Nagyszerű meccsen verték ki a belgák a brazilokat

0
957
Fotó: MTI/EPA/Francis R. Malasig

A remekül játszó Belgium kétgólos előnyt szerzett az első félidőben, de a meccs végén kapusbravúrra is szükségük volt a győzelemhez.

A braziloknál a védekező középpályás Casemiro sárga lapok miatt nem játszhatott, a belgáknál a szövetségi kapitány taktikai okokból változtatott két helyen: az előző, drámai meccsen csereként gólt szerző két játékos, Chadli és Fellaini ezúttal a kezdőcsapatba került.

A kezdettől fogva nagy iramú meccs első nagy helyzete a brazilok előtt adódott: Neymar beadása Thiago Silváról a kapufára pattant. A belga védelem többször is bizonytalannak tűnt, több helyzetet is kialakítottak a brazilok

Aztán a 13. percben

kicsit váratlanul vezetést szerzett Belgium:

Chadli szöglete a Casemiro helyén játszó Fernandinho válláról a saját kapujába pattant.

Innentől kezdve a brazilok még erősebben nyomtak, a belga kontrák viszont nagyon veszélyesek voltak. A 31. percben egy brazil szöglet után Lukaku a saját térfelének közepéről indulva 40-50 méteren keresztül vezette a labdát, jól passzolt Kevin De Bruyne-nek, aki kilőtte a hosszú sarkot: már kétgólos volt a belga előny.

Szinte azonnal szépíthettek volna a brazilok, Gabriel Jesus szabadon fejelhetett, de a kapu mellé. Nem sokkal később Thibaut Courtois-nak kétszer is nagyot kellett védenie, előbb egy megpattanó beadásnál, majd Coutinho lövésénél.

A belgák nagy önbizalommal játszottak,

ezt jelezte az is, hogy egy szögletet a középhátvéd, Kompany sarokkal (!) tett kapura, nem is veszélytelenül.

A szünet után beszorította ellenfelét a brazil csapat, de hiába dolgozott ki helyzeteket, nem volt szerencséje, a belga védők remekül vetődtek bele a lövésekbe és Courtois is remek formában volt. Ugyanakkor hátul is figyelniük kellett, Hazard, Lukaku és De Bruyne révén a belga ellentámadások mindig veszélyesek voltak, egy ilyen során Hazard alig lőtt mellé.

Végül azonban

szépíteni tudtak a brazilok:

a 75. percben Coutinho zseniális emelése után a csereként nem sokkal korábban beállt Renato Augusto fejelt a kapuba. Pár perccel később ugyanő duplázhatott volna: középről tisztán lőhetett, de a kapu mellé.

A belgák ekkor már csak az eredmény tartására törekedtek, ezt tükrözték a cserék is. A 94. percben mégis majdnem egyenlített Brazília:

Neymar lövését Courtois óriási bravúrral tolta szögletre.

Ez volt az utolsó lehetőség, Belgium egy újabb nagyszerű meccsen 2-1-re nyert és bejutott az elődöntőbe.

Ezzel az utolsó, nem európai csapat is kiesett. A brazilok 15 meccs után először kaptak ki, a belgák viszont már 24 meccse veretlenek, és minimum megismétlik legjobb vb-eredményüket, az 1986-os negyedik helyet. Kedden az Uruguay ellen 2-0-ra győző Franciaországgal játszanak majd a döntőbe jutásért.