Kezdőlap Címkék Bayern München

Címke: Bayern München

A fociban nincs Brexit, sőt!

0

Négy angol csapat jutott a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe. A Manchester City, a Manchester United és a Tottenham Hotspur után negyedikként a Liverpool is sikerrel vette a nyolcaddöntős akadályt, idegenben győzött a Bayern München ellen.

A spanyol csapatok közül azonban most csak a Barcelona maradt versenyben, miután a Real Madrid csúfos vereséget szenvedett az Ajax Amsterdamtól és kiesett a Bajnokok Ligájából. A 4-1-es vereség után a madridi csapat edzőjének is távoznia kellett és Zinedine Zidane visszatért a Realhoz. Legutóbb a BL 2009/10-es kiírásában fordult elő, hogy a spanyoloknak csak egy klubjuk volt negyeddöntős, akkor is a katalánok jutottak legtovább.

A Bayern München tegnap esti kiesése azt jelenti, hogy 2006 óta először nincs német klub a legjobb nyolc között.

Bayern München–Liverpool 1-3 (1-1)

Az angliai döntetlen után joggal reménykedhettek a Bayern München szurkolói, ám a csapatuk csúnyán elbukta a Liverpool elleni nyolcaddöntőt.

A németek már az első félidőben hátrányba kerültek, Sadio Mané ugyanis kihasználta Manuel Neuer kapus hibáját, és vezetést szerzett a vendégeknek. A Bayern ugyan még az első félidőben egyenlített Joel Matip öngóljával, de a Liverpool még így is továbbjutásra állt az idegenben lőtt góllal. A németek sorsát aztán van Dijk pecsételte meg a második félidő 69. percében, majd a 1-3-as végeredményt Mané állította be a 84. percben.

FC Barcelona – Lyon 5-1 (2-0)

A Barcelona otthon simán elverte a Lyont, öt gólt lőtt, pedig néhány helyzetet ki is hagyott. Gólszerzők: Messi (18., 78.), Coutinho (31.), Pique (81.), Dembelé (89.) illetve. Tousart (58.)

A negyeddöntő sorsolását holnap rendezik Nyonban

Az első mérkőzéseket április 9-én vagy 10-én, a visszavágókat egy héttel később rendezik.

A BL-negyeddöntő mezőnye:
AFC Ajax (holland), FC Barcelona (spanyol), Juventus (olasz), Liverpool (angol), Manchester City (angol), Manchester United (angol), FC Porto (portugál), Tottenham Hotspur (angol)

Két gól nélküli döntetlen a Bajnokok Ligájában

0

Nem született gól a labdarúgó Bajnokok Ligája tegnapi játéknapján. A főszereplők a kapusok voltak, meg inkább a hibák.

A Lyon-Barcelona találkozón az előzetesen esélytelenebbnek tartott francia csapat jól tartotta magát az első félidőben. A másodikban aztán a Barcelona egyre jobban növelte a nyomást, a meccs végére beszorította ellenfelét saját kapuja elé. Gólt azonban nem sikerült szereznie, így maradt a 0-0.

A Barca huszonötször lőtt kapura, de csak ötször találta el. Suarez és Messi egy ideje erősen formán kívül van, Dembelén meg látszik, hogy kihagyott majdnem három hetet. A Lyon csak ötször próbálkozott, Ter Stegennek összesen kétszer kellett védenie.

A másik mérkőzésén a Liverpool a Bayern Münchent fogadta. A hazai csapat állt közelebb a győzelemhez, de a helyzetei neki is kimaradtak, így 0-0-ról várják a három hét múlva esedékes visszavágót. A két csapat összesen csak háromszor tudott összehozni kapura tartó lövést.

Nico Kovac ül a Bayern kispadjára

0

A következő szezontól Niko Kovac lesz a friss bajnok Bayern München vezetőedzője – jelentették be hivatalosan. Az Eintracht Frankfurt szakembere három évre írt alá.

Hasan Salihamidzic, a bajor klub sportigazgatója pénteken a klub honlapján közölte: az Eintracht Frankfurttól érkező tréner követi Jupp Heynckest a poszton, s három évre kötelezi el magát az egyesülethez.

A német sajtó szerint a 46 éves Kovac állítólag csütörtökön értesítette Fredi Bobic frankfurti ügyvezetőt arról, hogy élni fog jövő nyárig szóló szerződésének egyik záradékával, amely szerint elszegődhet korábbi klubjához.

A lelépési díja a hírek szerint 2,2 millió eurót tesz ki.

A 72 éves Jupp Heynckes októberben „ugrott be” a menesztett Carlo Ancelotti helyére, de közölte, hogy a szezont követően befejezi edzői pályafutását. A veterán edző 2013-ban triplázott a Münchennel (bajnoki cím, kupadiadal, Bajnokok Ligája-győzelem), idén csapata már megszerezte a Bundesliga-elsőséget, míg a kupában és a BL-ben elődöntőbe jutott.

A 83-szoros válogatott Kovac 2001 és 2003 között erősítette a Bayernt, és 34 meccsen háromszor volt eredményes. A csapattal bajnoki címet és kupaelsőséget szerzett, emellett megnyerte a klubvilágkupát is. 2016-ban ült le a frankfurti kispadra, és sikeresen benntartotta, azután tavaly a kupadöntőbe vezette a csapatot.

Korábban úgy hírlett, hogy Thomas Tuchel és Julian Nagelsmann is esélyes a posztra, ám előbbi sajtóhírek szerint a Paris Saint-Germaint választotta, utóbbi pedig marad Hoffenheimben.

MTI/FüHü

Halálcsoportot sorsoltak a BL-ben

0

Egy csoportba került a Barcelona és a Juventus, a Bayern és a PSG, de az igazi halálcsoport a H, ahol a Real Madridot, a Dortmundot és a Tottenhamet sorsolták össze.

A Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolásán a következő csoportokat húzták ki:

A-csoport: Benfica (portugál), Manchester United (angol), FC Basel (svájci), CSZKA Moszkva (orosz)

B-csoport: Bayern München (német), Paris Saint-Germain (francia), Anderlecht (belga), Celtic (skót)

C-csoport: Chelsea (angol), Atlético Madrid (spanyol), AS Roma (olasz), Qarabag (azeri)

D-csoport: Juventus (olasz), Barcelona (spanyol), Olympiakosz (görög), Sporting (portugál)

E-csoport: Szpartak Moszkva (orosz), Sevilla (spanyol), Liverpool (angol), Maribor (szlovén)

F-csoport: Sahtar Donyeck (ukrán), Manchester City (angol), Napoli (olasz), Feyenoord (holland)

G-csoport: AS Monaco (francia), FC Porto (portugál), Besiktas (török), RB Leipzig (német)

H-csoport: Real Madrid (spanyol), Borussia Dortmund (német), Tottenham (angol), APOEL (ciprusi)

A BL csoportkörében idén egyetlen magyar játékos kaphat szerepet, az RB Leipzig kapusa, Gulácsi Péter. A csoportkör szeptember 12-től december 6-ig tart, az első két-két helyezett jut a legjobb 16 közé, a harmadikok az Európa Ligában folytathatják.

A Független Hírügynökség kiadásai meghaladják bevételeinket.
A pártoktól független újságírás egyre nehezebb helyzetben van Magyarországon.

A hagyományos finanszírozás modelleket nem csak a politika lehetetleníti el, de a társadalmi kihívások is.

A fuhu.hu fennmaradásához, hosszútávú működéséhez, szerkesztőségünk rászorul támogatásotokra.
Segítségetekkel lehetőség nyílik arra, hogy munkánkat továbbra is az eddig megszokott színvonalon végezhessük tovább.