Kezdőlap Címkék FC Barcelona

Címke: FC Barcelona

Amerikai pénz menti meg a válságban levő európai fociklubokat?

Az angol Premier League 650 millió dollárt veszített a Covid-19 járványon – állapította meg a Deloitte. A Barcelona elnöke, Josep Maria Bartomeu elmondta: 200 millió euró a veszteségük. Eddig. Egy amerikai dollár milliárdos ezt a helyzetet akarja kihasználni és másokat is erre buzdít.

Egyszerre két Premier League klubbal folytat tárgyalásokat Joseph DaGrosa Jr. A dollármilliárdos és a Kapital Football Group elnöke. Befektetés szempontjából az angol bajnokság a csúcs – magyarázta a CNN tudósítójának. „Az egész világon ezt nézik, ha minőségi focit akarnak látni. Ezért ennek van a legnagyobb elismertsége.” A dollár milliárdos célja az, hogy a megvásárolt klub köré üzleti hálózatot építsen ki éppúgy mint a Manchester City. Amely létrehozta a City Football Groupot a futballcsapat üzleti háttereként. Ugyanilyen szerepet kíván játszani a Kapital Football Group is. Az sem baj, ha a futball klub veszteséges: „minket nem érdekel, ha a futball klub pénz veszít – különösen, ha ezt a koronavírus válság idején teszi. Mi megértjük, hogy a világ változik, de azt gondoljuk: ha a futball csapat a pályán sikeres, akkor abból előbb vagy utóbb pénzügyi siker is lesz!” Az amerikai milliárdos ért azért a focihoz is: „nekünk fontos, hogy milyen a klub vezetése, ki az edző, de még fontosabb az infrastruktúra. A fiatalok nevelése. Van-e a klubnak sikeres futball akadémiája?” – nyilatkozta a CNN sport rovatának.

Válság idején kell vásárolni

Joseph DaGrosa Jr. először Franciaországban próbálkozott: megvette a Bordeaux első osztályú csapatát, de azután el is adta. Utána a Newcastle következett volna Angliában, de az utolsó pillanatban meghiúsult a futball klub eladása. Azóta viszont beütött a Covid-19 vírusjárvány és nyomában a válság: a futball stadionok üresek. A kluboknak hiányzik a jegybevétel, sok mérkőzés elmaradt. Így aztán az amerikai befektetők pénze ma már jobban érdekel mindenkit Európában. „Ez egyedülálló alkalom, hogy olcsóbban vegyük meg a klubokat. Ami ennél is fontosabb: a játékosokat is olcsóbban lehet megszerezni ilyenkor. A kluboknak ugyanis égetően szükségük van pénzre, ezért kénytelenek engedni a játékosok árából is.”

A minta a City Football Group

Ez tíz éve jól működik. Abu Dhabi uralkodója, Manszur sejk 2008-ban vette meg a Manchester City-t, amely mostanában a legjobbak között van a Premier League-ben. A pénzügyi háttér csoport pedig ugyancsak nyereséges. Újabb futball klubokat vásároltak az Egyesült Államokban, Ausztráliában, Japánban, Spanyolországban, Indiában és Uruguayban. A sikerre mások is felfigyeltek: a China Media Capital 13%-os részesedést szerzett 400 millió dollárért. Egy amerikai befektető csapat, a Silver Lake 500 millió dollárért 10%-os részesedést vásárolt.

„Az ötlet az, hogy diverzifikálják a bevételeket, és egyidejűleg egységes üzleti modellben működjenek” – hangsúlyozza Joseph DaGrosa Jr. dollármilliárdos befektető, aki a CNN sportnak nyilatkozott.

A Lyon győzött a női labdarúgó BL budapesti döntőjében

0

A francia Olympique Lyon hatodszor, magyar származású középpályása, Marozsán Dzsenifer negyedszer nyerte meg a női labdarúgó Bajnokok Ligáját, amelynek budapesti döntőjében 4-1-re legyőzték az FC Barcelonát.

A női BL-ben ez volt a tizedik döntő, de az első, amit a férfiak fináléjától független időpontban és városban rendeztek. A Lyon a 2001-ben alapított – és 2009-ig női UEFA Kupának nevezett – sorozat legeredményesebb klubja: két finálét veszített és immár hatot nyert, köztük a legutóbbi négyet.

Női Bajnokok Ligája, döntő:
Olympique Lyon (francia)-FC Barcelona (spanyol) 4-1 (4-0)

Groupama Aréna, 19 487 néző, v.: Anasztaszija Pusztovojtova (orosz)

gólszerzők: Marozsán (5.), Hegerberg (14., 19., 30.), illetve Oshoala (89.)
sárga lap: Hegerberg (16.), Renard (25.)

Lyon:
Bouhaddi – Bronze, Renard, M’Bock Bathy, Majri – Fishlock (Kumagaj, 72.), Henry, Marozsán – Van de Sanden (Cascarino, 63.), Hegerberg, Le Sommer (Bacha, 82.)

Barcelona:
Panos – Torrejón, Pereira (Van der Gragt, 81.), María León, Ouahabi – Losada, Bonmati (Alves, 69.), Putellas, Caldentey – Martens, Duggan (Oshoala, 69.)

Egy ígéretes katalán helyzettel indult a találkozó, a vezetést a hatodik percben – a német válogatottal olimpiai aranyérmes és Európa-bajnok – Marozsán révén mégis a címvédő szerezte meg.

Közeli találata után a budapesti születésű támadó középpályást „Ria, ria, Hungária!” rigmussal köszöntötték a lelátóról a magyar szurkolók.

A Barcelona – amely első spanyol csapatként jutott el már az elődöntőig is – 665 perc után kapott gólt, mivel a mostani idényben korábban csak az első BL-meccsén találtak a hálójába, utána sorozatban hét mérkőzést nyert kapott gól nélkül.

Fotó: MTI/Illyés Tibor

Lehetőségek mindkét oldalon akadtak, de a Lyon a folytatásban is pontosabbnak bizonyult a kapu előtt, és az aranylabdás norvég csatár, Ada Hegerberg bő negyedóra alatt mesterhármast ért el, ezzel már a szünet előtt elődöntötte a meccset. Legutóbb a tíz évvel ezelőtti fináléban fordult elő, hogy egy játékos három gólt szerzett.

A második félidőben is gyakran eljutottak az ellenfél kapujáig a csapatok, jó iramú volt a játék, ám a befejezések – még francia részről is – pontatlanabbra sikeredtek, mint az első felvonásban. A 69. percben egy színes jelmezbe öltözött szurkoló berohant a pályára, de a nézők számára nemcsak ez okozott izgalmat, hanem az is, hogy a katalánoknak több lehetőségük is volt a szépítésre, és ez végül a csereként beállt Asisat Oshoalának a 89. percben sikerült is.

A mezőny legjobbjának Hegerberget választották. Csapatának összesen 19 lövése volt, ebből 11 találta el a kaput, a túloldalon 10/2 volt az arány.

A Lyon keretében hárman is vannak – Wendie Renard, Sarah Bouhaddi és Eugenie Le Sommer -, akik a klub mind a hat BL-győzelmének részesei voltak, közülük Renard, a francia válogatott és a Lyon csapatkapitánya most lépett pályára 82. alkalommal a BL-ben, amivel rekordot döntött.

Marozsán gólja – Fotó: MTI/Czagány Balázs

A BL-trófeát Marozsán emelhette magasba, miután Renard átengedte neki ezt a lehetőséget.

„Nagyon hálás vagyok ezért a gesztusért neki, mert szívből jött” – fogalmazott a közmédiának nyilatkozva a Budapesten született Marozsán. – „Azt mondta nekem: Dzsenifer, te itthon vagy és itt van a családod. Óriási meccset játszottál, azt akarom, hogy te vidd a csapathoz a trófeát, és emeld fel a levegőbe.”

Elárulta: bár nagyon szeretett volna gólt lőni a fináléban, nem képzelte, hogy az ő találatával szereznek vezetést. Mint mondta, ez olyan számára, mint egy hollywoodi film.

„Nagyon örülök, hogy góllal tudtam segíteni a csapatom, a végén pedig nyertünk, így happy enddel zárult a film” – fejtette ki.

Marozsán tavaly márciusban Lyonban is betalált a katalánok ellen, az akkori 2-1-es sikerből a most triplázó Hegerberg is góllal vette ki a részét. Ennek kapcsán úgy fogalmazott: „ezek szerint szeretek betalálni a Barcelona ellen”.

A finálét elemezve elmondta: az első félidőben dominálták a mérkőzést, nem sok esélyt hagyva a Barcelonának, amelynek így alig volt helyzete a szünetig, míg ők szinte minden lehetőségüket gólra váltották.

„Nagyon szép focit játszottunk, így megérdemeltük ezt a sikert” – hangsúlyozta. Kitért rá, az ellenfél Barcelona is remek idényen van túl, jó csapat és megérdemelten jutottak el a döntőig.

A díjakat többek között Aleksander Ceferin, az európai szövetség (UEFA) szlovén elnöke, valamint Csányi Sándor, a magyar szövetség (MLSZ) elnöke adta át.

A női BL gólkirálya a német Wolfsburg dán csatára, Pernille Harder lett nyolc találattal. (MTI)

Ajax-Barca BL-döntő jöhet

0

A Barcelona nagyot lépett a Bajnokok Ligája-döntő felé, miután hazai pályán 3-0-ra legyőzte a Liverpoolt az elődöntő első mérkőzésén. A hazai csapat jubileumot is ünnepelhetett, ugyanis első találata az 500. volt a legrangosabb európai kupasorozatban. A döntő másik esélyese az Ajax, amely kedden idegenben 1-0-ra győzött a Tottenham Hotspur ellen.

A mérkőzés óriási iramban kezdődött, mindkét együttes gólra törően futballozott, egymást követték a látványos, helyenként pedig szemet gyönyörködtető akciók. De amíg az angolok hadilábon álltak a kapu eltalálásával, addig Luis Suarez egy tökéletes ütemű és hajszálpontos beadásba jól tette bele a lábát, így először volt eredményes a BL jelenlegi kiírásában.

A folytatásban már inkább a Liverpool volt veszélyesebb, mégis a Barcelona növelte az előnyét, mert Suarez próbálkozását követően a keresztlécről kipattant labdát a csapatkapitány, Lionel Messi lőtte a kapuba.

A meccs legszebb gólja viszont még hátravolt: az argentin játékmester szabadrúgásból kilőtte a jobb felső sarkot, ezzel pályafutása 600. találatát szerezte klub színekben, azaz valamennyit gránátvörös-kékben. A szigetországiak ugyan szépíthettek volna, csakhogy előbb Ivan Rakitic mentett a gólvonalon, majd a kipattanót Mohamed Szalah ziccerben a bal kapufára lőtte, így csapata rendkívül nehéz helyzetből várhatja a jövő keddi, liverpooli visszavágót.

A Barcelona a BL jelenlegi kiírásában veretlen, nyolc győzelem és három döntetlen a mérlege.

Bajnokok Ligája, elődöntő, első mérkőzés:

FC Barcelona (spanyol)-FC Liverpool (angol) 3-0 (1-0)
gólszerzők: Suarez (26.), Messi (75., 82.)

kedden játszották:

Tottenham Hotspur (angol)-AFC Ajax (holland) 0-1 (0-1)
gólszerző: Van de Beek (15.) (MTI)

Manchesterben nyert a Barcelona a Bajnokok Ligája rangadóján

0

A vendégcsapatok előnyével zárult a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első fordulója. A Barcelona egygólos előnnyel várhatja a hazai visszavágót, miután az este 1-0-ra nyert a Manchester United vendégeként. A másik mérkőzésen az Ajax és a Juventus nem bírt egymással Amszterdamban.

Az Old Trafford stadionban – ahol korábbi négy fellépése alkalmával egyszer sem nyert a katalán csapat – nagy lendülettel kezdett a Barcelona, és mezőnyfölényét a 12. percben gólra tudta váltani: Suárez középre visszafejelt labdája Shaw testén változtatott irányt, mielőtt a hazai kapuba került volna. A bíró először lest ítélt, de aztán kiderült, hogy tévedett és megadta a gólt.

A találkozón Messi megsérült, vérzett az orra miután Chris Smalling megütötte, de pár perces kezelés után vérző orral folytatta a játékot.

A vezetőgól után a vendégek kényelmesebb tempóra váltottak, túlzott magabiztosságuk hibákkal is párosult. Az egyenlítés elmaradt ugyan, de magukra találtak az angolok, akik egyenrangú partnerei voltak a katalánoknak, és még helyzeteket is kidolgoztak. A nagy kedvvel játszó – a 65. percben mégis lecserélt – Coutinho vezérletével idővel magához ragadta a kezdeményezést a Barcelona, de megelégedett azzal, hogy a lefújásig irányítása alatt tartották a mérkőzést.

Amszterdamban a jó iramú, küzdelmes összecsapáson mindkét kapu előtt gyakran megfordult a labda, és a szünet előtti hajrában Cristiano Ronaldo fejesével jutott vezetéshez a Juventus. A hazai védők teljesen megfeledkeztek a beadásra centerként érkező portugálról, aki nem hibázott. A második játékrész elején Neres találatával megérdemelten egyenlített a sokat dolgozó és gólra törően támadó Ajax. A folytatásban egyenrangú félként játszottak a csapatok, az eredmény pedig nem változott, bár a vendégeknek a hajrában volt egy kapufájuk.

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzések:

Manchester United (angol)-FC Barcelona (spanyol) 0-1 (0-1)
gólszerző: Shaw (12. – öngól)

AFC Ajax (holland)-Juventus (olasz) 1-1 (0-1)
gólszerzők: Neres (46.), illetve Cristiano Ronaldo (45.)

A visszavágókat jövő kedden rendezik. (MTI, Euronews)

A fociban nincs Brexit, sőt!

0

Négy angol csapat jutott a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe. A Manchester City, a Manchester United és a Tottenham Hotspur után negyedikként a Liverpool is sikerrel vette a nyolcaddöntős akadályt, idegenben győzött a Bayern München ellen.

A spanyol csapatok közül azonban most csak a Barcelona maradt versenyben, miután a Real Madrid csúfos vereséget szenvedett az Ajax Amsterdamtól és kiesett a Bajnokok Ligájából. A 4-1-es vereség után a madridi csapat edzőjének is távoznia kellett és Zinedine Zidane visszatért a Realhoz. Legutóbb a BL 2009/10-es kiírásában fordult elő, hogy a spanyoloknak csak egy klubjuk volt negyeddöntős, akkor is a katalánok jutottak legtovább.

A Bayern München tegnap esti kiesése azt jelenti, hogy 2006 óta először nincs német klub a legjobb nyolc között.

Bayern München–Liverpool 1-3 (1-1)

Az angliai döntetlen után joggal reménykedhettek a Bayern München szurkolói, ám a csapatuk csúnyán elbukta a Liverpool elleni nyolcaddöntőt.

A németek már az első félidőben hátrányba kerültek, Sadio Mané ugyanis kihasználta Manuel Neuer kapus hibáját, és vezetést szerzett a vendégeknek. A Bayern ugyan még az első félidőben egyenlített Joel Matip öngóljával, de a Liverpool még így is továbbjutásra állt az idegenben lőtt góllal. A németek sorsát aztán van Dijk pecsételte meg a második félidő 69. percében, majd a 1-3-as végeredményt Mané állította be a 84. percben.

FC Barcelona – Lyon 5-1 (2-0)

A Barcelona otthon simán elverte a Lyont, öt gólt lőtt, pedig néhány helyzetet ki is hagyott. Gólszerzők: Messi (18., 78.), Coutinho (31.), Pique (81.), Dembelé (89.) illetve. Tousart (58.)

A negyeddöntő sorsolását holnap rendezik Nyonban

Az első mérkőzéseket április 9-én vagy 10-én, a visszavágókat egy héttel később rendezik.

A BL-negyeddöntő mezőnye:
AFC Ajax (holland), FC Barcelona (spanyol), Juventus (olasz), Liverpool (angol), Manchester City (angol), Manchester United (angol), FC Porto (portugál), Tottenham Hotspur (angol)

A Barcelona megint elverte Madridban a Realt

0

Miután pár napja 3-0-ra győztek a katalánok és ezzel bejutottak a spanyol Király Kupa döntőjébe, most a bajnokságban győztek idegenben. Igaz, most „csak” 1-0-ra, de ezzel is megalázták a Real Madridot, amely így már 12 pontos hátránnyal követi a bajnokságot vezető Barcat.

Az El Clásico fontos jelenete volt Rakitic 26. percben szerzett gólja mellett Lionel Messi és Sergio Ramos újabb összecsapása. A Real csapatkapitánya egy szerelésnél szájba vágta Messit. A meccs után Rámos azt állította, hogy ez véletlen volt. Azt is mondta, hogy a bajnokság egyre távolabb kerül tőlük, de a végéig harcolni fognak, a labdarúgásban bármi lehetséges.

A Barcelona az első csapat, amely 72 óra alatt kétszer is meg tudta verni a Realt a Bernabeuban. Ráadásul a két csapat örök mérlege is átbillent, a Barca most először vezeti a listát: 242 mérkőzésen 96 Barca-győzelem, 95 Real-győzelem, 51 döntetlen.

A spanyol bajnokság állása:

Madridban verte el a Barcelona a Realt

0

Könnyed 3-0-val jutott be a címvédő Barcelona a labdarúgó spanyol Király Kupa döntőjébe.

A párharc február 6-án rendezett első mérkőzése 1-1-es döntetlennel zárult. A visszavágó első félidejében nem született gól, majd a második felvonás elején Luis Suárez szerzett vezetést a vendégeknek, akik a 69. percben Raphael Varane öngóljával, majd három perccel később Suárez büntetőjével eldöntötték az El Clásicót.

Ez volt a két csapat 240. egymás elleni tétmérkőzése, ötven döntetlen mellett a Real Madrid és immár a Barcelona is 95 győzelemmel rendelkezik.

A 2017 májusában kinevezett Ernesto Valverde századik alkalommal irányította vezetőedzőként a katalánokat, mérlege 68 siker, 23 döntetlen és kilenc vereség.

A címvédő Barcelona korábban negyvenszer volt döntős a Király Kupában, harmincszor nyert, köztük a legutóbbi négy kiírásban. Az idei finálét május 25-én rendezik.

A két csapat legközelebb szombat este találkozik egymással, a bajnoki rangadót ugyancsak Madridban tartják.

A katalánok ellenfele a Király Kupa fináléjában a Valencia-Betis párharc győztese lesz. (MTI)

Íme Messi 50. mesterhármasa

A spanyol bajnokság 25. fordulójában az otthon játszó Sevilla hiába vezetett kétszer is a Barcelona ellen, végül 4-2-re kikapott, mivel Lionel Messi megszerezte pályafutása 50. mesterhármasát. Sőt, szerepe volt csapata negyedik góljában is, hiszen ő adta a gólpasszt a 93. percben a kapuba találó Luis Suáreznek.

Két gól nélküli döntetlen a Bajnokok Ligájában

0

Nem született gól a labdarúgó Bajnokok Ligája tegnapi játéknapján. A főszereplők a kapusok voltak, meg inkább a hibák.

A Lyon-Barcelona találkozón az előzetesen esélytelenebbnek tartott francia csapat jól tartotta magát az első félidőben. A másodikban aztán a Barcelona egyre jobban növelte a nyomást, a meccs végére beszorította ellenfelét saját kapuja elé. Gólt azonban nem sikerült szereznie, így maradt a 0-0.

A Barca huszonötször lőtt kapura, de csak ötször találta el. Suarez és Messi egy ideje erősen formán kívül van, Dembelén meg látszik, hogy kihagyott majdnem három hetet. A Lyon csak ötször próbálkozott, Ter Stegennek összesen kétszer kellett védenie.

A másik mérkőzésén a Liverpool a Bayern Münchent fogadta. A hazai csapat állt közelebb a győzelemhez, de a helyzetei neki is kimaradtak, így 0-0-ról várják a három hét múlva esedékes visszavágót. A két csapat összesen csak háromszor tudott összehozni kapura tartó lövést.

Simán győzött a Barcelona az El Clásicón

0

3-0-ra győzött a Barcelona idegenben a Real Madrid ellen. A kiegyenlített első félidő után a másodikban egyre jobban játszottak a vendégek. A két nagy sztár közül egyértelműen Messinek volt jobb meccse.

Fotó: MTI/EPA/Rodrigo Jimenez

A több sérültet nélkülöző Barcelona kezdőcsapatában nem volt meglepetés, a Madridéban viszont igen: Zinedine Zidane Kovacicot tette be Isco helyére – horvát középpályás feladata Lionel Messi semlegesítése mellett a Barcelona középpályás-játékának zavarása volt.

A második percben már a Barcelona kapujában volt a labda, de Ronaldo lesről fejelt. A Madrid volt mezőnyfölényben, gólt is lőhettek volna, de

Ronaldo hatalmas helyzetben lyukat rúgott.

A Barcelona ezután jól védekezett, majd Messi zseniális indítása után Paulinho lövését óriási bravúrral védte Keylor Navas.

A brazilnak később volt még egy nagy helyzete, amikor szintén a kapus védett, közben a másik oldalon Ronaldo is helyzetbe került: az egyiknél nagyon önző volt, nem passzolt üresen álló csapattársának, a másiknál ter Stegen védett, az amúgy nagyon gyengén játszó Benzema fejese pedig a kapufát érte.

Közben a Barcelona nem kapott meg egy büntetőt: egy szögletnél a remekül játszó Piqué húzódott előre, Carvajal kihúzta a lábát, de a bíró nem sípolt.

A második félidőben egy másik Barcelona jött ki a pályára:

az 54. percben aztán Sergi Roberto labdát szerzett a saját 16-osánál, Busquets szép cselekkel megtartotta a labdát, jól indította Rakiticot, aki 40 méteres sprint után a már felérkező Robertóhoz passzolt, ő pedig úgy passzolt Luis Suárezhez, hogy a csatárnak már könnyű dolga volt.

A gól még idegesebbé tette a Real Madridot:

Sergio Ramos a labdáért folytatott harcban megütötte Suárezt,

de megúszta az egyértelmű kiállítást, csak sárga lapot kapott.

A 64. percben azonban megfogyatkozott a hazai csapat: egy újabb ellentámadás végén többször is kapura lőttek a Barcelona játékosai, végül Paulinho fejesét Carvajal kézzel ütötte ki – ő piros lapot, a Barcelona pedig 11-est kapott, amit Messi magabiztosan be is lőtt.

Ezután a Madridnak is voltak helyzetei, de a csereként beállt Bale és Ramos lövésénél ter Stegen nagyokat védett. A másik oldalon Messi sokadik nagyszerű indítása után a szintén csereként beállt Semedo került helyzetbe, itt Navas védett.

A 93. percben a Barcelona bevitte a kegyelemdöfést: Messi mentett meg egy labdát az oldalvonalnál (a lassítások alapján lehet, hogy kint volt), középre adott, a pár perccel korábban beálló Aleix Vidal lövése pedig becsorgott Navas alatt.

A második félidőben a Barcelona sokkal jobban játszott a Madridnál,

és megérdemelten nyert. Ernesto Varverde taktikailag megverte Zidane-t, és a vendégek között sokkal jobb jó teljesítmény volt.

A győzelemmel a Barcelona 14 pontra növelte előnyét, igaz, a Madrid egy meccsel kevesebbet játszott.

Lionel Messi pedig újabb rekordot döntött meg:

ez volt az 526. gólja a spanyol bajnokságban, ezzel az öt topliga valaha volt legeredményesebb gólszerzője lett, Gerd Müllert megelőzve.

A Független Hírügynökség kiadásai meghaladják bevételeinket.
A pártoktól független újságírás egyre nehezebb helyzetben van Magyarországon.

A hagyományos finanszírozás modelleket nem csak a politika lehetetleníti el, de a társadalmi kihívások is.

A fuhu.hu fennmaradásához, hosszútávú működéséhez, szerkesztőségünk rászorul támogatásotokra.
Segítségetekkel lehetőség nyílik arra, hogy munkánkat továbbra is az eddig megszokott színvonalon végezhessük tovább.