Kezdőlap Címkék Ranglista

Címke: ranglista

Babos öt helyet javítva a 39.

0

A magyar éljátékos annak köszönheti előrelépését, hogy a döntőig jutott Monterreyben, ahol vasárnap a harmadik helyét megszilárdító Garbine Muguruzától kapott ki.

Babos – honlapja szerint – a folytatásban megkezdi a felkészülést a salakpályás szezonra, első tornáját három hét múlva vívja a vörös borításon Rabatban.

Női tenisz-világranglista (a WTA honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):

0

A két világsztár a sanghaji torna vasárnapi döntőjében csapott össze egymással, és a svájci játékos könnyed győzelmet aratott, így a rangsorban a múlt hét eleji 2370 pontos különbség 1960-ra csökkent.

A legjobb magyar, Fucsovics Márton jelenleg a 103., míg Balázs Attila a 163. pozícióban áll.

Férfi tenisz-világranglista (az ATP honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):

0

Hétfőtől Simona Halep nevével kezdődik majd a női teniszezők világranglistája, ez azután vált biztossá, hogy a román játékos szombaton bejutott a döntőbe a pekingi keménypályás tornán.

A 26 éves teniszező a Roland Garros-győztes Jelena Ostapenko ellen nyert az elődöntőben – a júniusi, párizsi fináléban is ez volt a párosítás, de akkor a lett győzött -, és ezzel leváltja a WTA-rangsor élén a spanyol Garbine Muguruzát. Halep az első román játékos, aki női világelső lesz.

A férfi világranglista-vezető is döntőt játszhat a kínai fővárosban: Rafael Nadal szombaton három szettben kerekedett felül a bolgár Grigor Dimitrovon.

Soha nem látott zuhanás

0

Bár az ilyesfajta ranglistákat érdemes a helyükön kezelni – azaz kellő fenntartással –, mégis figyelemre méltó, hogy a FIFA legújabb világrangsorában a magyar válogatott egészen az 59. helyig csúszott hátra.

A helyezés sem hangzik különösebben jól, legutóbb 2006-ban, azaz még bőven a nagy nemzeti futballreform előtt álltunk ennyire szerény pozícióban, ám ennél is sokkal ijesztőbb, hogy honnan buktunk ide – írja az Index, amely grafikonon mutatja be plasztikusan a visszaesés mértékét. 2016-ban még a 26. helyen rangsorolták az éves átlagteljesítmény alapján a magyar csapatot, ehhez képest 33 hellyel került a válogatott hátra

Az eddigi rekordzuhanásunk 19 hely volt.