1440

A Seattle Seahawks védőjének, Richard Shermannek elszakadt az Achillese, nem játszhat már a szezonban. Csapata ennek ellenére 22-16-ra megnyerte a csoportrangadót az Arizona Cardinals ellen.

Aaron Rodgers, Odell Beckham, J.J. Watt, Deshaun Watson, Joe Thomas és Andrew Luck után a liga újabb emblematikus játékosa dőlt ki a szezon hátralevő részére: Richard Shermannek,

az NFL egyik legjobb cornerbackjének elszakadt az Achillese.

Ráadásul a vendégek hírhedt, Legion of Boom becenevű védelméből eleve hiányzott a vezér, Earl Thomas, a meccsen pedig Kam Chancellor is megsérült. Így aztán a negyedik negyedben feltámadt a Cardinals passzjátéka, addig összesen 130 yardja volt a szintén sérült Carson Palmer helyén játszó Drew Stantonnak.

Hátrányban is voltak: a Seahawks az első negyedben szerzett vezetést Jimmy Graham elkapott touchdownjának köszönhetően, ezt a második negyedben Jermaine Gresham kiegyenlítette.

Ezután azonban a Cardinals futóját, Adrian Petersont Chancellor a saját endzone-jában vitte földre, ez kétpontos safetyt ért.

Ezután két mezőnygóllal növelte előnyét a vendégcsapat. A harmadik negyedben három ponttal közelebb férkőzött a Cardinals, de egy újabb Russell Wilson – Jimmy Graham összjáték ismét TD-t jelentett a Seahawksnak. Ezt egy Wilsonra jellemző, hihetetlen menekülés előzte meg:

A végén még egy futással szorosabbá tették az eredményt a hazaiak, 22-16 lett a vége.

Russell Wilson 238 yardot és 2 TD-t, Drew Stanton pedig végül 273 yardot és egy TD-t passzolt – viszont a hazai irányító labdáinak alig több, mint fele volt pontos.