Hihetetlen fordulatok az év egyik legjobb meccsén

0
1000

Több fordulatos meccs is volt az NFL nyolcadik játékhetének vasárnapi meccsein. A leglátványosabb a Seahawks-Texans meccs lett, ahol pedig a legtöbben a védelmek párbajára számítottak, de mindkét irányító fantasztikusan játszott. A szezon feléhez közeledve, ha matematikailag még nem is vesztették el az esélyt, de a realitást nézve több csapat kezdhet lemondani a rájátszásról.

A nap meccse: Seattle Seahawks – Houston Texans 41-38

Letérdelt a himnusz alatt a vendégjátékosok többsége, nem is elsősorban a feketéket érő erőszak elleniből Donald Trump elleni tüntetéssé váló tiltakozáshullám miatt, hanem azért, mert a csapat tulajdonosa korábban sértő módon nyilatkozott a térdelő játékosokról. Azt mondta:

„nem engedhetjük, hogy a rabok vezessék a börtönt”.

Hiába kért bocsánatot, így válaszoltak neki a játékosai.

A vendégek irányítója, az újonc Deshaun Watson már az elején megmutatta, miért gondolják egyre többen úgy, hogy

a Texans hosszú időre megtalálta az irányítóját:

Utána viszont jött a Seahawks fantasztikus védelme, a Legion of Boom és vezére, Earl Thomas:

És tovább hullottak a pontok: még az első negyedben szerzett mindkét csapat szerzett egy-egy újabb touchdownt.

Watson pedig mintha csak bizonyítani akarná, hogy a Legion of Boomtól sem fél, sorra adta a hosszabb passzokat.

Will Fullernek ez már a hetedik elkapott touchdownja volt a szezonban (mindössze 11 elkapásból) – ő vezeti a ligát ebben, pedig az első három meccset sérülés miatt ki kellett hagynia.

De nem akart lemaradni a Seahawks sem, Wilson újra Richardsonnak adott TD-passzt. 21-21 volt a félidő egy olyan meccsen, ahol mindenki inkább a védelmek csatájára számított.

A harmadik negyedben kicsit lassított is a két csapat, mezőnygólokat váltottak. Aztán jött a seattle-i védelem megint: Richard Sherman ellopta Watson passzát.

Mezőnygóllal büntették a hibát a hazaiak. Watson azonban nem vesztette el az önbizalmát, újabb sikeres hosszú passzokkal ismét végigmentek a pályán és a negyedik negyedben megfordították az állást.

De Wilson is megmutatta, milyen hosszú passzokat tud dobni:

Ezután újabb TD-t értek el a hazaiak, vagyis megint ők vezettek, öt és fél perccel a vége előtt. Kevesebb mint egy perccel később azonban megint a vendégeknél volt az előny, egy újabb hosszú játék után, Watson passzát ezúttal DeAndre Hopkins vitte be 72 yardról:

Az előzmények miatt senki nem gondolta, hogy itt vége a meccsnek: Wilson megint végig is vitte a csapatát a pályán, csakhogy Marcus Williams az endzone közelében ellopta a passzát:

Csak futásokkal viszont nem tudta lepörgetni az időt a Texans, még egyszer jöhetett a hazai csapat, és

Wilson három hosszú passzal meg is fordította megint az állást:

a végén Jimmy Graham kapta el a labdát az endzone-ban.

21 másodperce maradt a Texansnak, de ezalatt már nem tudtak egyenlíteni, Watson kétségbeesett passzát megint Sherman kapta el, így a szezon egyik legjobb meccsén végül a Seahawks nyert.

A vereség és a három interception ellenére Deshaun Watson remekül játszott, pedig ötször sackelték: a liga egyik legjobb védelme ellen 402 yardot és négy TD-t passzolt, és emellett ő volt a csapata legjobb futója is, 67 yarddal. Ha nem sérül meg, és tovább fejlődik,

hamarosan az elit irányítók között emlegethetjük.

Nagyszerűen játszott Russell Wilson is: 452 yardot és négy TD-t passzolt, mellette 30 yardot futott – a hazai futók őt leszámítva összesen jutottak három yardig: Eddie Lacy például hat próbálkozásból nulla, Thomas Rawls ugyanennyi kísérletből mínusz egy yardot hozott össze.

Az elkapók is nagyszerű számokat hoztak: a Texansnál Hopkins 224 yard, egy TD, Fuller 125/2, a Seahawksnál Tyler Lockett 121 yard, Richardson 105 yard, 2 TD.

A két csapat összesen 988 támadóyardot ért el.

Washington Redskins – Dallas Cowboys 19-33

Mindkét csapat 3-3-mal állt, vagyis óriási jelentősége volt a meccsnek. A Philadelphia Eaglest ugyan nehéz lesz befogni a csoportban, de a rájátszást a csoport második helyéről is el lehet érni, ehhez viszont győzelmekre van szükség.

A Redskinsnek volt több hiányzója: Josh Norman ugyan felépült, de megsérült a másik kezdő cornerback, Bashaud Breeland, nem játszhatott Mason Foster és az újonc Jonathan Allen sem, és hiányzott három kezdő támadófalember, az Eagles ellen megsérülő Trent Williams és Brandon Scherff, valamint Spencer Long is.

A Cowboys kezdhette a meccset, de Ezekiel Elliott (akinél még mindig kérdés, mikor lép életbe a hatmeccses eltiltása) az első játékban elvesztette a labdát, ezt mezőnygóllal büntette a Redskins. A következő drive-ban aztán Elliott 13 yardos touchdownnal javította hibáját.

De Kirk Cousins jó passzai után Rob Kelley is futott TD-vel válaszolt, 10-7-re vezetett ekkor a Redskins. A következő drive-ban mezőnygól-kísérletig jutott a Cowboys, amit a Dan Bailey sérülése miatt igazolt Mike Nugent kihagyott.

A Redskins rúgója nem hibázott ezután, de amikor a következő drive-ban újra rúghatott, akkor a kísérletét blokkolták, Orlando Scandrick pedig néhány yard híján vissza is vitte a labdát. Elliottnak innen már nem volt nehéz dolga, fordított a Cowboys a szakadó esőben.

A második félidőt a Redskins kezdhette – de ők is labdavesztéssel indítottak. Kirk Cousinson folyamatosan nagy volt a nyomás (főleg a támadófal gyengesége miatt), egyszer ki is sikerült ütni a kezéből a labdát, mezőnygóllal büntetett a Cowboys.

Sőt, újabb washingtoni labdavesztés jött: a kickoff-visszahordásnál ejtette el a labdát Chris Thompson, újabb mezőnygóllal hét pontra nőtt a két csapat közti különbség.

A Redskins továbbra sem tudott pontokat elérni, a Cowboys viszont Elliott futásaival és Prescott passzaival a következő drive-ban megint eljutott egy mezőnygólig.

Egy újabb sérülés miatt

a hazaiak támadófalában ekkorra már csak egy kezdőjátékos maradt,

így a dallasi védők folyamatosan ott voltak Cousins nyakán, gyorsan megállt a Redskins támadása. A hazai védők pedig így egyre többet voltak a pályán, értelemszerűen egyre jobban fáradtak: egy újabb mezőnygóllal már 13 pontra nőtt a különbség.

Valamennyire összeszedte magát a hazai csapat: nagy nehezen és némi szerencsével végigmentek a pályán (kétszer is centiken múlt az interception), Cousins Josh Doctsonnak adott touchdown-passzt – miközben újabb támadófalember sérült meg, az extra pont pedig kimaradt.

Egy perccel a vége előtt még visszakapta a labdát a Redskins, de beleütöttek Cousins passzába, amelyet Byron Jones elkapott és touchdownt is szerzett belőle.

Prescott végül csak 143 yardot passzolt, Elliott viszont 150-et (és két TD-t futott). Cousins a megtizedelt támadófal ellenére mindent megtett, 263 yardot passzolt (ebből 123-at Jamison Crowdernek), a futások viszont egyáltalán nem mentek, csak 50 yardig jutott a hazai csapat a földön.

Cleveland Browns – Minnesota Vikings 16-33

Az idei utolsó, Londonban játszott meccsen a Vikingsnél továbbra is Case Keenum irányított, de rendbejött az első számú elkapó, Stefon Diggs. Az eddig még nyeretlen Brownsnál a támadósor idén katasztrofális, ráadásul a múlt héten kidőlt Joe Thomas, és a védelemből fontos emberek hiányoztak sérülés miatt, többek között a két újonc, Myles Garrett és Jabrill Peppers.

Ehhez képest nagyon fordulatos meccs volt: interceptionnel kezdett a Browns, egy felpattanó labdát szereztek meg, amit Isaiah Crowell gyorsan touchdownra is váltott.

A Vikings ezután egy mezőnygóllal és egy touchdownnal fordított – érdekesség, hogy mindkét TD után kimaradt az extra pont. A félidő végén aztán DeShone Kizer megvillantott valamit abból, miért bíznak benne Clevelandben, két jó passz után maga vitte be a labdát egy yardról az endzone-ba, de a Vikingsnak még volt ideje egy mezőnygólra.

A második félidő első játékában pedig a Vikings védői kiszedték Crowell kezéből a labdát, újabb mezőnygóllal ismét fordított az elvileg vendégcsapat, de egy jó kickoff-visszahordás után újra a Brownsé lehetett volna az előny – az újonc rúgó, Zane Gonzalez azonban kihagyta a mezőnygól-kísérletet. Jó védekezés után újra ő jött, ekkor már berúgta, 16-15-re vezetett ekkor a Browns.

Csakhogy megint jött a Vikings, Jerick McKinnon TD-jével újra fordítottak. Erre pedig

a Browns már nem tudott válaszolni,

már csak a Vikings szerzett pontokat.

Keenum a meccs elején eladott labda ellenére jól játszott, 288 yardig jutott, de a korábbi meccseihez képest Kizer sem volt rossz, most először nem adta el a labdát. És a végén még Everson Griffen is szerzett egy sacket a Vikingsból, ami azt jelenti, hogy a szezon minden eddigi meccsén sikerült ez neki.

New England Patriots – Los Angeles Chargers 21-13

A remek formában lévő, előző három meccsét megnyerő Chargers látogatott a Patriotshoz, ahonnan hiányzott az egyik legjobb védő, Dont’a Hightower.

Ez meg is látszott az elején, amikor Melvin Gordon szenzációs, 87 yardos touchdownt futott:

Egy TD után egy

hatalmas hibának köszönhetően

vette át a vezetést a Patriots: Travis Benjamin egy punt után hátrafele futott a labdával, és a saját endzone-jában vitték le a földre: ez kétpontos safetyt ért.

Két mezőnygól után a második félidőben egy harmadikkal növelte előnyét a Patriots, igaz, közben kettőt ki is hagytak. A Chargers viszont sokáig nem tudott pontot szerezni, bár ebben volt, hogy erősen vitatható bírói ítélet akadályozta őket. Végül aztán a negyedik negyed közepén sikerült egy TD-vel közelebb zárkózniuk.

Ezután Stephen Gostkowski egy újabb mezőnygólt még berúgott, 68 másodperce maradt a Chargersnek az egyenlítésre, Philip Rivers utolsó dobása azonban nagyon gyenge lett, simán lehúzta az egyik védő.

Rivers végül 212 yardig jutott, Melvin Gordon pedig ugyan futott 132 yardot, de ennek több mint felét egyetlen játékban hozta össze. A Patriotsban Tom Brady eljutott ugyan eljutott 333 yardig, de ennek jelentős részét az elkapás utáni yardokkal hozták össze a csapattársai.

Philadelphia Eagles – San Francisco 49ers 33-10

Az egész ligában a legjobb mérleggel rendelkező Eagles a nyeretlen 49ers fogadta – az NFL-ben az ilyen meccseken szoktak meglepetések történni.

Ezen a meccsen viszont ez elmaradt. Kicsit döcögősebb kezdés után már az első félidő végén elhúzott a hazai csapat, többek között Jalen Mills visszahordott interceptionjének köszönhetően.

Már 20 pontra vezetett az Eagles, amikor Carson Wentz is eladta a labdát:

És ezt TD-vel büntették a vendégek – igaz, Wentz aztán gyorsan javított is:

Az MVP-esélyesként emlegetett irányító most nem játszott annyira jól, 211 yardig és két TD-ig jutott az egy eladott labda mellett. A 49ersben az újonc C.J. Beathard 167 yardot és egy TD-t passzolt, de kétszer el is adta a labdát. Ráadásul 40 yarddal ő volt a csapat legjobb futója is,

Tampa Bay Buccaneers – Carolina Panthers 3-17

A csoportrangadón a Buccaneers számára már-már az volt a tét, hogy marad-e még esélyük a rájátszásra. Jonathan Stewart látványos repülésével viszont a Panthers szerzett vezetést:

Ezután pedig hosszú ideig csak mezőnygólok születtek, egy-egy mindkét oldalon. A negyedik negyed közepén aztán jött Cam Newton és Kelvin Benjamin:

Nem is született több pont a meccsen, amelyen főleg a védelmek teljesítettek jól – leginkább a Panthersben a harmadik agyrázkódása után visszatérő Luke Kuechly. Newton mindössze 154 yardot passzolt, egy TD mellett egyszer eladta a labdát, és megint ő volt a csapata legjobb futója, de ehhez 44 yard is elég volt neki. A vendégeknél Jameis Winston két interceptiont dobott és még egy fumble-t is elvesztett.

Buffalo Bills – Oakland Raiders 34-14

A szezon előtt több kulcsjátékosától megváló Bills a héten újabb sztárt cserélt el: Marcell Dareus Jacksonville-be került. Ennek ellenére bőven a várakozásokon felül szerepelt eddig a csapat, ami viszont nem mondható el a Raidersről.

A vendégek szereztek vezetést, de Andre Holmes szép elkapásával egyenlítettek a hazaiak:

Sőt, egy visszavitt fumble után már vezettek is:

Az előnyüket pedig folyamatosan növelték, a Raiders támadói nem nagyon tudtak mit kezdeni a Bills védelmével, mint ahogy a vendégvédők sem LeSean McCoy futásaival.

McCoy végül 151 yardig jutott – majdnem annyit futott, mint amennyit Tyrod Taylor passzolt (164-et). A Raiders irányítója, Derek Carr ugyan eljutott 313 yardig, de egy TD mellett két interceptiont is dobott, és futásokkal is csak 54 yardot hozott össze a csapat, és két fumble-t is elvesztettek.

New York Jets – Atlanta Falcons 20-25

Két olyan csapat találkozott, amely az idény előtti várakozásokhoz képest meglepetést okozott:

a Jets sokkal jobban, a Falcons rosszabbul szerepel

– három vereség után érkezett New Yorkba a csapat. A meccset gyors TD-váltással kezdték, a Falcons irányítója, Matt Ryan ugyanakkor két fumble-t is elveszített az első félidőben, így aztán Robby Anderson elkapása után a hazaiak vezettek a szünetben.

A második félidőben aztán éledni kezdett a Falcons, és Mohamed Sanu elkapásával át is vették a vezetést:

Amit aztán meg is tartottak a végéig. Érdekesség, hogy a két irányító majdnem ugyanúgy passzolt: Matt Ryan 254, Josh McCown 257 yardot, és mindketten két TD-t. A Falconsnak viszont jobban mentek a futások, a Jets mindössze 43 yardig jutott a földön.

Cincinnati Bengals – Indianapolis Colts 24-23

Két olyan csapat találkozott, amely eddig komoly csalódást okozott a szurkolóiknak, igaz, a Coltsnál erre magyarázat Andrew Luck sérülése.

A helyette játszó Jacoby Brissett is képes viszont ilyen passzokra:

De villant a Bengals újonc futója, Joe Mixon is:

A Colts vezetett sokáig, de aztán a negyedik negyedben Brissett eladott labdáját Carlos Dunlap TD-re vitte vissza:

És ezzel nyertek végül a hazaiak, hiába védekeztek jól a futások ellen a vendégek, csak 58 yardig jutott a földön a Bengals. Mindkét irányító elég pontatlan volt, Andy Dalton 243 yardot és két TD-t passzolt, és hasonló számokat hozott össze Brissett is (233/2), de neki ott volt a meccset eldöntő eladott labdája is.

New Orleans Saints – Chicago Bears 20-12

Mindenki biztos hazai győzelemre számított a meccs előtt, és nem is történt meglepetés. Fokozatosan elhúzott a Saints, a Bearsnek nem igazán volt esélye, még úgy sem, hogy az addig remekül játszó Saints-futó, Mark Ingram két fumble-t is elvesztett a negyedik negyedben.

Drew Brees 299 yardig jutott, és bár touchdownt nem passzolt, mégis ünnepelhetett: Brett Favre és Peyton Manning után

ő lett a harmadik irányító, aki eljutott 6000 sikeres passzig.

A Saints-szurkolóknak biztató, hogy a védelem is egyre jobban játszik.

A vendégeknél megint a 102 yardot futó Jordan Howardot lehet kiemelni, és Mitch Trubisky is futott 53 yardot, viszont csak 164-et passzolt és egyszer el is adta a labdát.

Detroit Lions – Pittsburgh Steelers 15-20

Hiába jutott el többször is a vörös zónába a hazai csapat, csak mezőnygólokat sikerült elérnie, márpedig a Steelerst így nehéz megverni: nem is sikerült, hiába volt jó a Lions védekezése, egy fumble-t és egy interceptiont is szereztek (mindkettőt Glover Quin).

Az első félidőben összesen négy mezőnygólt rúgtak a hazaiak, és még vezettek is, Le’Veon Bell futott touchdownja mellett ugyanis a vendégek csak egy mezőnygólt rúgtak. A harmadik negyedben aztán eldőlt a meccs: a Steelers egy újabb mezőnygól után újabb TD-t szerzett: Ben Roethlisberger passzát az újonc JuJu Smith-Schuster 97 yardról vitte be az endzone-ba.

Ezzel egyébként ő lett az első játékos, aki 21 éves kora előtt négy TD-t szerez. A Lions pedig már csak szépíteni tudott egy ötödik mezőnygóllal.

Roethlisberger végül 313 yardot passzolt (193-at Smith-Schusternek), a hazaiak irányítója, Matthew Stafford pedig 423-at, ő TD és eladott labda nélkül. A futások viszont továbbra sem mennek a Lionsnak, már

58 meccse nem volt 100 yardot elérő futójuk.

A játékhét első meccsén a Baltimore Ravens 40-0-ra verte a Miami Dolphinst. Az utolsó meccset hétfő éjjel játsszák, a Kansas City Chiefs fogadja a Denver Broncost.