbert Kickl, az osztrák Szabadságpárt elnöke, akinek jó esélye van arra, hogy megszerezze a hatalmat Ausztriában.

Mit deklarált ez a siralmas trió, amely Brüsszelben nem tudja megvalósítani elképzeléseit?

“Olyan Európában akarunk élni, amely szuverén és tántoríthatatlanul képviseli annak érdekeit , nem akadályozza a nemzeti közösségek akaratának végrehajtását. Elkötelezett a béke és a párbeszéd mellett, de ugyanakkor készen áll arra, hogy megvédje magát minden veszéllyel szemben.”

Putyin zsoldosai egyesüljetek?!

A három hős szuverén patrióta igencsak jó viszonyt ápol Oroszországgal, amely jelenleg Ukrajna függetlenségét fenyegeti.

Az osztrák Szabadságpárt, melyet a náci SS veteránjai alapítottak meg, már a Szovjetunióval is kitűnő kapcsolatokat ápolt, később pedig Jörg Haider és utódai erre még rátettek egy lapáttal.

Csak egyetlen példa: amikor a Szabadságpárt adta a külügyminisztert Ausztriában, akkor Putyin odautazott az esküvőre, ahol lelkesen táncolt is a külügyminiszter asszonnyal. Aki már rég nem külügyminiszter viszont Oroszországban él Putyin könyöradományából. Jörg Haider oroszbarát politikáját nemigen szívlelték Washingtonban úgyhogy amikor autóbaleset áldozata lett 2008-ban, akkor sokan a CIA-ra gyanakodtak. Éppúgy mint akkor amikor a Szabadságpárt alkancellárja belebukott az Ibizagate botrányba. A szélsőjobboldali politikus egy feltételezett orosz oligarcha lányát győzködte arról, hogy  orosz pénzen éppen olyan média birodalmat hozzon létre mint Orbán Viktor Magyarországon.

Kamu volt az egész, de arra jó alkalmat kínált, hogy a Szabadságpárt kiessen a hatalomból. Most ugyan a szélsőjobboldali párt a legnépszerűbb Ausztriában, de mind Brüsszelben mind Washingtonban

arra ösztönzik a két nagy hagyományos pártot: a szocialistákat és a néppártot, hogy kössenek koalíciót, és így zárják ki a hatalomból a szélsőjobboldali oroszbarát Szabadságpártot.

Andrej Babis Oroszországban végezte tanulmányait, valószínűleg a KGB tisztje is lett, mert hazatérése után ő kötötte össze a szovjet titkosszolgálatot a csehszlovákkal, amely 1968 után szigorúan moszkvai ellenőrzés alatt állt.

Babis miniszterelnök megbuktatását az USA nagykövetsége szervezte meg Prágában oly módon, hogy rábeszélte a pártokat, hogy ne kössenek koalíciót, az Ano-val, Babis pártjával, amely a legtöbb szavazatot szerezte a választáson.

A kampányban Orbán Viktor is részt vett Babis oldalán.

Orbán Putyin ügynöke?

Amióta a magyar miniszterelnök elszántan védelmezi az orosz érdekeket az Európai Unióban és a NATO-ban, egyre jobban terjed a nézet mindkét szövetségi rendszerben: a “szuverén” magyar miniszterelnök Putyin érdekében cselekszik az európai politikában.

A CIA is vizsgálja Orbán Viktor moszkvai kapcsolatait, nem tudhatjuk, hogy milyen eredményre jutottak, de elég két fontos tényezőt megemlítenünk: egyrészt Orbán Viktor neve rajta volt azon a listán, melyen a Szovjetunió a magyar rendszerváltás főszereplőit kijelölte, átadva a listát az Egyesült Államoknak, melynek nagykövete, Palmer a rendszerváltást levezényelte Magyarországon.

Másrészt: az orosz földgáz szállítások már évtizedek óta arra is szolgálnak, hogy Moszkva európai “barátait” pénzeljék. Orbán Viktor igencsak élhet ezzel a lehetőséggel személy szerint is hiszen állítólag egyik főrészvényese a MET földgáz kereskedő cégnek, mely Svájcban van bejegyezve, és degeszre kereste magát az energia válság idején amikor a földgáz ára az egekbe szökött. A másik módszer a rendszerhasználati díj a magyar földgáz felhasználásban: ebből növekedett Mészáros Lőrinc vagyona egyik évről a másikra 50%-kal megközelítve az 1000 milliárd forintot egy olyan évben amikor a magyar GDP csökkent éppúgy mint a lakosság életszínvonala.

Szép az, ami érdek nélkül tetszik – hirdette a nagy német filozófus Immanuel Kant, akit idén Putyin is méltatott hiszen egész életében Königsbergben élt, melyet 1945 óta Kalinyingrádnak hívnak.

Putyin barátainak tragikomikus szent szövetsége bizonyára szemet szúr mind Brüsszelben mind pedig Washingtonban.

Orbán Viktor minden bizonnyal tudja ezt, és mégiscsak belevágott. Vajon mire számít? Számára a politikai bukás nem alternatíva: a dollármilliárdos Babis visszavonulhatott hiszen csak kisebb korrupciós ügyei voltak. Orbán és egész családja nyakig ül a korrupcióban. Tiborcz István Orbán unokáival nem véletlenül menekült el Marbellaba a 2022-es választások előtt.

Orbánnak minden országgyűlési választáson győznie kell, mert az alternatíva a börtön. Furcsa befejezése lenne egy “szuverén karriernek.”

Orbán és Tisza István

0

Érdekes párhuzamot vél felfedezni az első világháborút megelőző időkkel a magyar miniszterelnök politikai igazgatója, aki a National Interest című amerikai lapban arról írt, hogy Orbán Viktor éppúgy ellenzi a háborút ma mint ahogy azt Tisza István tette az első világháború előtt.

Kissinger, egykori amerikai külügyminiszter is célozgatott arra, hogy a mostani helyzet, mely Putyin Ukrajna elleni agressziója után alakult ki, sokban hasonlít ahhoz, amely Európát jellemezte a XX-ik század elején. Meg kell persze említenünk, hogy Európa ma már távolról sem a világ közepe. Az igazi világhatalmi vetélkedés az USA és Kína között folyik vagyis Európa egyre inkább periféria Oroszországgal együtt. A másik nem elhanyagolható különbség: az első világháború előtt szó sem volt atomfegyverről, amely pedig alapvetően megváltoztatta a hadviselést. Nem véletlen, hogy harmadik atombombát senki sem robbantott fel 1945 augusztusa óta. A III-ik világháborúnak ugyanis nem lenne győztese sőt világa sem nagyon. Orbán Balázs politikai igazgató mindenesetre realista külpolitikát javasol. Mintha Tisza István azt képviselte volna.

“Károlyi Mihálynak igaza volt, ez a háború nem állt érdekében Magyarországnak!”

E szavakkal ismerte el 1918 őszén Tisza István miniszterelnök, hogy az első világháborút az Osztrák-Magyar Monarchia elveszítette. Károly király és császár nem véletlenül nevezte ki kormányfőnek Károlyi Mihályt hiszen ő volt a béke embere a magyar parlamentben nem pedig Tisza István. Ez az apróság elkerülhette Orbán Balázs politikai igazgató figyelmét.

Aki mondandóját szemmel láthatóan annak az amerikai történésznek a szellemében fogalmazta meg, akit Orbán Viktor miniszterelnök nemrég fogadott a Karmelita kolostorban. John Mearsheimer arról beszélt Budapesten is, hogy két iskola van Washingtonban, ahol a diplomáciai irányt megfogalmazzák: az egyik a realista, a másik az idealista. A realista irányzat leghíresebb képviselője az idén már 99 éves Kissinger, aki a Szent Szövetség példáján bizonyította be, hogy a különböző társadalmi rendszerű nagyhatalmaknak együtt kell működniük a béke érdekében. Így sikerült tartós békét teremteni a XIX-ik században a napóleoni háborúk után. Az idealista viszont ideológia alapon képzelik el a diplomáciát. Jelen pillanatban erre tipikus példa a Biden adminisztráció, amely a demokráciákat állítja szembe a diktatúrákkal vagy Putyin, aki a liberális világrend ellen harcol.

Kissinger többször is bírálta a Biden diplomáciát, amely egyaránt ellenfélnek jelölte meg Kínát és Oroszországot. A realista diplomácia szerint az USA-nak semmiképp sem szabad megengednie, hogy Kína és Oroszország egységfrontot alkosson ellene.

A háborúban az jár a legjobban, aki kimarad belőle

Szunce mester, akinek elmélkedése a háborúról és a békéről, a legrégebbi filozofikus írás ebben a tárgykörben, a katonai konfliktus elkerülését javasolta a kínai császárnak. A háború ugyanis zéró végösszegű játszma, mindkét fél vesztes, mert rosszabbul áll mint a háború előtt. Jól látszott ez az első világháború után amikor Oroszországban megbukott a cár, Németországban a császár, a Habsburg monarchia pedig szétesett, a történelmi Magyarország a darabjaira hullott. A győztes egyértelműen az Egyesült Államok lett, amely a világgazdaság meghatározó szereplőjévé vált miután a brit birodalom nyakig eladósodott a háborús kiadások miatt.

Orbán Viktor amikor a béke mellett foglal állást, szakít a magyar jobboldal háborús vonalával, amely mindkét világháborúban tökéletesen csődöt mondott. Ezt jelenti a realizmus ebben az esetben amikor senki sem tudhatja, hogy mikor ér véget Putyin háborúja Ukrajnában. Az USA állítólag már tárgyal az oroszokkal valamiféle tűzszünetről. Macron francia elnök felkérte Hszi Csin-ping kínai elnököt, hogy gyakoroljon nyomást Putyinra a béke érdekében. Orbán Viktor abban reménykedhetett, hogy a magyar diplomácia valamiféle közvetítő szerepet játszik holott tudhatná: a realista diplomáciában a kis államoknak egyáltalán nem osztanak lapot.

FRISS HÍREK

A Független Hírügynökség kiadásai meghaladják bevételeinket.
A pártoktól független újságírás egyre nehezebb helyzetben van Magyarországon.

A hagyományos finanszírozás modelleket nem csak a politika lehetetleníti el, de a társadalmi kihívások is.

A fuhu.hu fennmaradásához, hosszútávú működéséhez, szerkesztőségünk rászorul támogatásotokra.
Segítségetekkel lehetőség nyílik arra, hogy munkánkat továbbra is az eddig megszokott színvonalon végezhessük tovább.

Ide kattintva megtalálod bankszámlaszámunkat!

NÉPSZERŰ HÍREK