Minden, amit a kézilabdáról eddig tudni szerettél volna – Most bemutatjuk a szabályokat.

0

A kézilabda eredete a középkorig vezethető vissza, de 1906-ban, Dániában alkották meg először a modern kézilabda szabályait. A játék rendkívül népszerű Észak- és Kelet-Európában, de világszerte játsszák. Lássuk, ez pontosan hogyan történik!

A kézilabdát hagyományosan zárt térben játsszák, de léteznek olyan változatok is, mint például a terepkézilabda és a strandkézilabda (utóbbit néha sandballként is emlegetik), amelyeket a szabadban játszottak.

A játék irányító testülete a Nemzetközi Kézilabda Szövetség, amely a világbajnokságot is szervezi. A bet365 sportfogadas oldal adatai szerint ma körülbelül 19 millió kézilabdázó él a világon.

A játék tárgya

A kézilabdában a cél több pontot szerezni, mint az ellenfél. Egy kézilabda meccs 60 percig tart, ami két 30 perces periódusra oszlik, 15 perces időközökkel. Fiatalabb játékosok esetében az időtartam 20 percre csökkenthető.

Játékosok és felszerelések

A bevezetett szabályok szerint mindkét oldalon 7 játékosnak, azaz hat mezőnyjátékosnak és egy kapusnak kell helytállnia. Egy csapatnak 7 cserejátékosa van, akiket folyamatosan lehet cserélni, és erről nem kell értesíteni a játékvezetőt.

Minden kaput egy félkör alakú terület vesz körül, amelyet zónának is neveznek. A kaputól 9 méterre található egy szaggatott félkör vonal is, amely a szabaddobás vonala.

A labdának bőrből vagy szintetikus anyagból kell készülnie, és olyan méretűnek kell lennie, hogy elférjen a játékos kezében. A kézilabdának ezért három szabványos mérete létezik: az első a 8 év felettieknek, ahol a labda kerülete 50-52 cm, a második a 12 és 16 év közötti nők és férfiak számára, ahol a labda kerülete 54-56 cm, valamint a harmadik a 16 év feletti férfiak számára, ennek kerülete kb. 58-60 cm.

A hivatalos játékokon a csapatok egyenruhában lépnek a pályára. A mezőnyjátékosok bármely térd feletti testrészükkel megérinthetik a labdát.

Amint egy játékos megszerezte a labdát, passzolhat, magánál tarthatja vagy kapura lőheti.

Eközben cselezhet vagy legfeljebb három lépést legfeljebb három másodpercig anélkül, hogy hárítana. A labda csak a kapus érintkezhet a kaputér padlójával. A kapusok kiléphetnek ugyan a kapu területéről, de nem tarthatják maguknál a labdát, ha a kaputerületen kívül vannak.

Pontozás

A kézilabdában akkor születik gól, amikor a labdát az ellenfél kapujába dobják. A győzelemhez értelemszerűen több pontot szükséges megszerezni, mint az ellenfél.

Ha a kézilabdameccs döntetlenre zárják, akkor a hosszabbításokat maximum 2-5 perces periódusokban játsszák. Ha a pontszámok továbbra is egyenlőek, célbadobás alapján határozzák meg a játék eredményét.

600 millió eurós póker a kézilabda EB-n

Már több mint 100 játékos került karanténba a magyar-szlovák kézilabda Európa bajnokságon, ahol nem alkalmaznak olyan szigorú járvány előírásokat mint amilyenek más nagy sport eseményeken megszokottak a pandémia idején.

A francia kézilabda válogatott tiltakozott a biztonsági intézkedések lazasága miatt Budapesten – eredménytelenül. A németek jártak eddig a legrosszabbul bár nagyon igyekeztek, hogy minimálisra csökkentsék a fertőzés veszélyét. 12 játékosuk került karanténba úgyhogy az edző nemigen tudja: kit küldjön a pályára.

Ily módon az EB egyre inkább szerencsejátékra emlékeztet: végül is a vírus dönt, hogy ki játszhat. Pedig a németek Pozsonyban egy egész emeletet lefoglaltak a szállodában, de a vírus mégsem kíméli őket.

Nézők a stadionokban

Amikor a magyar csapat is játszott, akkor zsúfolásig megtelt a csarnok, és nem mindenki viselt maszkot. A fertőzés veszélye ilyenkor óriási egy zárt sportcsarnokban. Az európai kézilabda szövetség mindennek ellenére ragaszkodik ahhoz, hogy végig játsszák az EB-t. Az ok nagyon prózai: 600 millió eurót kap az európai szövetség azért, hogy tíz éven keresztül a televíziók közvetíthessék az Európa bajnokságot.

Kettős győzelemmel negyeddöntős a Szeged

0

A MOL-Pick Szeged kettős győzelemmel jutott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe, miután házigazdaként 23-16-ra nyert a lengyel Wisla Plock ellen a rájátszás első fordulójának visszavágóján.

A párharc múlt vasárnapi első meccsét a Szeged 22-20-ra nyerte meg idegenben, így 45-36-os összesítéssel jutott a nyolc közé, ahol a macedón Vardar Szkopjével találkozik április utolsó, illetve május első hetében.

Eredmény:

a negyeddöntőbe jutásért, visszavágó:
MOL-Pick Szeged – Orlen Wisla Plock (lengyel) 23-16 (13-8)

a Szeged gólszerzői: Bánhidi 7, Bombac, Sigurmannsson 3-3, Maqueda, Kasparek 2-2, Bodó, Balogh Zs., Canellas, Gaber, Sostaric, Alilovic 1-1

Továbbjutott: a Szeged kettős győzelemmel, 45-36-os összesítéssel.

A hazaiak közül a svéd csapatkapitány, a továbbra is hátsérüléssel bajlódó Jonas Källman hiányzott. A szegediek remek hozzáállással, illetve kemény védekezéssel kezdték a meccset, és kapusuk, Mirko Alilovic egész pályás találatával vezettek először két góllal. A horvát kapus legutóbb négy évvel ezelőtt volt eredményes a BL-ben.

A magyar bajnokcsapatnak két 3-0-s szériája is volt az első félidőben, és mivel a védekezés, valamint Alilovic kapusteljesítménye végig hatékonynak bizonyult, a szünetben a Szeged 13-8-ra vezetett.

A második félidő elején Dean Bombac irányításával hétgólosra növelte előnyét a házigazda, ezzel végleg eldőlt a továbbjutás. A Szeged teljesítményében ezúttal nem volt jelentős hullámvölgy, a magas színvonalú, kiegyensúlyozott játék pedig végül hétgólos sikerhez vezetett.

Juan Carlos Pastor, Szeged vezetőedzője úgy vélekedett, hogy a kiváló védekezésnek köszönhetően nyertek:

„A védekezés mellett nagyon jól védtek a kapusaink mindkét mérkőzésen. A továbbjutás az első félidőben eldőlt, a másodikban jól kontrolláltuk a találkozót, nem kockáztattunk sokat” – tette hozzá a spanyol tréner.

Szombaton játszották:

Telekom Veszprém-Sporting CP (portugál) 35-29 (17-14)

Továbbjutott a Veszprém kettős győzelemmel, 65-57-es összesítéssel. (MTI)

A Szeged döntetlent játszott a kézilabda Bajnokok Ligájában

0

A Szeged házigazdaként 26-26-os döntetlent játszott a horvát PPD Zagreb csapatával a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 14., utolsó fordulójában, vasárnap.

A magyar csapat kilenc győzelemmel, két döntetlennel és három vereséggel a második helyen zárta a csoportkört, a rájátszás első fordulójában, a negyeddöntőbe jutásért pedig az alsó ágról érkezett Wisla Plock lesz az ellenfele.

Eredmény:

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 14. (utolsó) forduló, B csoport:
MOL-Pick Szeged – PPD Zagreb (horvát) 26-26 (14-14)

A Szeged gólszerzői: Bombac 7, Zsitnyikov 5, Sigurmannsson 4, Bodó, Bánhidi 3-3, Maqueda, Balogh Zs., Rodríguez, Kasparek 1-1

A hazaiak már korábban biztosították csoportjukban a második helyet, a zágrábiaknak győzelem esetén viszont még volt esélyük az ötödik hely megszerzésére. Szegedi részről a spanyol Joan Canellas és a svéd Jonas Källman hiányzott kisebb sérülés miatt.

A szegediek a szlovén Dean Bombac irányításával a 16. percben már három góllal vezettek, de az első félidő második felében a vendégek jobban védekeztek, és jó kapusteljesítményüknek is köszönhetően rendre ki tudták használni a magyar csapat hibáit, így a szünetben egyenlő volt az állás.

Rosszul kezdte a második felvonást a magyar bajnoki címvédő, amely nyolc perc után szerezte első akciógólját. A zágrábiak két góllal elléptek, a Szeged csak a 46. percben tudta ismét a maga javára fordítani az állást, miután némileg pontosabbá vált a játéka. Az újabb hibák viszont ismét fordulatot hoztak, a PPD Zagreb megint két góllal vezetett, ám a házigazdák egy 4-0-s sorozattal válaszoltak.

Fél perccel a vége előtt ismét döntetlen volt az állás, a Szeged a győzelemért támadhatott, de nem járt sikerrel.

A horvát csapat legeredményesebb játékosa David Mandic volt nyolc góllal.

A két együttes 15. alkalommal találkozott a BL-ben, a mérleg a szegediek szempontjából öt győzelem, három döntetlen és hét vereség.

A csoport végeredménye: 1. Paris Saint-Germain (francia) 26 pont, 2. Szeged 20, 3. Flensburg-Handewitt (német), 4. HBC Nantes (francia) 14, 5. Motor Zaporizzsja (ukrán) 11, 6. PPD Zagreb 11, 7. Skjern HB (dán) 8, 8. RK Celje PL (szlovén) 7

A csoport: Vive Kielce (lengyel)-Telekom Veszprém 35-36 (21-18)
A csoport végeredménye: 1. Barcelona (spanyol) 24 pont, 2. Telekom Veszprém 20, 3. Vardar Szkopje (macedón) 19, 4. Vive Kielce 14, 5. Rhein-Neckar Löwen (német) 14, 6. Meskov Breszt (fehérorosz) 9, 7. Montpellier HB (francia) 7, 8. IFK Kristianstad (svéd) 5
Pontazonosság esetén az egymás elleni eredmények rangsoroltak.

0

A Veszprém 36-35-re győzött a lengyel Kielce otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 14., utolsó fordulójában, ezzel megőrizte második helyét.

A veszprémiek sorozatban hetedik meccsüket nyerték meg a BL-ben, és tíz győzelemmel, illetve négy vereséggel zárták a csoportkört. A rájátszás első körében, a negyeddöntőbe jutásért az alsó ágról érkező portugál Sporting CP lesz az ellenfelük.

A második helyezés egyben azt is jelenti, hogy a két magyar csapat biztosan elkerüli egymást a negyeddöntőben, ha a Veszprém és a Szeged is eljut odáig.

Eredmény:

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 14. (utolsó) forduló, A csoport:
Vive Kielce (lengyel)-Telekom Veszprém 35-36 (21-18)

a Veszprém gólszerzői: Mahé 8, Nenadic 6, Nagy L. 5, Gajic 4, Nilsson, Mackovsek, Lékai 3-3, Manaszkov, Ilic, Tönnesen, Strlek 1-1

A vendégeknek a csoport második helyének megtartása, a hazaiaknak pedig a negyedik hely megszerzése miatt volt fontos a találkozó. A Kielce keretéből sérülés miatt hiányzott Alex Dujshebaev, Daniel Dujshebaev, illetve a csapatkapitány Michal Jurecki, a veszprémieknél pedig a balátlövő Jamali Iman, illetve a dán beálló René Toft Hansen nem játszhatott.

Nagy László és a francia Kentin Mahé vezérletével remekül kezdett a vendégcsapat (3-6), amelynek elsősorban a támadójátéka működött jól. Mikler Roland védései ellenére a lengyelek egyenlítettek, és egy 5-1-es sorozat végén a 21. percben már két góllal vezettek (14-12). Momir Ilic hibáit kihasználva a Kielce növelte a különbséget, ezért David Davis vezetőedző időt kért, de csapatának védekezése továbbra sem állt össze, és a szünetig 21 gólt dobtak a hazaiak.

A második félidőre becserélt Sterbik Árpád bravúros védésekkel mutatkozott be, de társai a labdaeladások miatt eleinte nem tudtak egyenlíteni. A 43. percben volt újra egyenlő az állás, ám a – nyártól már Veszprémben játszó – szerb kapus, Vladimir Cupara nagy védéseinek köszönhetően a vezetést ekkor még nem tudták átvenni a vendégek.

A magyar csapat egy 5-0-s sorozattal háromgólos előnyre tett szert, miután hatékonyabbá vált a védekezése, Sterbik pedig továbbra is remekelt a háló előtt. A hajrá ennek ellenére izgalmasan alakult, a Kielce egyenlített, de Manuel Strlek gólja eldöntötte a rangadót.

A lengyel csapat legeredményesebb játékosa a szlovén Blaz Janc volt hét találattal.

A két együttes 11. alkalommal találkozott a BL-ben, a mérleg a Veszprém szempontjából két döntetlen, egy vereség, és immár nyolc győzelem.

A szombati játéknapon az is eldőlt, hogy a címvédő francia Montpellier HB nem jutott tovább a csoportból.

Az első közvetlenül a negyeddöntőben folytatja szereplését, a 2-6. helyezettek a rájátszás első körébe jutottak, a 7-8. helyezettek kiestek. (MTI)

Drámai meccsen nyerte meg a kézilabda Bajnokok Ligáját a Győr

0

Akárcsak tavaly, most is hosszabbításban győzte le a Vardar Szkopje csapatát a Győri Audi ETO női kézilabda csapata a Bajnokok Ligája döntőjében. Hiába védett szenzációsan a macedónok francia kapusa, a hosszabbításban Eduarda Amorim ellenállhatatlan volt, Kiss Éva pedig ziccert védett az utolsó pillanatban.

Hatalmas csata volt a pályán.
MTI Fotó: Illyés Tibor

A tavalyi döntő ismétlődött meg a női kézilabda Bajnokok Ligájában, akkor is a Győri Audi ETO és a macedón Vardar Szkopje játszotta a finálét, ahol hosszabbítás után a győriek ünnepelhettek. Idén mind a két csapat sok nehézséggel küzdött: a Vardarról már régóta lehet tudni, hogy a szezon végén szétesik, minden játékos elhagyja a csapatot, a győrieknél pedig a sikeredző, a spanyol Ambros Martin jelentette be távozását.

Győrben rengeteg volt idén a sérülés is,

a világ egyik legjobb kézilabdázója, a norvég Nora Mörk február óta nem játszhat térdsérülés miatt, szintén az egész szezonra kidőlt a magyar válogatott Tomori Zsuzsanna, nemrég megsérült a jobbszélső Jana Knedlíková, de a kulcsemberek közül a holland Nycke Grootnak, a norvég Stine Oftedalnak és brazil Eduarda Amorimnak is heteket kellett korábban kihagynia.

Ennek ellenére mindkét csapat eljutott a BL szokás szerint Budapesten rendezett négyes döntőjébe, ahol tegnap a Győr a román CSM Bukarestet, a Vardar pedig az orosz Rosztovot győzte le.

A meccs érdekessége volt, hogy a Győr német beállója, Anja Althaus tavaly még a Vardar játékosa volt, míg a macedónok francia kapusa, Amandine Leynaud jövőre már szintén a Győrben játszik majd.

A meccs két győri góllal kezdődött, és ez a különbség állandósult az első negyedórában.

Mindkét csapat sokat hibázott támadásban,

és a két kapus, Leynaud és a győri Kari Aalvik Grimsbø is több labdát fogott. Groot viszont nagyszerűen játszott, az ő harmadik góljával 7-4-re vezetett a Győr a 17. percben, mire a vendégek időt kértek.

Továbbra is keményen védekezett mindkét csapat, a következő hét percben mindössze egyetlen gól született, utána viszont két újabb góllal egyenlítettek a macedónok – Ambros Martin is időt kért. Hiába, egy szép ejtés után a meccsen először vezetett a Vardar.

Ekkor már több mint tíz perce nem lőtt gólt a magyar csapat,

végül emberelőnyből sikerült megtörni a rossz sorozatot. A nagyon kevés gólt hozó első félidő 9-9-es döntetlennel ért véget.

A második félidő macedón gólokkal kezdődött, Leynaud továbbra is nagyszerűen védett, ráadásul Amorim mezhúzásáért megkapta második kiállítását is:

komoly gödörben volt a Győr.

A második félidő első magyar góljára a 8. percig kellett várni.

Támadásban a macedónoknak is voltak gondjaik: sorra hagyták ki a heteseket, végül a második félidőben nagyszerűen játszó csereátlövő, Anne Mette Hansen góljával a Győr ki tudott egyenlíteni a félidő felénél, mire a macedónok edzője időt is kért. Hiába: jó védekezés után Görbicz Anita végre betalált a szélről, ismét a magyarok vezettek.

Támadásban azonban sok volt továbbra is a hiba, a Vardar visszavette a vezetést, de továbbra is teljesen nyitott volt a meccs, Groot góljaival kétszer is sikerült megint egyenlíteni.

Hatalmas csata folyt a pályán,

mindkét csapat egyre jobban fáradt, végül emberelőnyben Groot hatodik góljával 17-16-ra megint a Győr vezetett.

A korábban Győrben játszó Radicsevics viszont egyenlített, a születésnapját ünneplő Görbicz pedig sokadik lövését rontotta el a szélről. A macedónok emberelőnybe is kerültek, Oftedal góljával mégis a magyar csapat vezetett három és fél perccel a vége előtt – a Vardar viszont gyorsan egyenlített.

Groot lövését hatalmas bravúrral védte Leynaud, sőt, kevesebb mint két perccel a vége előtt Althaust kiállították, Lazovics góljával vezettek is a macedónok.

Az utolsó perc hihetetlen izgalmakat hozott:

emberhátrányban is sikerült büntetőt kiharcolni, Groot belőtte: újra döntetlen volt az állás, 50 másodperccel a vége előtt. Fél perccel később viszont megvillant a korábban szintén Győrben játszó Andrea Lekics, betörés után bravúrosan csavarta el a labdát a kapus mellett. Vagyis 21 másodperce maradt a Győrnek egyenlíteni, de Amorimnak 10 is elég volt ehhez.

Ez viszont azt jelentette, hogy a Vardarnak maradt még ideje egy gyors támadásra, de lépéshiba miatt a bírók elvették a labdát, 20-20-szal zárult a rendes játékidő,

jöhetett megint a hosszabbítás.

Amely a második félidőben sokat pihenő Amorim hatalmas góljával kezdődött, de Radicsevics hetesből egyenlített. A szinte végig széles mosollyal játszó Amorim újabb gólja után megint jöttek a hibák mindkét oldalon, a győriek például két gyors indulást is elrontottak. Lekics újra egyenlített,

Amorimot viszont nem tudták a macedónok tartani,

kiállítást is kiharcolva lőtt újabb gólt.

10 másodperccel a szünet előtt a Vardar újra kiegyenlített, de ez a tíz másodperc megint elég volt egy győri gólra, ezt most Bódi Bernadett lőtte, 24-23-mal fordult a két rendkívül fáradt csapat.

A hosszabbítás hőse, Eduarda Amorim.

A hosszabbítás második félideje győri hétméteressel kezdődött, Groot ezt is belőtte: kétgólos lett a magyar előny. Sőt, Amorim labdát szerzett, Bódi pedig újabb gólt lőtt.

Két gyors macedón góllal azonban újra szoros volt a meccs, Amorim azonban újabb óriási gólt lőtt, a nem sokkal korábban csereként beállt Kiss Éva pedig védett egy nagyot. Egy perc volt még hátra, amikor a macedónok emberelőnybe kerültek, amit Lekics gyorsan ki is használt.

A győriek hosszú támadást vezettek, de Oftedal eladott labdája miatt a Vardar még végigrohant a pályán,

Kiss Éva viszont hatalmas bravúrral védte a ziccert az utolsó másodpercben.

Ami azt jelentette, hogy a Győr megvédte címét és megnyerte a Bajnokok Ligáját, összesen már negyedszer.

Kiss Éva a meccs után a Sport1-nek annyit mondott a győzelmet jelentő védéséről, hogy amikor látta, hogy jönnek felé, semmi másra nem gondolt, csak arra: meg kell fogni. Ambros Martin pedig a győzelmet bebiztosító meccs végi kapuscseréről azt mondta: ezt a két kapusa megbeszélte egymás között, és közös döntés volt. A meccs másik hőse, Amorim arról beszélt, hogy a siker kulcsa az volt, hogy végig nyugodtak maradjanak és magabiztosnak látszanak, ezért is mosolygott sokat meccs közben.

Groot végül 8, Amorim 6, Bódi 4, Hansen és Görbicz 3-3 góllal zárt, a macedónoknál Lekics 6-ot, Radicsevics 4-et, Lazovics, Lacrabère és Penezics 3-at lőtt. A négyes döntő legjobbjának Amandine Leynaud-t választották.

Büntetés Veszprémben: minimálbéren a csapat

A bajnokság végéig a minimálbért kapja a Telekom Veszprém kézilabdaklub első csapata és edzői stábja. A büntetést az alig jegyzett dán Skjerntől elszenvedett vereség és az elmúlt időben látott hozzáállás váltotta ki. Ezzel havonta milliókat buknak a játékosok.

Drákói büntetést szabott ki a Telekom Veszprém vezetése azután, hogy vasárnap idegenben 32-25-re kikapott a csapat a Bajnokok Ligájában, a rájátszás első fordulójában a sportágban nem éppen jól ismert dán Skjern HB csapatától.

Már az is kiverte a biztosítékot, hogy március közepén – 15 év után – a Veszprém odahaza alulmaradt a Szegeddel szemben bajnoki meccsen.

A veszprémi klub ezután úgy döntött, hogy az idény végéig

„felfüggesztette a Telekom Veszprém első csapatának, valamint edzői stábjának a minimálbéren felüli fizetések folyósítását”.

Közleményében a csapat vezetése arról ír, hogy „elfogadhatatlannak tartja a Telekom Veszprém csapatának ebben az idényben több meccsen elért eredményeit, de főként az azokon nyújtott teljesítményét és a tanúsított hozzáállását”.

A klub és a csapatot működtető gazdasági társaság „a csapatnak a soron következő mérkőzéseken nyújtott teljesítménye alapján dönt ez ügyben véglegesen”.

Jelenleg a minimálbér 138 000 forint, a garantált bérminimum (szakmunkás minimálbér) 180 500 forint. A klub közleménye nem tisztázza, hogy mondjuk Nagy László vagy a horvát Momir Ilic szakmunkásnak minősül-e.

Nyilvános adatok nincsenek a hazai játékos-keresetekről. Nem hivatalos adatok alapján például Nagy László fizetése évi akár 230 millió forint is lehet, havonta tehát közel 20 millió. De a veszprémi átlag is eléri a havi 3 milliót.

Vagyis a következő nagyjából két hónapban rengeteg pénzt elbuknak a játékosok (és az edzők) Veszprémben.

120 perc – 2018. január 15. 20:00

0

Szél Bernadett szerint Németh Szilárd nem tilthatja ki a nemzetbiztonsági bizottságból

MTI Fotó: Varga György

Facebook-posztjában azt írta, ha ezt megteszi, akkor „minden létező jogi eszközt” igénybe vesz. Azt is írta: a „fideszes nagy gondolkodó persze ezzel be is ismerte, hogy minden, amit az ún. „Soros-hálózatról” mondtam, az igaz. És minden, amit ők mondanak róla: hazugság.” Németh Szilárd egyébként azért nem engedné be az ülésre, mert szerinte „Szél Bernadett és pártja, az LMP Soros György érdekeit szolgálja”. (Facebook)

Kikapott a spanyoloktól a kézilabda válogatott

Sokáig jól tartotta magát, de végül 27-25-re kikapott a magyar férfi kézilabda válogatott a sokkal esélyesebb spanyoloktól horvátországi Európa-bajnokságon. A magyarok jól védekeztek, de többet hibáztak a támadások alatt. A csapat ezzel a második vereségét szenvedte el a csoportban (korábban a dánok verték a magyarokat), de az igazán fontos meccs a következő, a csehek elleni lesz. (FüHü)

Áder szerint Magyarország nemzetközi tevékenysége kiszámítható

Magyarország nemzetközi tevékenységének fő irányaiban a választások eredményétől függetlenül folyamatosság és kiszámíthatóság várható – ezt mondta Áder János köztársasági elnök a diplomáciai testület képviselőinek újévi fogadásán. Szerinte a magyarok a viták ellenére az EU polgárai maradnak, és kiemelten fontos a NATO szerepe. (MTI)

Terjed a kanyaró Ukrajnában

Ukrajna egyre több régiójából jelentenek újabb kanyarós fertőzéseket, a délnyugati Csernyivci megyében már csaknem ötszáz esetet jegyeztek fel, a fővárosban, Kijevben csak az év eleje óta 87-en, többségükben kisgyerekek betegedtek meg. A fertőzés főként a gyerekeket és a fiatal, huszonéves felnőtteket érinti. (MTI)

Brit parlamenti bizottság: nem lehet felső korlátot szabni a bevándorlásnak

A brit parlament egyik befolyásos szakbizottsága szerint fel kellene hagyni azzal a kormányzati célkitűzéssel, amely néhány tízezerre csökkentené az éves bevándorlást, mivel ezt meghirdetése óta soha nem sikerült teljesíteni, és a folyamatos kudarc csak aláássa a kormány bevándorlási politikájába vetett bizalmat. (MTI)

Meghalt Dolores O’Riordan, a The Cranberries énekesnője

Forrás: Wikimedia Commons

Negyvenhat éves korában, Londonban váratlanul meghalt Dolores O’Riordan, a The Cranberries ír zenekar énekesnője. Az együttes lemezeiben több mint 40 millió példányt adtak el, olyan slágereik voltak, mint a Zombie, a Linger, vagy a Dreams. (Rolling Stone)

Beteg gyerekeknek segített a női kézilabda-válogatott

150 ezer forintért keltek el a női kézilabda-válogatott dedikált Molten labdái és hivatalos Görbicz-meze a Mikrohungária Sport Kft. és a Magyar Kézilabda Szövetség online aukcióján, amely most beteg gyermekeken segít.

A befolyt összeget ugyanis a K&H gyógyvarázs mesedoktorok programnak ajánlották fel a szervezők, így karácsonyra több mint 200 mese jut el azokhoz a gyerekekhez, akik kénytelenek kórházban tölteni az ünnepeket.

Az összefogás ismét bebizonyította, hogy a kézilabda megmozgatja a segíteni vágyó szíveket is: a női válogatott által dedikált relikviák ugyanis 100 ezer forintért keltek el, és egy plusz dedikált labdáért is jelentkezett egy sportrajongó, ami további 50 ezer forintot ért. A befolyt összeget az egyik legnagyobb önkéntes kezdeményezésnek, a K&H gyógyvarázs mesedoktoroknak ajánlották fel a szervezők. A program így karácsonykor 200 vidám mesét juttat el azoknak a gyerekeknek, akik kénytelenek kórházban tölteni az ünnepeket.

Kiszáll a válogatottból Nagy László

0

Miután posztján megoldódott az utánpótlás, visszavonul a válogatottból Nagy László, a Veszprém világklasszis kézilabdázója. Ezt maga a játékos jelentette be hétfőn. A klubbeli játék mellett bekapcsolódhat a sportág irányításába.

A Telekom Veszprém jobbátlövője nem magánéleti és nem is sérülés miatt veti le a címeres mezt, hanem mert posztján csapattársa, Ancsin Gábor és a szegedi Balogh Zsolt személyében megvan az utánpótlás a válogatottban. Mindkettejük nemzetközi színvonalú játékra képes – mondta a Magyar Kézilabda Szövetség rendezvényén.

Kocsis Máté szövetségi elnök nem örömmel, de tudomásul vette Nagy László elhatározását. Elmondta, hogy az elmúlt hetek beszélgetéseiben az is szóba került, hogy Nagy nem fordít hátat a játéknak és a sportágnak, ezért

megkeresik a módját annak, hogyan kapcsolódhat be a kézilabda irányításába.

Klubedzője és a válogatott mestere, Ljubomir Vranjes arról beszélt, hogy a fiatalok példaképüket, bálványt veszítenek el.

A most 36 éves Nagy László 1999-ben a Pick Szeged játékosaként mutatkozott be a felnőtt nemzeti csapatban, majd a Barcelonába igazolt, amellyel kétszer Bajnokok Ligáját nyert. Három évig (2009 és 2012 között) nem lépett pályára válogatott mezben, de a londoni olimpia előtt Veszprémbe igazolt, és azóta ismét ő volt a csapatkapitány. Pályafutása során 199 válogatott mérkőzésen 728 gólt szerzett. Az athéni (2004) és a londoni olimpián (2012) negyedik, valamint a 2003-as és a 2009-es vb-n hatodik helyezett csapatnak is kulcsembere volt. Ötszörös magyar és négyszeres spanyol bajnok, háromszoros világválogatott, Magyarországon négyszer választották az év legjobbjának.

A Független Hírügynökség kiadásai meghaladják bevételeinket.
A pártoktól független újságírás egyre nehezebb helyzetben van Magyarországon.

A hagyományos finanszírozás modelleket nem csak a politika lehetetleníti el, de a társadalmi kihívások is.

A fuhu.hu fennmaradásához, hosszútávú működéséhez, szerkesztőségünk rászorul támogatásotokra.
Segítségetekkel lehetőség nyílik arra, hogy munkánkat továbbra is az eddig megszokott színvonalon végezhessük tovább.