2:0-ás győzelemmel bronzérmes lett Belgium

0
1100
Szentpétervár, 2018. július 14. Az angol válogatott az oroszországi labdarúgó-világbajnokság Belgium - Anglia bronzmérkõzésének kezdetén én. (MTI/EPA/Georgi Licovszki)

Belgium megérdemelten nyerte el a bronzérmet az oroszországi foci világbajnokságon. Ez a belga futball eddigi legelőkelőbb eredménye. Az első félidőben egyértelműen jobb játékot produkált, mint Anglia nemzeti tizenegye, amely a második félidőre kiegyenlítettebbé tette a játékot, ám gólt nem sikerült rúgnia. A belgák mindkét félidőben szereztek egy gólt, a végeredmény: 2:0.

Szentpéterváron tartották a foci világbajnokság bronzmeccsét, amely túlságosan nagy izgalmakat nem hozott, már csak azért sem, mert a belgáknak már az első félidő 4. percében sikerült megszerezniük a vezetést. Lukaku indította a bal szélen Chadlit, aki pontosan ívelt középre, Meunier pedig közelről a kapuba kotorta a labdát (1-0). A gyors vezetés rányomta a bélyegét az angolok játékra – az első félidő így belga fölényt, erős belga támadásokat hozott az egyik oldalon, illetve erőtlen ellentámadásokat az angolok részéről.

A szünetben magukra találtak az angolok, akik két cserét is végrehajtottak, s miközben a belgák továbbra is gyors támadásokkal sokszor kerültek az angol kapu elé, az angolok is több, ígéretes támadást vezettek. Benne volt a pakliban egy egyenlítő gól, s a hetvenedik percben ez majdnem össze is jött: Dier jól lépett ki a védők közül és az ötös bal sarkától átemelte a labdát az elvetődő Courtois felett, ám Alderweireld szinte gólvonalról mentette a kaput. Ezután fokozódtak az angol támadások, de a belgák a 82. percben egy hárompasszos támadás után, Hazard góljával eldöntötték a meccset.

Az oroszországi világbajnokságon ezzel a belgák másodszor verték meg az angolokat: a két csapat a vb csoportszakaszának harmadik fordulójában találkozott, akkor 1-0 volt az eredmény.

A belgák 16 góllal a legeredményesebbek az oroszországi vb mezőnyében. A vasárnapi döntőben pályára lépő horvátok 12-nél, a franciák 10-nél tartanak – összegez az MTI.

Belgium története legjobb eredményét érte el, eddig egy VB negyedik helyezésük volt 1986-ban. Az angolok is másodszor játszottak harmadik helyért, 1990-ben is alulmaradtak