Fucsovics kikapott Goffintől, osztályozón a magyarok

0
1152
(MTI/EPA/Julien Warnand)

Az első számú magyar teniszező 7:5, 6:4, 3:6, 6:2-re kikapott David Goffintől vasárnap a liege-i Davis Kupa-nyolcaddöntőben, ezzel a tavaly döntős belgák 3-1-es összesítéssel továbbjutottak a negyeddöntőbe, míg a magyar válogatottra osztályozó vár szeptemberben.

A párharc csúcstalálkozóján a tavalyi ATP-világbajnokságon finalista Goffin 4:2-re elhúzott, de a csütörtökön 26 éves magyar kiegyenlített, ám 5:6-nál ismét elvesztette a szerváját, ami az első szettbe került. A második játszma kiegyenlített küzdelmet és remek Fucsovics-pontokat hozott, ám a vendégek vezére 5:4-nél ismét elbukta az adogatását, és szűk másfél óra elteltével már dupla szetthátrányban volt.

Az Australian Open nyolcaddöntőse azonban nem adta fel, és fogcsikorgató csatában, egy ízben láb közötti átemelést ütve 6:3-mal szépített. Goffin a magas színvonalú negyedik szettben ismét igazolta klasszisát, szórta az ászokat, kétszer is brékelt, 4:1-ről pedig már nem volt visszaút. A találkozó 2 óra 35 percig tartott, a tét nélküli ötödik mérkőzést már nem játszották le.

A belgák 3-1-es összesítéssel továbbjutottak a negyeddöntőbe, ahol idegenben mérkőznek meg az Egyesült Államok legjobbjaival. A magyarok szeptemberben osztályozót vívnak majd a másodosztály egyik feljutó-jelöltjével.