Kezdőlap Címkék Vardar Szkopje

Címke: Vardar Szkopje

Drámai meccsen nyerte meg a kézilabda Bajnokok Ligáját a Győr

0

Akárcsak tavaly, most is hosszabbításban győzte le a Vardar Szkopje csapatát a Győri Audi ETO női kézilabda csapata a Bajnokok Ligája döntőjében. Hiába védett szenzációsan a macedónok francia kapusa, a hosszabbításban Eduarda Amorim ellenállhatatlan volt, Kiss Éva pedig ziccert védett az utolsó pillanatban.

Hatalmas csata volt a pályán.
MTI Fotó: Illyés Tibor

A tavalyi döntő ismétlődött meg a női kézilabda Bajnokok Ligájában, akkor is a Győri Audi ETO és a macedón Vardar Szkopje játszotta a finálét, ahol hosszabbítás után a győriek ünnepelhettek. Idén mind a két csapat sok nehézséggel küzdött: a Vardarról már régóta lehet tudni, hogy a szezon végén szétesik, minden játékos elhagyja a csapatot, a győrieknél pedig a sikeredző, a spanyol Ambros Martin jelentette be távozását.

Győrben rengeteg volt idén a sérülés is,

a világ egyik legjobb kézilabdázója, a norvég Nora Mörk február óta nem játszhat térdsérülés miatt, szintén az egész szezonra kidőlt a magyar válogatott Tomori Zsuzsanna, nemrég megsérült a jobbszélső Jana Knedlíková, de a kulcsemberek közül a holland Nycke Grootnak, a norvég Stine Oftedalnak és brazil Eduarda Amorimnak is heteket kellett korábban kihagynia.

Ennek ellenére mindkét csapat eljutott a BL szokás szerint Budapesten rendezett négyes döntőjébe, ahol tegnap a Győr a román CSM Bukarestet, a Vardar pedig az orosz Rosztovot győzte le.

A meccs érdekessége volt, hogy a Győr német beállója, Anja Althaus tavaly még a Vardar játékosa volt, míg a macedónok francia kapusa, Amandine Leynaud jövőre már szintén a Győrben játszik majd.

A meccs két győri góllal kezdődött, és ez a különbség állandósult az első negyedórában.

Mindkét csapat sokat hibázott támadásban,

és a két kapus, Leynaud és a győri Kari Aalvik Grimsbø is több labdát fogott. Groot viszont nagyszerűen játszott, az ő harmadik góljával 7-4-re vezetett a Győr a 17. percben, mire a vendégek időt kértek.

Továbbra is keményen védekezett mindkét csapat, a következő hét percben mindössze egyetlen gól született, utána viszont két újabb góllal egyenlítettek a macedónok – Ambros Martin is időt kért. Hiába, egy szép ejtés után a meccsen először vezetett a Vardar.

Ekkor már több mint tíz perce nem lőtt gólt a magyar csapat,

végül emberelőnyből sikerült megtörni a rossz sorozatot. A nagyon kevés gólt hozó első félidő 9-9-es döntetlennel ért véget.

A második félidő macedón gólokkal kezdődött, Leynaud továbbra is nagyszerűen védett, ráadásul Amorim mezhúzásáért megkapta második kiállítását is:

komoly gödörben volt a Győr.

A második félidő első magyar góljára a 8. percig kellett várni.

Támadásban a macedónoknak is voltak gondjaik: sorra hagyták ki a heteseket, végül a második félidőben nagyszerűen játszó csereátlövő, Anne Mette Hansen góljával a Győr ki tudott egyenlíteni a félidő felénél, mire a macedónok edzője időt is kért. Hiába: jó védekezés után Görbicz Anita végre betalált a szélről, ismét a magyarok vezettek.

Támadásban azonban sok volt továbbra is a hiba, a Vardar visszavette a vezetést, de továbbra is teljesen nyitott volt a meccs, Groot góljaival kétszer is sikerült megint egyenlíteni.

Hatalmas csata folyt a pályán,

mindkét csapat egyre jobban fáradt, végül emberelőnyben Groot hatodik góljával 17-16-ra megint a Győr vezetett.

A korábban Győrben játszó Radicsevics viszont egyenlített, a születésnapját ünneplő Görbicz pedig sokadik lövését rontotta el a szélről. A macedónok emberelőnybe is kerültek, Oftedal góljával mégis a magyar csapat vezetett három és fél perccel a vége előtt – a Vardar viszont gyorsan egyenlített.

Groot lövését hatalmas bravúrral védte Leynaud, sőt, kevesebb mint két perccel a vége előtt Althaust kiállították, Lazovics góljával vezettek is a macedónok.

Az utolsó perc hihetetlen izgalmakat hozott:

emberhátrányban is sikerült büntetőt kiharcolni, Groot belőtte: újra döntetlen volt az állás, 50 másodperccel a vége előtt. Fél perccel később viszont megvillant a korábban szintén Győrben játszó Andrea Lekics, betörés után bravúrosan csavarta el a labdát a kapus mellett. Vagyis 21 másodperce maradt a Győrnek egyenlíteni, de Amorimnak 10 is elég volt ehhez.

Ez viszont azt jelentette, hogy a Vardarnak maradt még ideje egy gyors támadásra, de lépéshiba miatt a bírók elvették a labdát, 20-20-szal zárult a rendes játékidő,

jöhetett megint a hosszabbítás.

Amely a második félidőben sokat pihenő Amorim hatalmas góljával kezdődött, de Radicsevics hetesből egyenlített. A szinte végig széles mosollyal játszó Amorim újabb gólja után megint jöttek a hibák mindkét oldalon, a győriek például két gyors indulást is elrontottak. Lekics újra egyenlített,

Amorimot viszont nem tudták a macedónok tartani,

kiállítást is kiharcolva lőtt újabb gólt.

10 másodperccel a szünet előtt a Vardar újra kiegyenlített, de ez a tíz másodperc megint elég volt egy győri gólra, ezt most Bódi Bernadett lőtte, 24-23-mal fordult a két rendkívül fáradt csapat.

A hosszabbítás hőse, Eduarda Amorim.

A hosszabbítás második félideje győri hétméteressel kezdődött, Groot ezt is belőtte: kétgólos lett a magyar előny. Sőt, Amorim labdát szerzett, Bódi pedig újabb gólt lőtt.

Két gyors macedón góllal azonban újra szoros volt a meccs, Amorim azonban újabb óriási gólt lőtt, a nem sokkal korábban csereként beállt Kiss Éva pedig védett egy nagyot. Egy perc volt még hátra, amikor a macedónok emberelőnybe kerültek, amit Lekics gyorsan ki is használt.

A győriek hosszú támadást vezettek, de Oftedal eladott labdája miatt a Vardar még végigrohant a pályán,

Kiss Éva viszont hatalmas bravúrral védte a ziccert az utolsó másodpercben.

Ami azt jelentette, hogy a Győr megvédte címét és megnyerte a Bajnokok Ligáját, összesen már negyedszer.

Kiss Éva a meccs után a Sport1-nek annyit mondott a győzelmet jelentő védéséről, hogy amikor látta, hogy jönnek felé, semmi másra nem gondolt, csak arra: meg kell fogni. Ambros Martin pedig a győzelmet bebiztosító meccs végi kapuscseréről azt mondta: ezt a két kapusa megbeszélte egymás között, és közös döntés volt. A meccs másik hőse, Amorim arról beszélt, hogy a siker kulcsa az volt, hogy végig nyugodtak maradjanak és magabiztosnak látszanak, ezért is mosolygott sokat meccs közben.

Groot végül 8, Amorim 6, Bódi 4, Hansen és Görbicz 3-3 góllal zárt, a macedónoknál Lekics 6-ot, Radicsevics 4-et, Lazovics, Lacrabère és Penezics 3-at lőtt. A négyes döntő legjobbjának Amandine Leynaud-t választották.

A Független Hírügynökség kiadásai meghaladják bevételeinket.
A pártoktól független újságírás egyre nehezebb helyzetben van Magyarországon.

A hagyományos finanszírozás modelleket nem csak a politika lehetetleníti el, de a társadalmi kihívások is.

A fuhu.hu fennmaradásához, hosszútávú működéséhez, szerkesztőségünk rászorul támogatásotokra.
Segítségetekkel lehetőség nyílik arra, hogy munkánkat továbbra is az eddig megszokott színvonalon végezhessük tovább.